خانه » Gran Turismo 7 بازگشت به ریشه‌های فرنچایز می‌باشد

Gran Turismo 7 بازگشت به ریشه‌های فرنچایز می‌باشد

Gran Turismo

Gran Turismo Sport آن چیزی نبود که طرفداران و منتقدان انتظار داشتند. به هنگام معرفی و سپس عرضه‌ی بازی، انتقاد‌های فراوانی راجع به آن صورت گرفت و مخاطبان همیشگی فرنچایز، صدای نارضایتی خود را به گوش سازندگان رساندند. توسعه دهندگان هم صدای اعتراضات را شنیدند و قصد دارند تا جدیدترین نسخه‌ی این فرنچایز قدیمی و محبوب را به سمت ریشه‌های خود هدایت کنند. درست همان چیزی که بسیاری از طرفداران می‌خواهند. Gran Turismo 7 بازگشت فرنچایز به ریشه‌های فرنچایز خواهد بود. چندی پیش خبر دار شدیم که بازی در حال توسعه برای کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی استیشن ۵ می‌باشد. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Gran Turismo Sport در تاریخ ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه و متاسفانه با نظرات ضد و نقیضی رو به رو شد. این عنوان توسط استدیو‌ی Polyphony Digital توسعه و به کمک کمپانی سونی انتشار یافت. بیشتر نارضایتی مخاطبان از بازی، دور شدن از ریشه‌ها Gran Turismo بود. لازم به ذکر است که این فرنچایز شبیه ساز ماشین سواری، یکی از پرفروش‌ترین IP های سونی محسوب می‌شود. به هر حال توسعه دهندگان مخاطبان را به حال خود رها نکردند. آن‌ها محتوا‌های پس از انتشار بسیاری را برای بازی ارائه و حسابی از آن پشتیبانی کردند. همین علت سبب شد تا مقداری از میزان نارضایتی‌ها کاسته شود. به تازگی خبر دار شدیم که نسخه‌ی بعدی این مجموعه، بازگشت به ریشه‌ها و اصالت Gran Turismo می‌باشد.

به تازگی مصاحبه‌ای از سمت وب سایت GT Planet با خالق این فرنچایز یعنی آقای کازونوری یامااوچی تدارک دیده شده است. وی در این مصاحبه‌، درباره‌ی قدمت گرن توریسمو و اقدامات تیم سازنده برای بازی صحبت کرد. کازونوری درباره‌ی موضوعات مختلفی اظهار نظر کرد. نهایتا مصاحبه به سمت قسمت بعدی فرنچایز گرن توریسمو کشیده شد. همان‌طور که ذکر کردم، نسخه‌ی جدیدی از Gran Turismo در حال توسعه (برای کنسول پلی استیشن ۵) می‌باشد. وی اظهار کرد که گرن توریسموی بعدی، بازگشت فرنچایز به ریشه‌های خود خواهد بود. او معتقد است که Gran Turismo 7، تمام نظرات را نسبت به خود جلب می‌کند و موفقیت بزرگی را برای فرنچایز رقم خواهد زد. در ادامه توجه شما را به قسمتی از گفته‌های ایشان در این خصوص جلب می‌کنم:

معمولاً نسخه‌های قدیمی Gran Turismo را بازی نمی‌کردم. تا زمانی که وارد تور‌های جهانی شدیم و بازی کنندگان جوان و کم سن و سال را مشاهده کردیم. همه‌ی آن‌ها نسخه‌ی سوم و یا دوم گرن توریسمو را با خود همراه داشتند. راستش نمی‌دانم که  این بازی کنندگان موقع عرضه‌ی بازی‌های مذکور، چه سنی داشتند. دیدار با آن‌ها سبب شد تا به تجربه‌ی نسخه‌های قدیمی‌تر بپردازم. آن موقع فهمیدم که چه مواردی را به دست فراموشی سپرده ام.

نسخه‌ی بعدی Gran Turismo، ترکیبی کامل از گذشته و حال و آینده‌ی این فرنچایز خواهد بود.

هنوز تاریخ انتشار نسخه‌ی بعدی گرن توریسمو مشخص نشده است. با وجود این که بازی برای کنسول نسل نهمی سونی توسعه داده می‌شود، می‌توان حدس زد که بین بازه‌ی زمانی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ شاهد عرضه‌ی این عنوان باشیم. به هر حا اگر دلتان برای فرنچایز تنگ شده، هم اکنون می‌توانید Gran Turismo Sport را برای پلی استیشن ۴ تهیه کنید. شرایط با گذشته فرق کرده. هم اکنون سبک ماشین سواری تحت سلطه‌ی مجموعه بازی‌های فورتزا پیش می‌رود. رقابت با فورتزا کار بسیار سختی است و مطمئناً سونی از این مسئله آگاهی دارد. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>