خانه » فارکرای ۵ رکورد فروش فرنچایز فارکرای را شکست

فارکرای ۵ رکورد فروش فرنچایز فارکرای را شکست

در حالی که فارکرای ۵ بقیه دنیای بازی‌های ویدئویی را نیز در تیررس خود دارد ولی به راحتی سایر رقبای سبک خود را شکست میدهد به طوری که عنوان بهترین فروش یوبیسافت در سری‌های دنباله دار را از آن خود کرده است.

همگان زمانی را که Jack Carver  و Valerie Constantine  در آن جزیره استوایی فرود آمدند را به یاد دارند ولی در این شکی نیست که فارکرای جهش‌های بزرگی را با کنار گذاشتن شخصیت اصلی و حرکت به سمت اینده برداشته است. در داستان جدید گیمرها با فرقه‌ی دیوانه وار Eden Gate  مبارزه میکنند که از لحاظ سبک با نسخه ی اولیه گیم در سال ۲۰۰۴ ارتباط دارد. با این حال به نظر میرسد گیم‌ها بزرگتر شده اند و به تبع آن امار فروششان نیز بالاتر رفته است.

یوبیسافت گزارش میدهد که فارکرای ۵ نه تنها در حال گرفتن بررسی‌های مشتاق میباشد ولی در عین حال رکورد ها را یکی پس از دیگری میشکند.  با فروش بیش از دوبرابری نسبت به فارکرای ۴ در هفته اول ، پنجمین دنباله سری فارکرای در حال سایه افکندن بر نسخه‌های پیشین میباشد. در آن سوی اقیانوس آتلانتیک نیز نسخه ۵ ام این فرنچاز پرفروش ترین عنوان فارکرای در بریتانیا بوده است که سبب شد Dan hay مدیر عامل اجرایی فارکرای از هواداران به خاطر پشتیبانی مدوامشان تشکر کند.

” مفتخر هستم که نقطه‌ی اوج سال‌ها کار با اشتیاق از طرف تیم جواب داده است و تجربه‌ی فارکرای ۵ با بسیاری از مردم ارتباط برقرار میکند. استقبال بازیکن‌ها از فارکرای ۵ سبب افتخار ماست و بیش از پیش ما را پرانرژی به جلو میراند تا جامعه‌ی فارکرای را گسترش داده و در ماه‌ها و سال‌های جاری مورد حمایت خود قرار دهیم.”

میتوان به صراحت گفت آمار‌ها در مورد فارکرای ۵ حیرت آور است به طوری که تنها در ۷ روز ۳۵٫۱۴ میلیون دینامیت در گیم پرتاب شده اند ، ۸۶۵۱ بازیکن توسط راسو ها مرود کمین قرار گرفته اند و گیمر‌ها این شانس را داشته اند تا ۱٫۱ میلیون ساعت با خرس گریزلی به نام چیزبرگر وقت بگذرانند.

در حالی که آمار‌‌ها خیره کننده است ولی فارکرای ۵ دومین بزرگترین عرضه یوبیسافت با اختلاف جزئی نسبت به Tom Clancy’s The Division میباشد . با این حال فارکرای ۵ در هفته اول خود ۳۱۰ میلیون دلار را در تور خود جمع کرد  و این بدان معناست که درآمد بیشتری از افتتاح فیلم پردرآمد مارول Black Panther کسب کرده است. در جاهای دیگر ، کاربران یوتیوب و تؤییچ بیش از ۵۵۰۰۰ ساعت از این گیم را در تنها یک هفته استریم کرده اند که ۱۱۷ میلیون بازدید داشته است. بازیکن‌ها نمیتوانند دست از بیراهه‌های خطرناک Hope County بردارند و علت آن هم چندان سخت به نظر نمیاید.

با صرف زمان بیشتر بین گیم ها ، این استودیو به طرز واضحی زمان و تلاش بیشتری برای ساخت فارکرای ۵ به خرج داده است. پس از از اینکه فارکرای ۳ در سال ۲۰۱۲ به این سری حیات دوباره بخشید، فارکرای ۴ همانند یک عنوان عجله ای حس میشد. با درک اینکه دادن حس و حال خاص به هر گیم میتواند موفقیت آمیز باشد ، یوبیسافت فارکرای را با فارکرای پریمال به عصر حجر برد. با این وجود درک این موضوع سخت نبود که این استودیو گیم را با عجله و بدون توجه کافی به مکانیک گیم و همچنین بدون به زحمت انداختن خود در ساخت کاراکتر سر هم کرده بود.

امسال فارکرای جدید از فارکرای های روز های اولین سری یوبیسافت میباشد که در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ عرضه شدند. فارکرای ۵ – اولین عنوانی که به واقع به آمریکا سفر میکند – در حال جلب نظر بازیکننان قبلی این فرنچایز و بازیکن های جدید میباشد. خوشبختانه ۴ سال پس از اخرین گیم اصلی، یوبیسافت امسال بازگشتی را به نمایش گذاشته است که اطمینان حاصل میکند که این گیم نسخه‌های خود را به فروش میرساند سریعتر از آنکه بازیکنانش گلوله هایشان را در Montana شلیک میکنند !

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>