دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
83
PC
(Metacritic)
80
PS4
(Metacritic)
82
XONE
(Metacritic)
خانه » راهنمای بازی Metro Exodus

راهنمای بازی Metro Exodus

بازی metro exodus

همانطور که می‎دانید، بازی Metro Exodus جدیدترین و جاه طلبانه‎ترین نسخه از سری Metro، شوتری پسا آخرالزمانی و تاریک است که توسط استدیو اوکراینی ۴A Games توسعه می‎یابد. این بازی نیز همانند نسخه‎های پیشین خود، بازیکن را در خرابه‎های بعد از بمباران اتمی روسیه قرار داده و شرایط و منابع را برای‎تان محدود می‎کند. به غیر از این، Metro Exodus جهان باز بوده و بازیکن کاملاً آزاد است منتها ویژگی‎های جدید بسیاری اضافه شده که کار را برای بازیکنان تازه‎کار کمی سخت می‎کند. در این مقاله، به بررسی و ذکر ۱۵ نکته می‎پردازیم که چه برای تازه‎کاران و چه برای کسانی که نسخه‎های پیشین را تجربه کرده‎اند می‎تواند مفید و موثر واقع شود و آنان را در بخش‎های مختلف بازی هدایت کند. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

مراحل فرعی را نادیده نگیرید

Metro Exodus

تقریباً قانون نادیده نگرفتن مراحل فرعی برای تمام بازی‎های جهان باز صدق می‎کند منتها Metro Exodus تمرکز بیشتری بر روی این مقوله گذاشته است. اولین دلیل این است که در Metro Exodus برخلاف عناوین این چنینی، چیزی به نام نشانه مرحله یا علامت تعجبی بر روی نقشه یا هر نوع راهنمایی که شما را به منطقه‎ای خاص برای انجام ماموریت فرا بخواند، وجود ندارد. شخصیت‎ها ممکن است در مورد مکانی قابل توجه سخن بگویند و آرتیوم نیز آن را بر روی نقشه‎اش علامت گذاری کند و تنها به همین خلاصه می‎شود. بعد از آن، دیگر راهنمای دیگری برای مرحله یا مکان مذکور صورت نمی‎گیرد و باید خودتان از طریق دنبال کردن دقیق نقشه، به آن جا بروید. از طرف دیگر، مراحل فرعی جوایز خوبی را به شما اهدا می‎کنند که اغلب ارزش سختی کشیدن برای پیدا کردن آنان را دارد. معمولاً در پایان این مراحل، منابع، اسلحه‎ها و یا قطعات ارزشمند به شما اهدا می‎شود که در دیگر جاهای بازی نمی‎توانید پیدا کنید.

از سیستم شخصی سازی اسلحه به خوبی استفاده کنید

Metro Exodus

شخصی سازی اسلحه در Metro Exodus سیستم کاملاً جدیدی نیست. نکته جدید، گسترش یافتن آن و ویژگی‎های کاملاً جدید اضافه شده است. در هر جا که می‎خواهید و بسیار سریع، می‎توان به این سیستم دسترسی یافت و ویژگی‎های مورد علاقه خود را به اسلحه اعمال کرد. تغییراتی که می‎توانید اعمال کنید نیز بسیار گسترده و متنوع هستند و با استفاده از وسایل و قطعات مناسب، می‎توان حتی یک هفت تیر معمولی را نیز به تک تیری قدرتمند تبدیل کرد. شما می‎توانید به دلخواه خود در این سیستم کند و کاو کنید و هر چقدر که برای‎تان مناسب است، دست به ویرایش اسلحه‎ها بزنید و چیزهای مناسب خود خلق کنید.

تا جای ممکن از برخورد با هیولاها در جهان بازی خودداری کنید

نگهداری و مدیریت مناسب مهمات یکی از مهم‎ترین ویژگی‎ها در Metro Exodus و نسخه‎های گذشته این سری است. متاسفانه با وجود پراکنده بودن موجودات بسیار خطرناک و کشنده در جهان بازی، مدیریت مهمات به امری سخت بدل شده است. به نفع‎تان است که اگر از دور گروهی از هیولاها را دیدید، مسیرتان را عوض کنید. البته قطعاً می‎توانید وارد مبارزه و یا درگیری شوید ولی مهمات‎تان هدر رفته و آیتم با ارزشی از کشتن آنان نیز کسب نمی‎کنید.

