دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
96
PC
(Metacritic)
97
PS4
(Metacritic)
97
XONE
(Metacritic)
خانه » مقایسه‌ی نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 با GTA 5

مقایسه‌ی نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 با GTA 5

مقایسه‌ی نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 با GTA 5

انتشار بازی RED Dead Redemption 2 با تحسین منتقدان و استقبال بی سابقه‌ی بازیکنان همراه بود. اما نقشه‌ی این بازی در مقایسه با عنوان قبلی استودیوی راک استار یعنی GTA 5 تا چه میزان بزرگ است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

بازی Red Dead Redemption 2 توانسته است نظر منتقدان و بازیکنان بسیاری را به خود جلب کند. این بازی از هر لحاظ بی نقص است. برخی تخمین زده‌اند که برای اتمام این بازی به حداقل ۶۰ ساعت زمان نیاز است. توسعه دهنده‌ی این بازی یعنی استودیوی راک استار توانسته است با به تصویر کشیدن بخش مرکزی و مرزی آمریکا در دوره‌ی زمانی سال‌های ۱۸۰۰ میلادی، بار دیگر با غرور سر خود را در صنعت بازی بالا بگیرد.

اما اندازه‌ی نقشه‌ی بازی RED Dead Redemption 2 در برابر عنوان قبلی و موفق استودیوی راک استار یعنی GTA 5 چقدر است؟ نقشه‌ی این بازی بزرگ‌ترین نقشه‌ای است که تا کنون استودیوی راک استار خلق کرده است و این نقشه حتی از GTA V هم بزرگ‌تر است. این حقیقت هم صرفاً در مورد اندازه و مقیاس نقشه‌ی این بازی صادق است و هم با توجه به اینکه برای جابجایی در بازی RED Dead Redemption 2 باید از اسب استفاده کنید، ممکن است این نقشه حتی بزرگ‌تر از چیزی که هست در نظرتان ظاهر شود. در GTA V می‌توانستید از وسایل نقلیه‌ی مختلفی مانند اتومبیل، قطار و حتی هواپیما برای جابجایی استفاده کنید.

اگر این نکته را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که چرا زمان گیمپلی این بازی تا این حد طولانی است. به علت بزرگی بیش از حد نقشه‌ی بازی RED Dead Redemption 2، ممکن است پیدا کردن گنج در این بازی کمی دشوار باشد. به همین علت استودیوی راک استار یک نقشه‌ی گنج را در درون بازی ارائه داده است که تمام مکان‌هایی که گنج در آن‌ها وجود دارد را مشخص کرده است.

مقایسه‌ی نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 با GTA 5

نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 باعث می‌شود نقشه‌ی GTA 5 کوچک به نظر برسد

این نقشه‌ی گسترده و وسیع از شهر Saint Denis که در New Orleans واقع است شروع می‌شود و تا یک معدن استخراج زغال سنگ در Appalachia ادامه پیدا می‌کند. بازی Red Dead Redemption 2 بخش اعظم نقشه‌ی نسخه‌ی اول این مجموعه که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد را نیز شامل می‌شود و تمام مناطق شمال رود San Luis را پوشش می‌دهد.

نقشه‌ی غول‌آسای بازی Red Dead Redemption 2

مطابق تخمین‌ها، این نقشه ۴ برابر نقشه‌ی نسخه‌ی اول بازی است که این میزان از عظمت و گستردگی واقعاً مدهوش کننده است. اما تنها اندازه‌ی نقشه بهبود نیافته است. مناطقی که در نسخه‌ی اول نیز وجود داشتند، این بار با گرافیکی بیشتر بازسازی شده‌اند تا حس واقع‌گرایانه‌ای را به مخاطب خود منتقل کنند.

متأسفانه تنها بعد از به اتمام رساندن کامل بازی توانایی دسترسی که کل نقشه را خواهید داشت و این بدان معناست که بسیاری از بازیکنان ممکن است نتوانند از پتانسیل کامل این نقشه‌ی عظیم بهره‌مند شوند.

مقایسه‌ی اندازه‌ی نقشه‌ی بازی RED Dead Redemption 2 با GTA V اندکی دشوارتر است و به زیرکی بیشتری نیاز دارد. هر چند موتور Rockstar Advanced Engine از زمان Grand Theft Auto IV مورد استفاده بوده است. این موضوع باعث می‌شود مقایسه‌های دشوار، با فرض این که مقیاس در تمام بازی‌ها ثابت مانده است، امکان پذیر باشد.

تهیه کننده‌ی Rooster Teeth یعنی Alanah Pearce تقریباً ۱۴ دقیقه زمان صرف این کرد که با سرعت تمام از یک گوشه‌ی نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 به گوشه‌ی دیگر آن بتازد. البته این حرکت باز هم تمام نقشه‌ی بازی را به نمایش نمی‌گذارد چرا که هنوز مناطقی وجود دارند که باز نشده‌اند.

نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 2 بیست و نه مایل مربع وسعت دارد

نقشه‌ی بازی Red Dead Redemption 1 تقریباً یک سوم نقشه‌ی بازی GTA V بود.

نقشه‌ی بازی رد دد ۲ باعث شده است این نقشه‌ی حیوانات افسانه‌ای در بازی رد دد ردمپشن ۱ بسیار کوچک به نظر برسد. یکی از کاربران ردیت با نام کاربری ppguy323436 تخمین زده بود که نقشه‌ی نسخه‌ی اول بازی ۱۲ مایل مربع وسعت داشته باشد و مساحت نقشه‌ی نسخه‌ی دوم بازی معادل ۲۹ مایل مربع باشد. این گستردگی واقعاً تعجب آور است.

بازی Red Dead Redemption 2 هم اکنون برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر شده است. این بازی به سرعت موفق شد در صدر جدول پر فروش‌های بریتانیا قرار گیرد. با تازگی نیز تاریخ شروع بخش چند نفره‌ی بازی اعلام شده است.

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.