دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
94
PS4
(Metacritic)
خانه » راهنمای God of War ؛ آموزش کشتن ۹ والکیری

راهنمای God of War ؛ آموزش کشتن ۹ والکیری

دیگر فکر نمی‌کنم ابدا لازم باشد درباره‌ی God of War مقدمه چینی کنم. یکی از بهترین بازی‌های سال که به مدت چند ماه است صدر همه‌ی خبررسانی‌ها را به خودش اختصاص داده و هم از طرف گیمرها و هم از طرف منتقدان بازخوردهای فوق‌العاده‌ای را دریافت کرده نیازی به معرفی ندارد. همانطور که می‌دانید سازندگان بازی سعی کرده‌اند گیم‌پلی بازی را تا آنجا که می‌توانند گسترش دهند. به همین جهت برای کسانی که بعد از اتمام خط داستانی بازی نیز طالب چالش‌های گوناگون هستند، ویژگی‌هایی در نظر گرفته شده تا آن‌ها هم بتوانند نهایت لذت را از ساخته‌ی جدید سانتامونیکا ببرند. تیم سازنده به جای بخش نیوگیم پلاس، یک سری از باس‌های فرعی را درون بازی قرار داده که والکری‌ها نام دارند. والکری‌ها از موجودات افسانه‌ای دنیای نورس هستند که اگر قصه‌های نورس را خوانده باشید حتما با آن‌ها آشنایی دارید. بازی ۹ والکری دنیای نورس را به عنوان باس درون خود جای داده و چالش‌هایی را فراهم کند که حتی خودآزارترین طرفدارانش نیز بتوانند ویژگی باب دندان خودشان را درون آن پیدا کنند. از آنجایی که از پای در آوردن این ولکری‌ها به طرز حیرت آوری سخت و چالش بر انگیز است دومین قسمت از سری راهنمای God of War را به آن‌ها اختصاص داده‌ایم تا بدانید که دقیقا چگونه باید بر آن‌ها پیروز شوید. در مقاله راهنمای God of War نکاتی را پیدا خواهید کرد که برای غلبه بر والکری‌ها به دردتان می‌خورند.

 • بعد از پایان خط داستانی به سراغ والکری‌ها بروید

والکری‌ها را اصولا ساخته‌اند تا شما به عنوان نیوگیم پلاس و یا چیزی شبیه به آن رویشان حساب کنید. به همین خاطر است که صلاح نیتس پیش از این که خط داستانی بازی را تمام کنید به سراغ آن‌ها بروید. تا پیش از تمام کردن داستان احتمالا لول درست و حسابی ندارید  آیتم‌هایتان هم چندان به در بخور نیستند. پس با عجله به خرج دادن فقط دقتتان را تلف می‌کنید! مسئله‌ی مهم دیگر این است که بعد از تمام شدن خط داستانی، بازی خودش محل استقرار والکری‌ها را در اختیارتان خواهد گذاشت. به همین خاطر نباید تا پیش از تمام شدن استوری لاین پوست خودتان را بکنید و سعی کنید محل‌های آنان را شناسایی کنید.

 • تا حدود لول ۶ یا ۷ لول آپ کنید

اگر بخواهید الکی قهرمان بازی در بیاورید و احساس خفنب بودن کنید و با لو پایین ۳ یا ۴ یا ۵ تان به مصاف ولکری‌ها بروید، در حالی که به سختی تلاش می‌کنید مرگی دردناک را تجربه خواهید کرد. بهتر است به جای آزار دادن خودتان صبر کنید تا لولتان به حد مطلوب برسد. با ادامه دادن بازی، کسب کردن آیتم‌های اپیک و لجندری و ارتقا دادن تجهیزاتی که از مبارزات عایدتان شده‌است، می‌توانید لول خود را افزایش دهید. وقتی به لول ۶ رسدید، خیالتان تقریبا راحت می‌شود که می‌توانید ولکری‌های اولیه را بزنید. ممکن است برخی به شما توصیه کنند که با لول ۵ به سراغ دو سه ولکری نخست بروید اما این ابدا کار درستی نیست. با لول ۶ به راحتی س-چهار ولکری اول را خواهید کشت. حال آنکه اگر با لول ۵ به میدان بروید، نبردی سخت و آزار دهنده را تجربه خواهید کرد. واقعا چه نیازی به این عجله کردن هست؟! در همین راستا باید ترتیب ولکری‌های بازی را نیز برایتان بنویسیم و آن‌ها را بر اساس دشواری‌شان مرتب کنیم: (البته این ترتیب نظر راهنمای God of War وبسایت IGN است و بر اساس تجربه‌ی عموم آن را نظم داده. ممکن است من و شما تجربه‌های متفاوتی داشته باشیم و این ترتیب صرفا به صورت میانگین نوشته شده)