همه جنازه‎ها را به خوبی بگردید

متاسفانه هیولاها و موجودات جهش یافته آیتم با ارزشی به شما عطا نمی‎کنند ولی قضیه برای دشمنان انسان متفاوت است. ممکن است در مناطق مختلف با دشمنان مختلفی که هر کدام از یک گروه هستند برخورد داشته باشید؛ کشتن آنان تصمیمی کاملاً منطقی به شمار می‎رود. ممکن است مهمات‎تان هدر برود منتها با گشتن جنازه‎های‎شان، آیتم‎های خوبی برای ساخت چیزهای مختلف و نیز مهمات کسب می‎کنید که مهمات هدر رفته را جبران می‎کند. قطعاً لازم به ذکر نیست که آیتم‎های آنان، اکثراً ارزشمند بوده و در دنیای Metro Exodus بسیار کم پیدا هستند.

اسلحه‎های به جا مانده از دشمنان را از بین ببرید

Metro Exodus

مانند اکثر بازی‎های هم سبک، در Metro Exodus نیز دشمنان مرده اسلحه‎های‎شان را به جا می‎گذارند. تفاوت عمده این قسمت با سایر بازی‎ها در نحوه برخورد با این مکانیزم است. لازم نیست به هر اسلحه‎ای که رسیدید آن را بردارید و جایگزین سلاح‎های خود کنید تا این که در نهایت به امری تکراری بدل شود. می‎توانید فقط سلاح‎هایی را که ندارید و یا ارزشمند می‎شمارید را برداشته و باقی سلاح‎ها را از میان ببرید. از میان بردن آنان باعث می‎شود که اجزای سازنده و برخی آیتم‎های با ارزش به شما اهدا شوید که در تقویت سلاح‎های‎تان به کار می‎آید و بسیار مفید است. پس این را به عنوان یک قانون مدنظر داشته باشید که هر اسلحه‎ای را یافتید و نخواستید برای خودتان استفاده کنید، آن را از بین برده و از قطعاتش استفاده کنید.

اگر ممکن است، با مخفی‎کاری پیش بروید

قطعاً این نکته از نکات قبلی قابل برداشت بود ولی لازم است جداگانه نیز ذکر شود تا تمرکز بیشتری روی آن صورت گیرد. در Metro Exodus همانطور که گفته شد، مهمات و آیتم‎های سلامتی به شدت کمیاب‎اند پس بهترین کار این است که تا جای ممکن از درگیری خودداری کنید. البته بعضی اوقات ممکن نیست و یا راه چاره دیگری جز مبارزه و درگیری ندارید اما غیر از این‎ها، تا جایی که می‎شود سعی کنید با مخفی کاری پیش بروید.

در محیط گشت و گذار کنید

گشت و گذار در سری Metro جایگا خاصی نداشته و آن چنان مهم نبود اما به دلایلی که می‎دانید، در Metro Exodus این امر بسیار حائز اهمیت است. پس گشتن محیطی که در آن قرار می‎گیرید حال می‎خواهد جهان وسیع بیرون باشد یا در تونل‎های تنگ و تاریک مترو، قطعاً کاری پرسود است. مواد اولیه برای ساخت دیگر آیتم‎ها، مهمات، بخش‎های مختلف اسلحه‎ها و … را می‎توان با گشت و گذار در این محیط‎ها به دست آورد، پس همیشه گوش به زنگ باشید.

