دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
73
PC
(Metacritic)
71
PS4
(Metacritic)
75
XONE
(Metacritic)
خانه » پیش نمایش بازی Far Cry New Dawn | آخرالزمانی رنگارنگ

پیش نمایش بازی Far Cry New Dawn | آخرالزمانی رنگارنگ

Far Cry New Dawn

بازی Far Cry New Dawn عنوانی جهان باز در ژانر شوتر اول شخص است که توسط شرکت Ubisoft توسعه داده شده و منتشر می‎شود. داستان این بازی ادامه‎ای بر آخرین نسخه این فرنچایز یعنی Far Cry 5 بوده و نسخه‎ای فرعی از این سری محسوب می‎شود. در این مقاله، به ذکر نکاتی از این بازی پرداخته و آن را به طوری که واقعاً هست، توصیف می‎کنیم. در ادامه با وبسایت نوین اسپات همراه باشید.

بازی Far Cry New Dawn به طور رسمی در مراسم The Game Awards 2018 معرفی شد. البته، چند روز قبل از این مراسم، شرکت Ubisoft اشاراتی به معرفی نسخه جدیدی از سری Far Cry کرد که در نهایت نام بازی و مکانی که در آن جریان دارد، لیک شد. این بازی بیشتر توسط استدیو Montreal توسعه می‎یابد ولی استدیوهای Ubisoft Kiev، Ubisoft Shanghai و Ubisoft Bucharest نیز در کار توسعه آن دخیل هستند. درست مانند نسخه‎های فرعی دیگر از این سری یعنی Far Cry 3: Blood Dragon و Far Cry Primal این بازی نیز با بودجه‎ای کمتر و تیمی کوچک‎تر ساخته می‎شود. بازی Far Cry New Dawn برای اولین بار این سری را به دنیایی پسا آخرالزمانی می‎برد. شرکت Ubisoft مدتی بود که ساخت یک بازی Far Cry در دنیایی پسا آخرالزمانی را در ذهن داشت ولی نمی‎خواست که مانند بیشتر آثار این سبک، دنیایی با جو سنگین و مناطق خشک و بیابانی بسازد، پس بازی Far Cry New Dawn خلق شد که همانطور که شاهد هستید، دارای محیط‎هایی روشن و رنگارنگ از نظر بصری است.

داستان بازی

Far Cry New Dawn

بازی Far Cry New Dawn ادامه داستانی مستقیمی بر عنوان Far Cry 5 است و این اولین بار در کل سری است که شاهد یک ادامه داستانی مستقیم هستیم. این بازی در همان Hope County جریان دارد ولی ۱۷ سال پس از یکی از پایان‎های Far Cry 5 که بمب‎های هسته‎ای جهان را نابود کرده‎اند. بازی در یک دنیای پسا آخرالزمانی بعد از این بمباران جریان دارد که حیات وحش و طبیعت، حاکمیت خود بر جهان را باز پس گرفته‎اند. شخصیت اصلی که هنوز نامش مشخص نیست عضو گروهی از بازماندگان است که سعی در بازسازی Hope County دارند. گروهی دیگر بر Hope County حکومت می‎کنند که دسته‎ای از راهزن‎ها و دزدان هستند که توسط دو خواهر به نام‎های Mickey و Lou اداره می‎شود.

آنان بعد از کشتن پدرشان که رئیس سابق این گروه بود که با نام Highwaymen شناخته می‎شوند، کنترل را به دست گرفته و سعی در به وجود آوردن آشوب و سخت کردن شرایط برای بازماندگان دارد. بازماندگان منطقه Hope County نیز با هم متحد شده و در مقابل گروه Highwaymen مبارزه می‎کنند. تعدادی از شخصیت‎های Far Cry 5 نیز در این بازی حضور دارند از جمله شخصیت منفی آن که Joseph Seed نام داشت و تعدادی از شخصیت‎های فرعی مانند Pastor Jerome و Hurk (او در چندین نسخه دیگر از سری Far Cry حضور داشته است) نیز در Far Cry New Dawn ایفای نقش می‎کنند. در نهایت انتظار می‎رود که سرنوشت شخصیت اصلی Far Cry 5 نیز در Far Cry New Dawn به درستی و تکمیلی مشخص شود.

گیم‎پلی بازی

Far Cry New Dawn

همانطور که ذکر کردیم، بازی Far Cry New Dawn دقیقاً در همان محیط و حال و هوای Far Cry 5 خواهد بود. همانند بازی Far Cry Primal که نقشه‎اش نسخه‎ای تغییر یافته از نقشه Far Cry 4 بود، نقشه این بازی نیز همان Far Cry 5 است که تغییراتی به خود دیده و مناسب محیط پسا آخرالزمانی آن شده است. به دلیل بمباران هسته‎ای که رخ داده است، تعدادی از محیط‎های Far Cry 5 در این Far Cry New Dawn در دسترس نیستند ولی از طرف دیگر، محیط‎های جدیدتر و زیباتری برای گشت و گذار باز شده است. کل نقشه نیز از استایل طراحی بازی و نیز رنگ‎های شاد و متنوع آن تاثیر پذیرفته و کاملاً همخوانی خواهد داشت.

