immortals fenyx rising
Immortals Fenyx Rising Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising : مخلوطی جذاب از Zelda و AC : Odyssey

بازی های مرتبط

سال ۲۰۱۹، سال خوبی برای کمپانی یوبی سافت نبود. در حقیقت بزرگترین شکست یوبی سافت در سال های اخیر توسط گوست ریکان بریک پوینت صورت گرفت. این عنوان با وعده و وعید های بسیار بسیار زیادی عرضه شد و در نهایت نتوانست رضایت مخاطبان و منتقدان را جلب کند و نمرات بسیار پایینی از سمت بازی کنندگان و همچنین منتقدان دریافت کرد. بریک پوینت یک شکست همه جانبه برای کمپانی فرانسوی یوبیسافت به شمار می رفت و پس از این شکست، کمپانی تصمیم به تغییر روش در انتشار عناوین خود گرفت. از همین رو بسیاری از بازی ها این شرکت با تأخیر مواجه شدند. یکی از عناوینی که با تأخیر مواجه شد، ‏گادز اند مانستر بود. عنوانی که هم اکنون با نام Immortals Fenyx Rising می‌شناسیم.

Immortals Fenyx Rising

 

در حقیقت، پس از مدتی کمپانی یوبیسافت تصمیم گرفت که نام این اثر را تغییر دهد و آن را تحت عنوان Immortals Fenyx Rising معرفی کرد. درطی ماه ‌های اخیر توانستیم تریلرهای متعددی از این اثر تماشا کنیم و با ویژگی های این اثر بیشتر آشنا شویم. شاید بتوان بازی را تلفیقی از اساسینز کرید آدیسی و زلدا خطاب کرد. در این مقاله سعی کرده ایم که تمام اطلاعات منتشر شده در خصوص این عنوان را گردآوری کنیم و نگاهی کلی به دسترنج توسعه‌دهندگان در تمام این سال ها، داشته باشیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

 

آیا از طرفداران عناوین assassin’s Creed Odyssey و the legend of Zelda breath of the wild هستید و دو بازی یاد شده را با تمام وجود دوست دارید؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت بود، باید عنوان Immortals Fenyx Rising را در لیست مورد انتظار ترین بازی های خود قرار دهید. ساخته‌ی جدید یوبیسافت تلفیقی از دو بازی موفق که در نسل هشتم و هفتم منتشر شده اند، می باشد و دارای یک محیط بسیار عظیم و بزرگ است. شما نقش شخصیتی به نام فینیکس را در دستان خود خواهید گرفت. اولین موضوع راجع به بازی، این است که شخصی سازی کاراکتر کاملاً در دستان شما قرار دارد و بدین ترتیب می توانید ظاهر و رنگ پوست و جنسیت و … شخصیت خود را به سلیقه خود انتخاب کنید. شخصیت اصلی در دنیای بزرگ بازی، توانایی بالا رفتن از انواع و اقسام سکوها و ارتفاعات را خواهد داشت. در حقیقت یوبی سافت سعی داشته تا بهترین عناصر assassin’s Creed Odyssey و the legend of Zelda breath of the wild را با یکدیگر تلفیق کند و همچنین مواردر جدیدی را به آن اضافه کند.

Immortals Fenyx Rising
لازم به ذکر است که اسلحه‌های شخصیت اصلی قابل شکستن نیستند و لازم نیست که در خصوص این موضوع نگران باشید. توسعه‌دهندگان سیستم Transmog (تغییر ظاهر) زره ها و لباس‌ها را به صورت کامل در بازی پیاده سازی کردند و بدین ترتیب میتوانید استایل مو …. دیگر ویژگی‌های ظاهری شخصیت خود را در هر لحظه انتخاب کنید.

 

همانطور که گفتیم، دنیای Immortals Fenyx Rising بسیار بسیار بزرگ می باشد و در چندین منطقه طراحی شده. هر منطقه دارای ویژگی های منحصر به فرد و طراحی مخصوص به خود می باشد. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان هر منطقه را با توجه به اساطیر یونان باستان طراحی کرده‌اند. برای مثال قسمتی از دنیای بازی متعلق به خدای آتش می باشد و به هنگام ورود به این قسمت، می توانید به صورت کامل چنین موضوعی را درک کنید زیرا که این قسمت از دنیای Immortals Fenyx Rising مملو از مواد مذاب آتشفشان های کوچک و بزرگ می باشد.