به قطب‎نمای‎تان توجه کنید

Metro Exodus

بازی Metro Exodus تقریباً هیچ گونه HUD خاصی ندارد پس چیزهایی چون قطب نمای روی صفحه، نشانه‎هایی که شما را به محیط فرا بخوانند و چیزهایی از این قبیل که در بازی‎های جهان باز وجود دارد، در این بازی یافت نمی‎شود. پس به همین دلیل باید همیشه مراقب نشانگر قطب نمایی که بر روی دست چپ آرتیوم است باشید، زیرا معمولاً این نشانک مکان ماموریت بعدی شما را نشان می‎دهد. قابل ذکر است که بازکردن و مشاهده نقشه نمی‎تواند به اندازه قطب نما کاربردی باشد زیرا زمانی که نقشه را باز می‎کنید، از هیچ اسلحه‎ای نمی‎شود استفاده کرد و بازی نیز متوقف نمی‎شود پس چنین کاری مخصوصاً در مکانی که احتمال حضور دشمنان وجود دارد، بسیار خطرناک تلقی می‎شود.

تمامی نوشته‎ها را بخوانید

یکی دیگر از نکاتی که گشت و گذار در دنیای Metro Exodus را جذاب می‎کند نوشته‎ها و نوارهای ضبط شده‎ای هستند که در محیط وجود دارند. گرچه همانطور که حدس می‎زنید، این‎ها از لحاظ گیم‎پلی کمک خاصی به شما نمی‎کنند ولی از لحاظ داستانی، درک ساختار بازی و بیشتر قرار گرفتن در اتمسفر آن، کمک شایانی به شما می‎کنند. در بعضی اوقات، ممکن است در مکانی عجیب و متفاوت قرار بگیرید که می‎شود با استفاده از نوشته‎ها یا نوارهای ضبط شده، از تاریخچه آن جا اطلاع یافت و یا حتی می‎شود فهمید چه اتفاقی افتاده که به چنین مکانی تبدیل شده است. پس از نوشته‎ها گشت نکنید.

کمی در قطار وقت بگذرانید

Metro Exodus

قطاری که Aurora نام دارد، در اصل مقر شما بوده و در طول بازی، آشنایی کاملی با آن پیدا خواهید کرد. در این قطار، دوستان و متحدان آرتیوم که در سفرش در طول روسیه وی را همراهی می‎کنند حضور دارند و حرف زدن با آنان یا گوش کردن به سخنان‎شان همانند نکته پیشین کمک شایانی به درک بهتر شخصیت‎شان می‎کند. این افرد، ممکن است در مورد فردی که بوده‎اند، گذشته‎شان، اهداف‎شان و چیزهای جذاب دیگر سخن بگویند.

از چرخه شب و روز به نفع خود استفاده کنید

ریختن نقشه انجام ماموریت‎ها با توجه به زمان روز می‎تواند بسیار سود آور باشد. دشمنانی نظیر دزدها و دیگر انسان‎ها، در طول روز فعالیت بیشتری دارند و با دیدن شما درجا شلیک می‎کنند. مبارزه با آنان در طول شب راحت‎تر و بهتر است ولی از طرف دیگر، هیولاها، موجودات جهش یافته و خطرات دیگر در شب بیشتر از روز فعال بوده و کار را برای شما سخت می‎کنند. زمان بندی درست برای انجام ماموریت‎ها، نکته‎ای حیاتی است و می‎توانید بر اساس فاکتورهایی چون توانایی مخفی کاری، این که تا چه حد می‎خواهید از منابع‎تان برای این ماموریت صرف کنید و یا با چه دشمنانی ممکن است روبرو شوید، زمان مورد نظر را تعیین کنید. این کار تاثیر به سزایی در به موفقیت رسیدن شما و استفاده از کم‎ترین منابع ممکن دارد.