Gunner؛ در محوطه‌ی Thamur’s Corpse از میدگارد

Kara؛ در محوطه‌ی River Pass از میدگارد

Geirdiful؛ در محوطه‌ی Foothills از میدگارد

Olrun؛ در دنیای  Alfheim

Eir؛ در محوطه‌ی Mountain از میدگارد

Gondul؛ در دنیای  Muspelheim

Rota؛ در دنیای  Helheim

Hildr؛ در هزارتوی دنیای Niflheim

 • از ست زره ایوالدی استفاده کنید و منابعتان را برای ست‌های دیگر دور نریزید

اگر بخواهیم قدرتمند ترین زره بازی را به شما معرفی کنیم بدون شک باید مجموعه‌ی ایوالدی را نام ببریم. ایوالدی سه ست زره بسیار عالی دارد که برای ساختنشان باید سختی‌های مختلفی بکشید. در آینده آهنمای کسب این زره‌ها را برایتان قرار خواهیم داد اما هم اکنون صرفا بدانید که برای ساختن زره ایوالدی باید به نیفلهایم بروید. آنجا با باز کردن صندوق‌چه‌هایی که درون ورکشاپ قرار دارند، می‌توانید تکه‌های قدیمی این زره را پیدا کنید و با اهدای Mist Echoهای فراوان به براک و سندری، از آن‌ها درخواست کنید آن را برایتان بسازند. زره ایوالدی سه نوع دارد که در میان آن‌ها نوع Deadly از همه مناسب‌تر است. البته نوع Cursed فقط در یک صورت برایتان مناسب‌تر خواهد بود و آن این است که آنقدر در جای خالی دادن مهارت پیدا کرده باشید که اصل و ابدا ضربه‌ای دریافت نکنید. در آن صورت مقدار Defence اندک زره Cursed نیز مشکلی برایتان ایجاد نمی‌کند. زره Cursed میزان رونیک اتک شما را به ماکسیموم می‌رساند و می‌توانید با کمک آن رونیک اتک‌های خیلی وحشتناکی بزنید. البته معمولا افراد زیادی نیستند که بتوانند به درستی با این زره کار کنند. پیشنهاد ما این است که از همان نوع Deadly بهره بگیرید و منابعتان را برای ساخت چیز دیگری هر نهدید. در قسمت‌های آینده راهنمای God of War نحوه‌ی به دست آوردن زره‌های خوب بازی را برایتان شرح خواهیم داد.

 • حتما سنگ‌های احیا را با خود ببرید و با Rage شارژ شده نبرد را شروع کنید

سنگ‌های احیا در بازی سه نوع دارند که می‌توانید از براک و سندری بخریدشان. نوع اول ارزان است و کریتوس را با اندکی سلامتی زنده می‌کند، نوع دوم با سلامتی نصفه زنده‌اش می‌کند و نوع سوم با ریج پرشده. به درد بخورترین نوع از این سنگ‌ها در نبرد با ولکری‌ها نوع سوم است. با ریج پر شده‌تان می‌توانید علاوه بر دریافت سلامتی، از سلامتی رقیبتان نیز کم کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. نگران قیمت بالای این سنگ‌ها نباشید چون شدیدا می‌ارزند و اگر به کشتن یک ولکری ختم شوند، بی شک از خریدنشان پشیمان نخواهید شد. یادتان باشد پیش از این که وارد میدان مبارزه شوید، با فارم کردن دشمنان ریج خود را شارژ کنید. اینگونه می‌توانید دو بار از قابلیت ریج ساستفاده کنید و رسما حریفتان را بیچاره کنید.

 • از بدو ورود، با قوی‌ترین حمله‌تان حریف را بزنید

ولکری‌ها از همان ابتدای کار به سمتتان حمله نمی‌کنند. آن‌ها ساکت و آرام گوشه‌ای نشسته‌اند تا خود شما نبرد را آغاز کنید. به همین خاطر است که می‌توانید در همان لحظه‌ی اول یکی از آن حمله‌های آبدارتان را روی سرشان خالی کنید. با این کار می‌توانید از همان ثانیه‌های اول برتری‌تان نسبت به رقیب را بیشتر کنید پس یادتان نرود که سفت و سخت شروع کنید!