Immortals Fenyx Rising

سیستم مبارزات Immortals Fenyx Rising بسیار جذاب و در عین حال ساده به نظر می رسد. شاید یکی از مهمترین موضوعات در خصوص این سیستم مبارزه، ضربه پذیری دشمنان و انیمیشن های طراحی شده برای آن باشد. خط سلامتی دشمنان در بالای سر آنها مشخص می‌شود. شما نیز می توانید از قابلیت های بسیار متنوع و اسلحه های متفاوت برای آسیب رساندن به دشمنان خود استفاده کنید. قابلیت های شخصیت اصلی، غالباً حالت های فانتزی دارند. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان اظهار داشته اند که اسکیل‌های شخصیت اصلی نیز قابل شخصی سازی می باشند. همچنین شما می توانید از انواع و اقسام  معجون های مختلف برای بازیابی خط سلامتی و یا خط استقامت خود استفاده کنید. طبق گفته‌ی کسانی که موفق به تجربه‌ی این اثر شده اند، استفاده از قابلیت های مختلف شخصیت اصلی، بسیار لذت بخش و جذاب می باشد. موضوع بسیار مهم دیگری نیز در سیستم مبارزات Immortals Fenyx Rising مشاهده می‌شود. این موضوع مهم چیزی نیست جز جاخالی دادن. اگر بتوانید در زمان مناسب از ضربات دشمنان خود را خالی دهید، زمان آهسته می شود و بدین ترتیب شخصیت اصلی فرصت بهتری برای آسیب رساندن به دشمنان خود پیدا می‌کند. چنین سیستمی در مجموعه بازیهای زلدا و همچنین بایونتا نیز دیده می شد. از طرف دیگر توسعه دهندگان تمرکز بسیاری بر روی طراحی دشمنان متفاوت داشته اند. از باس فایت های عظیم الجثه بگیرید تا سرباز های کوچکتر، همه و همه حملات مخصوص به خود را دارند و برای مقابله با آنها باید استراتژی های منحصر به فردی را در پیش بگیرید.

Immortals Fenyx Rising
شخصیت اصلی بازی می‌تواند به کمک بال هایی که از یکی از خدایان هدیه گرفته، به پرواز در سطح دنیای بزرگ Immortals Fenyx Rising بپردازد. همچنین بازی کنندگان می توانند از اسب نیز برای جابجایی در دنیای این اثر استفاده کنند. یکی از مهم ترین اسلحه های شما برای مبارزه با دشمنان، تیر و کمان خواهد بود. نحوه‌ی استفاده از این اسلحه درست همانند آن چه در مجموعه بازی های اساسینز کرید مشاهده کردیم، خواهد بود.

 

شما در Immortals Fenyx Rising می توانید از تمام دیوارها بالا بروید. چنین موضوعی به خلق پازل ها و چالش های متعدد کمک شایانی کرده است. همچنین در بسیاری از قسمت های بازی برای حل معماهای مختلف، ملزم به استفاده از تیر و کمان خود هستید و این اسلحه قابلیت‌های متعددی را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد. هنگامی که به کمک بال خدایان در حال جابه جایی هستید و یا از سطوح مختلف بالا می روید، نوار استقامت شما به تدریج تخلیه خواهد شد. با حل پازل های مختلف در سرتاسر دنیای بزرگ بازی، می‌توانید میزان خط سلامتی و همچنین خط استقامت خود را افزایش دهید. کسانی که توانستند دموی قابل بازی Immortals Fenyx Rising را تجربه کنند، اظهار داشته‌ اند که مکانیکهای پلتفرمینگ بسیار لذت بخش طراحی شده و می‌تواند مخاطب را سرگرم سازد. اما قسمت مهمی از این بازی را پازل های مختلف تشکیل می‌دهد. توسعه‌دهندگان اظهار داشته‌اند که در هر قسمت از نقشه بزرگ بازی، موارد مخفی متفاوتی وجود دارد که برای حل کردن هر کدام از آنها باید شیوه‌ی مخصوص و منحصر به فردی را در پیش بگیرید. با حل کردن پازل های محیطی، جوایز ارزنده‌ای دریافت خواهید کرد. این جوایز می تواند اسکیل‌های جدید و یا آپگرید برای شخصیت شما باشد. سعی شده که در روند طراحی پازل ها، از انواع و اقسام  مکانیک ها استفاده شود تا این روند هیچگاه خسته کننده نباشد. بازی از پس زمینه‌ی بسیار جالب و جذابی برخوردار می‌باشد. در حقیقت طنز و شوخ طبعی آشکاری در طراحی این عنوان و همچنین دیالوگ ها مشاهده می شود که فضای فانی را برای بازی کننده، رقم خواهد زد.

به صورت جمع بندی می توان گفت که Immortals Fenyx Rising یکی از مورد انتظار ترین بازی های ۲۰۲۰ قلمداد می‌شود و سعی دارد که خود را به عنوان یک اثر جاه‌طلبانه نشان دهد. بدون شک بازی با legend of Zelda breath of the wild مقایسه خواهد شد و شاید این موضوع کار را برای ساخته‌‌ی جدید کمپانی یوبی سافت، سخت‌تر کند. اما امیدواریم که تمامی المان‌های Immortals Fenyx Rising در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشند و بتوانند نظر مخاطبان و طرفداران این ژانر را به خود جلب کند. خوشحالیم که یوبیسافت تمرکز خود را بر روی مجموعه های جدید قرار داده و بر روی آنها سرمایه گذاری کرده.

 

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. عنوان مذکور در تاریخ سوم دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی مصادف با ۱۳ آذر ماه سال جاری در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و همچنین کامپیوترهای شخصی و پلتفرم استریمینگ گوگل استیدیا قرار خواهد گرفت. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Immortals Fenyx Rising از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`