همیشه اسلحه‎های‎تان را تمیز کنید

زنده ماندن در دنیای Metro Exodus قطعاً کار سختی است، ولی این سختی نه تنها برای شما بلکه برای سلاح‎های‎تان نیز وجود دارد! همانطور که پیشتر ذکر کردیم، همیشه و بی دلیل وارد مبارزه شدن، می‎تواند بسیار خطرناک باشد و حتی اگر بخواهید این کار را نیز انجام دهید، ممکن است با مشکل مواجه شوید. از نمونه این مشکل، می‎توان به گیر کردن و خراب شدن اسلحه اشاره کرد. اگر سلاح‎های‎تان را در طول بازی تمیز نکنید و از آنان مراقبت کافی به عمل نیاورید، در هنگام مبارزه گیر کرده و شما را کاملاً بی دفاع و آسیب پذیر می‎کنند. پس هر وقت میزکار مناسبی یافتید، اسلحه‎های‎تان را تمیز کنید. البته دقت کنید که موادی که برای تمیز کردن اسلحه استفاده می‎شوند دقیقاً همان‎هایی هستند که برای ساخت آیتم‎های سلامتی استفاده می‎شوند پس تصمیم این که چه وقت بهترین زمان برای تمیز کردن اسلحه است، به خودتان بستگی دارد.

قبل از این که لازم باشد، وسایل همراه‎تان را آماده و پُر کنید

Metro Exodus

آیتم‎هایی از قبیل چراغ قوه و دید در شب با باتری کار می‎کنند پس انتظار تمام شدن باتری‎شان را داشته باشید. باور کنید هیچ چیزی در این بازی ترسناک‎تر از این نیست که در تونلی تاریک و کثیف باشید و ناگهان دید در شب‎تان به دلیل تمام شدن باتری خاموش شود و بدانید که در هر گوشه و کناری ممکن است موجودی وحشتناک پنهان شده باشد و شما آن را نبینید. بعضی اوقات با دشمنانی نیز برخورد می‎کنید که نقطه ضعف‎شان نور است و به آن حساسیت دارند و در تاریکی به شکار می‎پردازند. پس به خاطر داشته باشید که آیتم‎هایی که با باتری کار می‎کنند را قبل از آخرین لحظه شارژ کنید تا در موقعیت‎های توصیف شده قرار نگیرید. اگر دیدید که چراغ قوه‎تان شروع به چشمک زدن کرده و یا شدت نورش کم می‎شود، صبر نکنید و درجا آن را شارژ نمایید.

اسلحه Tikhar اگر درست مدیریت شود بسیار مفید و پرکاربرد است

اسلحه Tikhar تفنگی است که بر روی سیستم باد فشار قوی کار می‎کند و بسیار پر کاربرد است. این اسلحه می‎تواند تعداد زیادی از دشمنان را در آن واحد ناکار کند و از طرفی دیگر، می‎شود مهمات آن را عوض کرد (برای مثال از گلوله‎های آتشین استفاده کرد) و کاملاً بی‎صدا است و به درد مخفی‎کاری نیز می‎خورد. با این وجود، کمی به توجه نیاز دارد. از آن جایی که با فشار هوا کار می‎کند، لازم است به عقربه فشار آن توجه کنید و هر دفعه که کم شد، به صورت دستی شروع به پمپاژ آن کنید تا به حالت عادی بازگردد. اگر فشار کم باشد، قدرت و بُرد اسلحه کاهش می‎یابد و اگر فشار به صفر برسد، شلیکی صورت نمی‎گیرد. پس در اوقاتی که در شرایطی مساعد هستید، یادتان باشد که فشار اسلحه Tikhar را همیشه در بالاترین درجه بگذارید. البته می‎توانید قطعه‎هایی بر روی آن نصب کنید که باعث می‎شود کمتر نیاز به پر کردن فشار داشته باشد.

حساسیت بازی را تنظیم کنید

Metro Exodus

این سیستم تاثیری بر روی مکانیزم‎های مختلف درون بازی ندارد ولی اگر تازه کارید، قطعاً بهتر است درجه حساسیت بازی را به دلخواه خود تنظیم کنید تا برای‎تان راحت‎تر و آسان‎تر شود. سری Metro تفاوت عمده‎ای با دیگر شوترهای مدرن دارد و می‎شود گفت از هر نظر سنگین‎تر از آنان است که طرفداران سری این را به خوبی درک می‎کنند. با این وجود، ممکن است کمی برای تازه‎کاران خوش‎آیند نباشد که تنظیم میزان حساسیت کمک شایانی به این مقوله می‎کند.

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.