دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
81
PC
(Metacritic)
78
PS4
(Metacritic)
85
XONE
(Metacritic)
83
Switch
(Metacritic)
خانه » بازی Fortnite به کودکان آسیب می‌زند!

بازی Fortnite به کودکان آسیب می‌زند!

fortnite فورتنایت

تاثیر بازی‌های ویدئویی بر روی فرهنگ و اجتماع از امور غیر قابل اجتناب است. به همین منظور بار دیگر شخصیت‌های مهم اجتماعی دست به کار شده و در جستجوی پاسخ سوالات مهم در این زمینه هستند. آیا این بازی‌ها در شخصیت کودکان تاثیر گذاشته و آن‌ها را به دو گروه هیولا صفت و تحقیر شده تقسیم می‌کند؟ جدیدترین فردی که بحث‌هایی در این زمینه مطرح کرده، وزیر فرهنگ کشور بریتانیا بوده که به صدمه رساندن بازی‌هایی چون Fortnite به زندگی کودکان اشاره می‌کند. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

از سوی دیگر یکی از مقامات این کشور افزود توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی باید اطمینان حاصل کنند بازی‌هایی که تولید می‌کنند بیش از حد اعتیاد آور نباشد. سازمان‌های مرتبط با جرایم ملی این ادعا‌ها را فراتر برده و از امکان وجود افراد کودک‌آزار در بازی Fortnite خبر داد. این موج جدید از اظهارات رسمی به دنبال ظهور نارضایتی‌های تعدادی از والدین از عادت‌های فرزندانشان پس از تجربه‌ی بازی فورتنایت شروع شد. این نشانه‌ها همه حاکی از آن هستند که بازی‌های رایانه در حال تبدیل شدن به اولین شکل دارو‌های مخدر دیجیتالی هستند.

اگر با چاشنی انصاف به این ادعا‌ها توجه کنیم، می‌توان تا حدودی درستی آن‌ها را پذیرفت. حتی افرادی که مداوم با این بازی‌ها سر و کار ندارند و به شکل تفریحی به انجام آن‌ها می‌پردازند نیز از لحاظ روانی تحت تاثیر بعضی از جنبه‌های مخرب این تکنولوژی قرار می‌گیرند. اعصاب مشوش و رفتار‌های سرکش و پرخاشگرانه از جمله تاثیرات منفی بازی‌های ویدئویی بر روی کودکان نسل جدید می‌باشد. با این حال نباید این حقیقت را فراموش کنیم که از آنجایی که بازی‌ها به عنوان یکی از تفریحات اصلی نسل جدید به شمار می‌آیند، نقش مهمی را در دور هم جمع کردن افراد این نسل ایفا می‌کنند. این دورهمی منشا تعاملات و بحث‌های منطقی بین افراد بوده و به رشد اجتماعی آن‌ها کمک می‌کند.

با تمام اوصاف باید گفت با وجود اینکه درصد بسیار کمی از افراد تحت تاثیر جنبه‌های مخرب بازی‌های ویدئویی بوده‌اند، اما اکثریت افراد از آن به عنوان یک تفریح رایج یاد می‌کنند. همانطوری که یافته‌ها و مباحثات بسیاری از استودیو‌های بازی‌سازی و مراکر تحقیقاتی در این زمینه نشان می‌دهد، بازی‌های رایانه‌ای از کودکان قاتلان زنجیره‌ای و یا معتادین دیجیتالی نمی‌سازند و این فضا نیز مملو از کودک آزاری و محتوای نامناسب نیست. البته همه اذعان دارند که ممکن است هر از گاهی احساسات افراد بر عقلانیت آن‌ها غلبه کرده و رفتاری نامناسب از آن‌ها سر بزند.

اما باید خاطر نشان کنیم که این اتفاق در تمامی تفریح‌هایی که مملو از لحظات حساس هستند (از جمله ورزش) رخ می‌دهد. در این میان توسعه‌دهندگان بازی‌ها نیز کاملاً بی‌تقصیر نیستند زیرا حرص و طمع آن‌ها برای سود بیشتر از یکی از عوامل تاثیرات نامناسب بر مخاطبان بازی‌ها بوده است. برای مثال وجود لوت ‌باکس‌ها و اعتیاد بازیکنان به این آیتم‌ها در نتیجه‌ی تعبیه‌ی نادرست آن‌ها از سمت سازندگان بازی است. در این میان انگشت اتهام‌ها به سوی والدین و مسئولین جامعه نیز نشانه می‌رود. این وظیفه‌ی والدین و سرپرست کودکان است که برای ساعات بازی عزیزانشان محدودیت اعمال کرده و از استفاده‌ی نادرست آن‌ها از این تکنولوژی جلوگیری کنند. البته شایان ذکر است که والدین به جای این‌که از بازی‌های رایانه‌ای یک هیوالای خطرناک برای فرزندان خود بسازند، بهتر است بیشتر در این مورد با کودکان خود همراه شوند و از این طریق به کنترل آن‌ها بپردازند.

این بدان معنا نیست که والدین باید پای به پای کودکان به انجام این بازی‌ها بپردازند اما حداقل کاری که می‌توانند بکنند درک علت انجام این بازی‌ها توسط قرزندانشان است. به تبع آن نشان دادن علاقه‌ی هر چند تظاهری نیز خالی از لطف نیست. آن‌ها باید این حقیقت را درک کنند که حتی کودکان نیز برای لحظاتی به گریز از حیات روزمره نیاز دارند و بازی‌های رایانه‌ای برای آن‌ها دقیقا این نقش را ایفا می‌کنند. در هر حال تنها راه به نتیجه رسیدن این بحث‌ها، رسیدن به درک عمیق از دنیای بازی‌های ویدئویی است. متاسفانه شرایط عصر حاظر به گونه‌ای است که گروهی از سیاستمداران بی‌تفاوت به همراه والدینی که هیچ احساسی نسبت به پدیده‌ی بازی‌های رایانه‌ای ندارند، در تلاش برای تربیت نسلی خارق العاده از کودکان تاریخ بشریت هستند.

در پایان باید بگوییم این مشکل فراتر از یک بازی همچون Fortnite بوده و همت قشرهای مختلف جامعه را می‌طلبد، در غیر این‌صورت هر روز باید شاهد مباحثات بی نتیجه در این مورد باشیم. برای مشاهده سایر اخبار مربوط به بازی فورتنایت می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

رای بدهید!

1 1

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.