خانه » همکاری Microsoft و Sony در ساخت سرویس ابری

همکاری Microsoft و Sony در ساخت سرویس ابری

Sony

جدا از کل کل‌های طرفدارانِ دو کمپانی بزرگ و محبوب Microsoft و Sony ، باید اعتراف کرد که رقابت بین این دو، سبب بهتر شدن اوضاع گیم و عرضه‌ی عناوین با کیفیتی در طول تاریخ بازی‌های کامپیوتری شد. سونی با فرنچایز‌‌هایی نظیر خدای جنگ و آنچارتد و مایکروسافت با عرضه‌ی چرخ دنده‌های جنگ و هیلو، هر کدام به نوبه‌ی خودشان قدمی مثبت برای این صنعت برداشتند و به پیشرفت آن کمک کردند. به تازگی مطلع شدیم که این دو ابر کمپانی تصمیم به همکاری برای توسعه‌ی فضای ابری گرفته اند. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

دنیا و امورات مربوط به آن در حال تغییر هستند. اگر زمان را به عقب باز گردانید ( سه سال پیش) و به کسی بگویید که در سال‌های آینده دو کمپانی Microsoft و Sony دست در دستان هم می‌گذارند و برای توسعه‌ی بهتر صنعت با یکدیگر همکاری می‌کنند، فرد ثانویه به شما می‌خندید. خب حال شاهد به تحقق پیوستن چنین امری شده ایم. البته اگر منظور از همکاری را تجربه‌ی آنچارتد بر روی اکس باکس و گیرز آو وار بر روی پلی استیشن قلمداد کرده اید، سخت در اشتباهید. این همکاری حول محور توسعه‌ی سرویس ابری صورت گرفته.

مایکروسافت اعلام داشته که دو کمپانی برای گسترش فضای ابری همکاری می‌کنند. بدین ترتیب Microsoft Azure برای استفاده‌ی سونی قرار خواهد گرفت. Microsoft و Sony امیدوارند که این همکاری در نهایت سبب بهبود استریمینگ و پیشرفتی در هوش مصنوعی (AI) عناوین مختلف شود. مدیر اجرایی کمپانی مایکروسافت، آقای ساتیا نادلا، (Satya Nadella) اظهار داشت که:

کمپانی Sony همیشه به عنوان یکی از پیشگامان سرگرمی و تکنولوژی محسوب می‌شد. همکاری ما با این کمپانی مرز‌های اختراعات و نوآوری را جا به جا خواهد کرد. ما به سونی اختیار استفاده از Azure و Azure AI را داده ایم تا این کمپانی بیش از گذشته موفق به سرگرم کردن مشتریان و مصرف کنندگان شود و تجربه‌های جدیدی را برای آنان خلق نماید.

خبر جالب و شوکه کننده‌ای بود. مایکروسافت حساب ویژه‌ای برای استفاده از سرویس ابری باز کرده و به نوعی آینده‌ی بازی‌های کامپیوتری را در آن می‌بیند. به نظر نمی‌رسد که این همکاری گسترده‌تر شود و به جایی برسد که Microsoft و Sony برای ساخت بازی با یکدیگر همکاری کنند. در حال حاضر بهتر است امیدوار باشیم که این دو ابر کمپانی موفق به اجرای ایده‌های جدید و ایجاد تحول در صنعت بازی‌های کامپیوتری شوند. مثل همیشه می‌توانید نظرات و تجزیه تحلیل‌های خود را راجع به این مقوله در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>