درست است که بازی به طور کلی در Hope County جریان دارد ولی بازیکنان می‎توانند به سفرهایی بروند که نقشه‎های کاملاً جدیدی را ارائه خواهد داد و از نمونه آنان می‎توان به مناطقی نظیر لوئیزیانا در ایالت کالیفرنیا و آریزونا اشاره کرد. این ماموریت‎ها را مردی به هلیکوپتر به شما خواهد داد ولی ابتدا باید وسائل لازم برای تعمیر آن را بیابید. این نقشه‎ها قسمت‎های کوچک‎تری خواهند بود که از نقشه اصلی بازی مستقل بوده و به طور اختصاصی برای Far Cry New Dawn ساخته شده‎اند پس شامل محیط‎های پیچیده‎تر و نیز متنوع‎تر از جمله مرداب‎ها، بیابان‎ها و پارک‎های متروکه است. این بخش‎ها را نیز می‎توان مانند کل بازی با فردی دیگر به صورت Co-op بازی کرد. حیات وحش Hope County در این بازی نیز تقریباً پر رنگ خواهد بود. ممکن است کوسه‎ای درون دریا، شما را نوش جان کند و یا تمساح‎هایی که در گوشه و کنار هستند، امان گشت و گذار به شما ندهند. از خرس گرفته تا گاومیش‎های وحشی و مارها، منطقه Hope County همه و همه را در حیات وحش خود جا کرده و در هر گوشه و کناری کمینی برای بازیکن چیده است تا در نهایت بیخیالی وارد شده و با بدبختی خارج شود.

سیستم‎های Guns for Hire و Fangs for Hire که در Far Cry 5 حضور داشتند، در Far Cry New Dawn نیز هستند که بازیکنان با استفاده از آنان می‎توانند انسان‎های بازمانده و یا حیوانات مختلف را به خدمت بگیرند تا در مبارزات به کمک‎شان بیایند. این سیستم هم شخصیت‎های Far Cry 5 که در این بازی هستند و هم شخصیت‎های جدید را پشتیبانی می‎کند و می‎توانید آنان را به خدمت بگیرید. از جمله شخصیت‎هایی که می‎توان به خدمت گرفت بایستی به Carmina Rye که دختر دو شخصیت Nick و Kim در Far Cry 5 است و تولدش در بازی نشان داده شده است، Timber که یک سگ است و مانند Boomer در بازی قبلی عمل می‎کند، گرازی به نام Horatio و Pastor Jerome و Hurk اشاره کرد که هر دو در بازی قبلی نیز حضور داشتند.

Far Cry New Dawn

در این بازی شخصیت‎های مختصصی نیز وجود خواهند داشت که ماموریت‎های مخصوص به خود و داستان مخصوص به خود را به بازیکن ارائه می‎دهند و توانایی‎های منحصر به فردی خواهند داشت. تغییری که در Far Cry New Dawn انجام شده است، مربوط به سیستم اسلحه‎ها است. با توجه به این که در دنیایی پسا آخرالزمانی جریان دارد، قطعاً خرید اسلحه‎ها کم رنگ شده و بیشتر بر روی ساخت و بهبود آنان با استفاده از مواد اولیه‎ای که در محیط پیدا می‎شود تمرکز شده است. یکی از این اسلحه‎ها، Saw Launcher نام دارد که کمانی است که به جای تیر، تیغ شلیک می‎کند. اضافات اسلحه‎ها و نیز شخصی سازی آنان هم با استفاده از موادی که در محیط کشف می‎شود، قابل انجام است. سیستم Perk نیز تغییراتی به خود خواهد دید که از جمله آنان می‎توان به متصل بودن برخی Perk های خاص به اسلحه‎ها اشاره کرد که بازیکن را به ساخت سلاح‎های جدید و متنوع ترغیب می‎کند. بازیکنان همچنین توانایی ساخت و شخصی سازی وسایل نقلیه را نیز خواهند داشت. جهان Far Cry New Dawn به گشت و گذار بسیار اهمیت داده و جوایز خوبی برای این کار اهدا می‎کند. می‎توانید به شکارهای مختلف و یا ماهیگیری بروید، بر اساس برخی عکس‎ها، مناطق به تصویر کشیده شده در آنان را پیدا کنید. جوایز بازی برای پیدا کردن و یا نجات دادن افراد مختلف، زیاد و زیادتر خواهد بود. حتی گرفتن و یا دزدیدن مهمات و منابعی که توسط گروه Highwaymen وارد می‎شود، اهمیت و جوایز خاص خود را دارد.

