DOTA 2 DOTA 2

معرفی هیرو جدید DOTA 2 و شرح تغییرات و خلاصه‌ی آپدیت ۷٫۲۸

بازی های مرتبط

در روزهای گذشته، بزرگ‌ترین آپدیت سال 2020 بازی DOTA 2 منتشر شد. این آپدیت قهرمان جدیدی را به بازی اضافه کرد و بسیاری از قدرت‌های قهرمانان حاضر را تغییر داد به همین خاطر این بروزرسانی را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین پچ‌های تاریخ این بازی دانست. امروز ما در نوین‌اسپات قصد داریم بزرگ‌ترین تغییرات این آپدیت را به صورت خلاصه شرح دهیم و به معرفی قهرمان جدید DOTA 2 و قدرت‌هایش بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

توضیح برخی از کلمات استفاده شده در مقاله‌:

  • قدرت یا همان Strength: یکی از صفات اصلی بازی می‌باشد، افزایش قدرت باعث می‌شود تا میزان سلامتی و بازیابی سلامتی در ثانیه افزایش یابد.
  • چابکی یا همان Agility: یکی از صفات اصلی بازی می‌باشد، افزایش چابکی باعث می‌شود تا آرمور و اتک اسپید قهرمان شما افزایش یابد.
  • هوش یا همان intelligence: یکی از صفات اصلی بازی می‌باشد، افزایش هوش باعث افزایش مانا و بازیابی مانا در ثانیه می‌شود.
  • استان یا همان Stun: هنگامی که یک قهرمان استان می‌شود، نمی‌تواند هیچکاری کند و از همه‌ی کار‌ه‌ها مانند راه رفتن، استفاده از قدرت‌ها، اتک دادن و غیره منع می‌شود.
  • ساکن شدن یا Root: هنگامی که یک قهرمان ساکن می‌شود، نمی‌تواند راه برود همچنین بستگی به قدرت یا آیتم ساکن کننده می‌تواند از اتک دادن یا استفاده از قدرت‌ها نیز منع شود.
  • اتک اسپید: مدت زمان بین هر اتک یه قهرمان.
  • سرعت پرتاب یا Projectile speed: سرعت پرتاب در واقع مدت زمانی است که یک تیر یا یک آیتم باید طی کند تا به هدف خود برسد.( در این آپدیت بسیار بر روی این مورد مانور داده شده است.)

هیرو جدید DOTA 2 با نام HoodWink

DOTA 2

هیروی جدید DOTA 2 ، هیرویی چابک (Agility) و دورزن با قابلیت فرار و آسیب رساندن با سرعت بالا می‌باشد. این هیرو به طور پیشفرض دارای چهار قدرت است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

Acorn Shot: این قهرمان بلوطی به سمت دشمن پرت می‌کند که پس از برخورد با او به سمت دیگر دشمنان کمانه می‌کند، این بلوط از سرعت دشمن می‌کاهد و آسیب مشخصی را وارد می‌کند. (اگر این قدرت را بر روی زمین بزنید درختی کاشته می‌شود و بلوط، از آن درخت به سمت دشمن پرتاب می‌شود.)

آپدیت

BushWhack: قهرمان شما طنابی را به نقطه‌ای پرت می‌کند اگر در آن نقطه دشمن و درختی وجود داشته باشد، دشمنان را به درخت می‌بندد، با بسته شدن دشمن به درخت دید آن‌ها کاهش می‌یابد، دمیج مشخصی به آن‌ها وارد می‌شود و دشمنان استان(Stun) می‌شوند.

DOTA 2

Scurry: با یاد گرفتن این قدرت، قهرمان شما می‌تواند به صورت خودکار با نزدیک شدن به درختان مقداری Evasion بدست بیاورد، همچنین اگر از این قدرت را فعال کنید شما 40% سرعت اضافه بدست میارید و می‌توانید از میان درخت ها راه بروید.

SharpShooter: هود وینک می‌نشیند و شروع به شارژ کردن کمان خود به مدت 5 ثانیه می‌کند، پس از 5 ثانیه تیری قدرتمند در جهتی که نشانه گرفتید پرتاب می‌شود و پس از برخورد با اولین قهرمان دشمن به او دمیجی بالا وارد می‌کند و قدرت‌های خودکار او را غیرفعال می‌کند.( شما می‌توانید تیر را زودتر پرتاب کنید اما زودتر پرتاب کردن تیر باعث می‌شود تا دمیج کمتری به دشمن وارد شود.)

DOTA 2

آیتم‌ها و تغییرات اعمال شدن در آن‌ها:

همانطور که قبلا اشاره کردیم، در این آپدیت آیتم‌های زیادی به بازی اضافه شدند و بسیاری از آیتم‌ها نیز از بازی حذف شدند، در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی آیتم‌های حذف شده و همچنین به شرح کاربرد آیتم‌های جدید بپردازیم.

آیتم‌های حذف شده در آپدیت جدید DOTA 2 :‌

RING OF TARRASQUE این آیتم به بازیکن 150 واحد سلامتی و 4 واحد بهبود سلامتی اعطا می‌کرد و با قیمت 650 گلد قابل خریداری بود.