 • از Runic Attackهای قوی استفاده کنید

بگذارید یک مسئله‌ی مهم را بگویم. از پای در آوردن والکری‌ها بدون استفاده از رونیک اتک‌ها، تقریبا غیر ممکن است. از طرفی اگر رونیک اتک درست و حسابی انتخاب نکنید، احتمالش بسیار بالا است که نتوانید آنطور که باید و شاید حریفتان را کتک بزنید. به همین خاطر است که باید با حواس جمع، بهترین استراتژی و بهترین ترکیب از رونیک اتک‌ها را به دست آورید. سعی کنید آن رونیک‌هایی را انتخاب کنید که در مدت زمان کمی، مقدار بسیار زیادی صدمه می‌زنند چون اگر بخواهید رونیک‌های طولانی و یا شدیدا Situational را انتخاب کنید، حریف سرعت بالای والکری‌ها نخواهید شد. آن‌ها به معنای واقعی کلمه سریع هستند و غیر ممکن است که بتوانید برای مدت طولانی یک جا گیرشان بیاورید. رونیک اتک‌هایتان را تا بالاترین لول ممکن ارتقا دهید و حواستان باشد که از Enhancementهایی استفاده کنید که اثرگذاری آن‌ها را بیشتر کنند. این Enhancementها که فقط برای تعداد محدودی از رونیک اتک‌ها قابل دسترسی هستند را می‌توانید از براک و سندری با قیمت‌های گزاف (!) خریداری کنید.

 • صبر و حوصله داشته باشید؛ بیگدار به آب نزنید

مهم‌ترین عنصر برای از پای در آوردن والکری‌ها صبر است! این مبارزه‌ها ذاتا طوری طراحی شده‌اند که سخت باشند و کاری‌شان هم نمی‌توانید بکنید! به همین خاطر تنها راه این است که از شکست‌هایتان ناامید نشوید و همچنان صبر و تلاش کنید. اگر یاد بگیرید که تمرکز کنید و از شکست خوردتان ناامید نشوید، می‌توانید به سادگی هر ۹ والکری را به زانو در آورید.

 • الگوی حملات دشمن و نحوه‌ی دفع کردنشان را یاد بگیرید

درست است که والکری‌ها همه‌گی تقریبا به یک شکل عمل می‌کنند و نحوه‌ی مبارزه‌شان یکسان است، اما حملات و ضرباتشان گاها تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارد. وقتی با هر یک از آن‌ها روبرو می‌شوید، باید سعی کنید که الگوی حملاتش را شناسایی کنید و سپس یاد بگیرید که هر یک از این حملات را چگونه باید دفع کرد. اگر موفق شوید از حملات آن‌ها جای خالی دهید، آنوقت راه برای روانه کردن ضربات سنگین و بی‌رحامه‌ی کریتوس هم باز می‌شود.

 • به سمت راست جای خالی دهید!

این نکته شدیدا مهم است! والکری‌های عزیز تقریبا همه‌گی شان راست دست هستند و ضرباتشان به سمت راست، صدمه‌ی بیشتری دارد. حالا اگر شما هم عادت کنید که به سمت راست جای خالی دهید، (راست خودتان نه راست آن‌ها! راست شما، مپدر واقع همان چپ آن‌ها است؛ نخندید!) می‌توانید از همه‌ی حملات ناگهانی آن‌ها در امان باشید. گاهی نیز پیش می‌آید که جای خالی دادن به عقب بسیار کارسازتر و مناسب‌تر باشد. آن دیگر به صلاحدید خودتان بستگی دارد که بدانید با کدام‌یک راحت‌ترید. اما نکته‌ی مهم اینجا است که همیشه از سمت چپ دوری کنید!

 • با تیرهای آترئوس، حملات خطرناک را دفع کنید

آترئوس در مبارزه با والکری‌ها شدیدا به درد بخور است. اصلا و ابدا نباید او را از یاد ببرید. نخست این که او می‌تواند با تیرهایش هم صدمه‌ی خوبی به والکری‌ها بزند و هم این که با رونیک اتک‌هایش در موقعیت‌های مختلف به یاریتان بشتابد. اما کاربرد اصلی آترئوس این است که با کمک او، برخی از حملات بسیار مرگبار والکری‌ها را دفع کنید. گاهی پیش می‌آید که والکری ها از زمین به آسمان بلند می‌شوند تا حمله‌ای بسیار قدرتمند و اعصاب خردکن را انجام دهند. این حملات متفاوت هستند؛ آن‌ها گاهی با شدن روی زمین فرود می‌آیند و موج غیر قابل جای خالی دادن و مرگباری را به سمتتان روانه می‌کنند که بیچاره‌تان می‌کند، گاهی هم با انتظار یک نوع موج دیگر کریتوس را کور می‌کنند. این حملات شدیدا اعصاب خرد کن هستند اما به لطف آترئوس می‌توانید آن‌ها را دفع کنید. کافی است زمانی که والکری با آسمنان بلند شد با تیرهای آترئوس به او شوک دهید. آن وقت است که دیگر نمی‌تواند حمله‌اش را به سرانجام برساند.

