دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
66
PC
(Metacritic)
56
PS4
(Metacritic)
66
XONE
(Metacritic)
خانه » یوبیسافت: آزادی عمل در Ghost Recon Breakpoint اولویت ماست

یوبیسافت: آزادی عمل در Ghost Recon Breakpoint اولویت ماست

Ghost Recon Breakpoint

تیم توسعه دهنده‌ی عنوان Ghost Recon Breakpoint جدیداً در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که آزادی عمل در انتخاب‌های موجود در این بازی، یکی از اولویت‌های بزرگ این استودیو بوده است. یوبیسافت قصد دارد اطمینان حاصل کند که طبیعت سیستماتیک این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد که Ghost Recon Breakpoint را آن گونه که خودشان دوست دارند پیش ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

به نظر می‌رسد که بازی Ghost Recon Breakpoint عنوانی بسیار جاه طلب باشد. از جهانِ بازِ وسیع این بازی گرفته تا برنامه‌های یوبیسافت برای انتشار محتوای اضافی، بعد از عرضه‌ی بازی، همه‌ی اخباری که تا کنون از این عنوان منتشر شده‌اند نشانگر این موضوع هستند که با عنوانی بزرگ روبرو هستیم که قصد دارد نامش را بر سر زبان‌ها بیندازد. به نظر می‌رسد این بازی بتواند به خوبی از همان فرمولی که توسعه دهندگان در سال 2017 با بازی Ghost Recon Wildlands ایجاد کرده بودند، پیروی کند و راه این عنوان را با قدرت تمام ادامه دهد.

درست است که اگر به اخباری که تا کنون از این بازی منتشر شده است نگاه کنید، متوجه می‌شوید که یوبیسافت در این نسخه از بازی قصد دارد چیزهای کاملاً جدیدی را به مجموعه معرفی کند که پیش از این مشابهش را ندیده بودیم. اما اگر از دیدگاهی دیگر به این گزارش‌ها بنگریم متوجه می‌شویم که تیم توسعه دهنده در واقع از نسخه‌های قبلی به عنوان پایه و فونداسیونی برای ساخت Ghost Recon Breakpoint استفاده کرده است. در واقع سازنده چیزهایی را که در نسخه‌های قبلی این مجموعه معرفی کرده بود را گسترش داده و در این نسخه از آن‌ها استفاده کرده است.

یکی از مواردی که می‌تواند مثال بسیار خوبی برای توصیف آن چه بالاتر به آن اشاره کردیم باشد، ذاتِ جهانِ بازِ این عنوان است. جهانِ بازی با برخی از مکانیک‌هایی که در بازی وجود دارد مانند مخفی کاری، مبارزات، استقامت و بقا تعامل برقرار خواهد کرد. این موارد همچنین همگی بر روی انتخاب‌هایی که بازیکن در طول بازی انجام می‌دهد نیز تأثیر خواهند گذاشت. کارگردان اجرایی این بازی، آقای «اریک کوزیان»، در مصاحبه‌ای با سایت GamesBeat درباره‌ی این گونه موضوعات صحبت کرده است و همچنین اعلام کرده که تیم توسعه دهنده در این نسخه از بازی، چنین ویژگی‌هایی که در نسخه‌های قبلی این مجموعه وجود داشتند را پر رنگ‌تر کرده است، آزادی عمل بسیار بیشتری به بازیکنان داده و به طور کلی دست آن‌ها را برای این که چگونه با مأموریت‌های موجود در بازی مواجه شوند، باز گذاشته است. کوزیان گفت:

آزادی عمل تمام و کمال در انتخاب‌های موجود در بازی یک اولویت بزرگ برای تیم ما بود. این که بخواهید یکی از مراحل بازی را با مخفی کاری به پایان برسانید یا این که با سلاح‌هایتان بارانی از گلوله به راه بیندازید، دست خودتان است. هر چیزی در بازی ممکن است. هیچ چیزی از قبل نوشته نشده است و مجبور نیستید از قوانینی خاص پیروی کنید. ما بر روی این موضوع تأکید ویژه‌ای داریم. دوست داشتیم لایه‌ی جدیدی از اعتبار را به بازی معرفی کنیم. داست داشتیم هنگام تجربه بازی شما احساس کنید که کنترل یک سرباز واقعی عملیات ویژه را به دست گرفته‌اید.