دشمنان در Far Cry New Dawn نیز تنوعات مخصوص به خودشان را دارا خواهند بود؛ به عنوان مثال، بعضی مبارزه با بعضی‎ها از دیگران سخت‎تر بوده و به زمان بیشتری برای شکست دادنش نیاز است. دشمنان سر سخت‎تر، از سلاح‎ها و زره‎های بهتر و قدرتمندتری برخوردار خواهند بود و بازیکن برای مقابله با آنان نیاز است دست به دامن تاکتیک‎ها و روش‎های جدیدتری در مقایسه با دیگر دشمنان شود. یک نوع از این دشمنان سر سخت با نام Enforcers شناخته می‎شوند و شکارچیان جایزه هستند که به دنبال جوایزی که ممکن است بر روی بازیکن گذاشته شود، می‎آیند. دشمن‎ها در Far Cry New Dawn سطح بندی‎های مخصوص به خود داشته و تا سطح یک دشمن بالاتر باشد، ظاهر رنگارنگ‎تر و قدرت بیشتری خواهد داشت. تا به پایان مراحل نزدیک‎تر شوید، دشمنان با سطح بالاتر حضور خواهند یافت. این سطح بندی در سه سطح بوده و تا بالاتر باشد، دشمن مورد نظر سلامتی بیشتر و قدرت تخریب بیشتری دارد. قابل ذکر است که خود شخصیت اصلی نیز قابل شخصی سازی خواهد بود و بازیکن چیزهایی از قبیل چهره و جنس وی را می‎توانند به دلخواه خودشان تعیین کرده و تغییر دهند.

Far Cry New Dawnپایگاه‎های دشمنان که در همه نسخه‎های سری حضور دارند، در Far Cry New Dawn نیز هستند ولی این سیستم به شدت اصلاح شده است. از بین بردن همه دشمنانی که آن جا هستند درست مانند نسخه‎های قبلی باعث می‎شود پایگاه مذکور تبدیل به نقطه‎ای برای قابلیت Fast Travel شود ولی تفاوت این جاست که بعد از رفتن دشمنان، دو انتخاب به بازیکن داده می‎شود؛ یا می‎توان آن پایگاه را تبدیل به پایگاه‎های تولید سوخت کرد که هم برای خود و هم برای دیگر بازماندگان در Hope County سودمند خواهد بود و یا می‎شود انتخاب دوم را انجام داد که در آن صورت بازیکن کل پایگاه را به دنبال منابع با ارزش جستجو کرده و در نهایت آن جا متروکه می‎شود. اگر انتخاب دوم را انجام دهید، در نهایت گروه Highwaymen با افراد قوی‎تر و نیرویی آماده‎تر دوباره پایگاه مذکور را تصرف خواهد کرد. بعد از آن، این پایگاه‎ها سخت‎تر شده و بیشتر چالش برانگیز خواهند بود.

در بازی Far Cry New Dawn بازیکنان مقر اصلی نیز دارند. منطقه Prosperity که در ابتدای Far Cry 5 شهرکی متروکه بود، حال پایگاه اصلی بازیکن و محل استقرار تعدادی از بازماندگان دیگر Hope County است. این شهرک به غیر از منطقه اصلی، شامل ۸ کارخانه است. این منطقه قابلیت بهبود و ارتقاء نیز دارد و با انجام مراحل و فعالیت‎های مختلف و پیشرفت در بازی، به مرور گسترده‎تر شده و توسعه خواهد یافت. ارتقای این شهرک، ۳ سطح خواهد داشت که هر کدام از آن‎ها، دسترسی به اسلحه‎ها، وسایل نقلیه و … جدید را می‎دهند. به غیر از اجازه ساخت سلاح‎های مختلف، ارتقای سطح این شهرک، مراحل جدیدی را باز خواهد کرد که بازیکن را به فراتر از مرزهای Hope County نیز خواهد برد.

در نهایت قابل ذکر است که بازی Far Cry New Dawn با تمام تغییرات و تحول‎هایی که در پیش گرفته است، عنوانی امیدوار کننده به نظر می‎رسد. دنیایی جدید، المان‎های نقش آفرینی، محیطی که شما را به گشت و گذار تشویق می‎کند و … همه از جمله ویژگی‎هایی هستند که این بازی را از کل سری متفاوت می‎سازند. بازی Far Cry New Dawn در تاریخ ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) بر روی پلی‎استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‎های شخصی در دسترس خواهد بود. در ادامه می‌توانید گیم پلی از این بازی را مشاهده کنید. همچین برای کسب سایر اخبار در رابطه با این بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

گیم پلی بازی Far Cry New Dawn

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

6 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>