 • همیشه گاردتان را حفظ کنید

سرعت والکری‌ها همیشه بیشتر از آن چیزی است که انتظار دارید. به همین خاطر عقلانی است که همیشه گارد خود را حفظ کنید و فقط در مواقع لزوم جای خالی دهید. تقریب اکثر حملات والکری‌ها با سپر قابل دفع هستند به همین خاطر همیشه بهتر است که پشت سپر مخفی شوید تا از گزند حمله‌های سرعتی و غیر منتظره‌شان حفظ شوید. البته باید حواستان باشد که در مواقع لازم درست هنگام حمله، دستتان را از روی کلید R1 بردارید و مجددا به سرعت آن را فشار دهید. این‌گونه می‌توانید حملات آن‌ها را با ضربه‌ی سپر پاسخ دهید و آن‌ها را برای چند ثانیه Stun کنید.

 • برای کشتن هیلدر، تجهیزات لازم را به همراه ببرید

هیلدر همان والکری‌ای است که در منطقه‌ی نیفلهایم به او بر می‌خورید. او در واقع خودش چندان والکری قدرتمنید نیست. اما به خاطر این که در مه غلیظ نیفلهایم قرار گرفته، کشتنش سخت‌تر شده است. برای از پای در آوردن او، ضمن رعایت همه‌ی نکاتی که تا این لحظه گفتم، باید حتما Enhancementهای لازم برای گشت و گذار درون نیفلهایم را با خودتان ببرید. برخی از این انهنسمنت‌ها می‌توانند مقاومتتان در برابر مه را افزایش دهند و یا با شانس‌های مختلف، در ازای انجام برخی حرکات ویژه، مقداری از مقاومتتان نسبت به مه را بازگردانند. برای کشتن هیلدر حتما به این انهنسمنت‌ها نیاز خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر از منطقه‌ی نیفلهایم و این که چطور این والکری را پیدا کنید، دیگر مقاله‌های ما از سری راهنمای God of War را مطالعه کنید.

 • آخرین والکری دشوارترین است؛ آماده‌ی یک نبرد طولانی باشید

هنگامی که همه‌ی والکری‌ها را از پای در آوردید، به ملکه‌ی آن‌ها می‌رسید که از همه دشوارتر و عوضی‌تر است! او سخت‌ترین باس بازی است و به این سادگی‌ها نمی‌توانید از شرش خلاص شوید. نکته‌ی خاص اضافه‌ای برای جنگیدن با او وجود ندارد. راهنماها نمی‌توانند برایتان کاری بکنند! این نبرد فقط و فقط به خودتان بستگی دارد. هر چقدر هم که لول آپ کنید و هرچقدر هم که تجهیزات ببرید، نمی‌توانید نبرد با سیگرون رو آسان‌تر کنید. تنها راه چاره این است که تمرکز و صبر داشته باشید و با شناختن حرکات دشمنتان، آرام آرام با رونیک اتک‌های مختلف سلامتی‌اش را کم کنید. یادتان باشد قرار است به تعداد افعات زیادی بمیرید و شکست خوردن از سیگرون چیزی ست که بارها با آن مواجه خواهید شد. صبر داشته باشید و همچنان پایداری کنید، پیروزی نزدیک… نیست!! اما قابل دستیابی است. منتظر قسمت‌های بعدی از سری راهنمای God of War باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته شده توسط
گیمر، متال‌هد و ارداتمند به همه‌ی زمینه‌های گیک‌پسند

رای بدهید!

8 0

۱ دیدگاه

 1. سلام. دوستان من والکیری نهم رو هم کشتم .سوالم اینه وقتی کلا خود رو از روی جنازش برمی‌داریم باید جایی قرار بدیم یا نه (مثل هشت والکیری قبلی رو صندلی یا جایی مثل اون بزاریم؟) چون کار دیگه نیس بکنم .حوصلم هم سر رفته. بازی رو کلا تموم کردم دیگه

  8+
  پاسخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>