دستیابی به این آزادی عمل تنها از طریق خلق سیستم‌هایی که به شما اجازه‌ی انتخاب میان چندین تاکتیک برای پیشروی در مراحل را بدهد، ممکن نشده است، بلکه تیم توسعه دهنده خود چندین سیستم جدید را معرفی کرده است که به صورت هم زمان در بازی وجود دارند و جزو گزینه‌های بازیکن هستند. این سیستم‌های جدید در واقع تأکید بیشتری بر روی مکانیک‌های بقا در بازی دارند. کوزیان در ادامه افزود:

ما ویژگی‌های جدیدی را به Ghost Recon Breakpoint افزوده‌ایم تا تعداد گزینه‌های تاکتیکی پیش رویتان برای انجام مراحل را، که باید از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید، افزایش دهیم. همچنین سعی کرده‌ایم مکانیک‌های بقا در بازی را تقویت کنیم و تأکید بیشتری بر روی آن‌ها داشته باشیم. شاید شما در نسخه‌های قبلی یکی از ویژگی‌های بازی که به شما اجازه می‌داد در حالت دراز کش استتار کنید، را تجربه کرده باشید. با این ویژگی شما می‌توانستید بدن خود را با گِل یا برف بپوشانید و این بسته به زمین محیطی داشت که در آن حضور داشتید. هر چه باشد بالاخره در عنوان بازی کلمه‌ی Ghost (روح) وجود دارد. در واقع ایده‌ی اصلی بازی درباره‌ی این است که شما مخفی شوید [مانند روح] تا بتوانید اولین فردی باشید که حمله می‌کند و از این مزیت به سود خودتان استفاده کنید. مخفی شدن در محیط و ترکیب شدن با آن یکی از بخش‌های مهم از کارهایی است که شما در بازی انجام خواهید داد.

مکانیک‌های بقای موجود در این عنوان بازیکنان را به چالش می‌کشد و آن‌ها را مجبور می‌کند که محیط اطراف خود را تحلیل کنند. گاهی اوقات در برخی از بازی‌های جهان باز، به اندازه‌ی کافی عواقبی برای تصمیمات بازیکن وجود ندارد. در این بازی ما سعی داشتیم که بازیکنان به دقت به زمین محیطی که در آن قرار دارند نگاه کرده و آن را تحلیل کنند [تا بتوانند تصمیم‌گیری کنند] اگر بخواهم با مثالی موضوع را روشن‌تر کنم می‌توانم بگویم که شما در این عنوان یک درجه به نام stamina خواهید داشت که میزان استقامت شما را نشان می‌دهد. بسته به این که شیب سطح زمینی که از آن بالا می‌روید چقدر است، تأثیر آن بر درجه‌ی استقامت شما متفاوت خواهد بود. شما باید نقشه را به دقت مشاهده کنید و موارد این چنینی را در نظر داشته باشد. ممکن است هنگام بازی با خودتان بگویید که “خب یک تپه این جاست که می‌تواند نقطه‌ی خوبی برای تیر اندازی باشد و دید مناسبی برایم ایجاد کند” اما در عین حال باید حواستان را هم جمع کنید چرا که ممکن است شیب زمینی که شما را به این نقطه می‌رساند بسیار زیاد باشد و بر درجه‌ی استقامت شما تأثیر بگذارد.

اخیراً بازی‌های یوبیسافت اندکی از مسیر پیشین خود خارج شده‌اند و بیشتر به سمت جهان باز شدن و داشتن ذات سیستماتیک پیش رفته‌اند. عناوین جدید این شرکت سازنده تأکید بیشتری بر روی مجبور کردن بازیکن به انتخاب دارند. گیمپلی عناوین جدید این استودیو نیز شیوه‌ی جدیدی دارد که بازیکن را در شرایط پیچیده‌ای قرار می‌دهد که در واقع این شرایط از تعامل مکانیک‌های گیمپلی ساده‌ای که در بازی قرار داده شده، به وجود می‌آید. این که Ghost Recon Breakpoint هم این ویژگی‌ها را به ارث برده است زیاد تعجب آور نیست اما مسلماً امری امید بخش است و انتظارات بازیکنان از این عنوان را بالاتر می‌برد. این که مکانیک‌های به کار رفته در گیمپلی این بازی تا چه اندازه عمیق هستند و تیم توسعه دهنده در پیاده سازی آن‌ها تا چه میزان موفق بوده است، تنها بعد از انتشار بازی مشخص می‌شود. اما اگر بخواهیم گزارش‌هایی که تا کنون از بازی منتشر شده است را سند قرار دهیم و بر اساس آن‌ها صحبت کنیم، به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان مسیری عالی برای ساخت این بازی در پیش گرفته‌اند و با عنوانی بی نظیر روبرو هستیم. هر چند پیشنهاد می‌شود تا زمانی که بازی منتشر نشده است انتظارات خود را زیاد از آن بالا نبرید چون که بالاخره درباره‌ی یوبیسافت صحبت می‌کنیم.

بازی Ghost Recon Breakpoint در تاریخ 4 اکتبر 2019 مصادف با 12 مهر 98 برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی منتشر خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از بازی Ghost Recon Breakpoint به پروفایل آن مراجعه کنید

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>