 آیتم‌های حذف شده‌ی جنگلی در آپدیت جدید DOTA 2:

Mango Tree این آیتم از دقیقه 7 به بعد دراپ می‌شد، شما می‌توانستید این درخت را بکارید، کاشت این درخت به شما دیدی مخصوص برای یک منظقه اعطا می‌کرد و هر دقیقه تعدادی Mango در دسترس بازیکنان قرار می‌داد.
POOR MAN’S SHIELD این آیتم از دقیقه 7 به بعد دراپ می‌شد، با استفاده کردن از این ایتم اگر هیروی شما نزدیک زن بود می‌توانست از هر اتک 30 دمیج و اگر دورزن بود می‌توانست 20 دمیج فیزیکی را بلاک کند.
Iron Talon  این آیتم از دقیقه 7 به بعد دراپ می‌شد، بازیکن می‌توانست این آیتم را بر روی کریپ‌ها استفاده کند تا 40 درصد از جان در حال حاضر آن‌ها را کسر کند.
Clumsy Net این آیتم از دقیقه 17 به بعد دراپ می‌شد، بازیکن با استفاده از این آیتم می‌توانست دشمن را در جای خود ساکن (Root) کند اما در ازای آن، خود نیز نمی‌توانست جابجا شود.
Vampire Fangs این آیتم از دقیقه 17 به بعد دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار به بازیکن اجازه می‌داد با اتک دادن و یا از استفاده قدرت‌هایشان بر روی دشمن میزان سلامتی خود را بهبود بدهند.
Repair Kit این آیتم از دقیقه 27 به بعد دراپ می‌شد، این ایتم به صورت خودکار 40 سلامتی از بازیکن را در ثانیه بهبود می‌بخشت و دارای 3 شارژ بود، بازیکن می‌توانست هریک از این شارژ‌هارا بر روی یک برجی خودی استفاده کند تا سلامتی برج بازگردد و بهبود یابد. پس از استفاده از 3 شارژ این آیتم، این آیتم ناپدید می‌شد
Craggy Coat این آیتم از دقیقه 27 به بعد دارپ می‌شد، این ایتم به صورت خودکار 12 آرمور به بازیکن می‌داد و در ازای آن 35 اتک اسپید از بازیکن کم می‌کرد.
Greater Faerie Fire این آیتم از دقیقه 27 به بعد دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار 45 دمیج فیزیکی به دمیج بازیکن اضافه می‌کرد و دارای 3 شارژ بود، بازیکن می‌توانست از این شارژ‌ها استفاده کند تا به میزان 450 سلامتی خود را به صورت ناگهانی بازیابی کند.
Magic Lamp این آیتم از دقیقه 37 به بعد دراپ می‌شد، اگر میزان سلامتی بازیکنی که از این آیتم استفاده می‌کرد به زیر 20% می‌رسید، 400 واحد از سلامتی بازیکن بازیابی می‌شد و تمامی دیباف‌ها از روی قهرمان برداشته می‌شد.
Witless Shako این آیتم از دقیقه 37 به بعد دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار به بازیکن 1200 سلامتی اعطا می‌کرد اما در ازای آن 400 واحد از مانای بازیکن کسر می‌شد.
Havoc Hammer این آیتم از دقیقه 37 به بعد دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار 18 Strength و 35 اتک دمیج به بازیکن اعطا می‌کرد، همچنین بازیکن می‌توانست هر 10 ثانیه از قدرت قعال این ایتم که باعث دمیج دادن و دور کردن دشمنان می‌شد استفاده کند.
Prince Knife این آیتم از دقیقه 37 به بعد دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار به بازیکن اجازه می‌داد که هر 10 ثانیه با اتک دادن به دشمن مقابل او را تبدیل به قورباغه کند.
Trident این آیتم پس از گذشت 60 دقیقه دراپ می‌شد، برای دسترسی به این آیتم شما باید سه آیتم Yasha،Sange و Kaya را خریداری کنید تا تبدیل به این آیتم شوند.
Woodland Striders این آیتم پس از گذشت 60 دقیقه دراپ می‌شد، این آیتم به صورت خودکار 60 بازیابی سلامتی در ثانیه و 140 سرعت حرکت به بازیکن اعطا می‌کرد و پس از فعال شدن به مدت 3 ثانیه درخت‌هایی پشت سر بازیکن می‌کاشت.

DOTA 2

آیتم‌های اضافه شده در آپدیت جدید DOTA 2 :

نام آیتم: قیمت: کاربرد:
Aghanim’s Shard 1400  یکی از قدرت‌های حاضر قهرمان را ارتقا می‌دهد و یا قدرت جدیدی به قهرمان می‌افزاید.
ّFluffy Hat 250 میزان سلامتی را به میزان 125 واحد افزایش می‌دهد.
Falcon Blade 1100 سلامتی را به میزان 150، بازیابی مانا را به میزان 1/6 و دمیج را به میزان 10 افزایش می‌دهد.
Orb of Corroison 825 سلامتی را به میزان 150 افزایش می‌دهد و پس از آنکه به دشمنان اتک بدهید از سرعت حرکت آن‌ها می‌کاهد و میزان آرمور آن‌هارا کاهش می‌دهد.
Witch Blade 2600 در حالت خودکار به بازیکن 35 اتک اسپید، 12 هوش، 6 آرمور و 300 سرعت پرتاب اعطا می‌کند. اگر بازیکن به دشمن اتک دمیج وارد کند این آیتم برای 9 ثانیه به کولداون می‌رود و دشمن برای 3 ثانیه 25 درصد سرعت خود را از دست می‌دهد و به میزان هوش قهرمان شما دمیج در ثانیه می‌خورد.
Gleipnir 6100 به صورت خودکار به بازیکن 30 دمیج،20 واحد هوش (Intelligence) دوازده قدرت و چابکی (Strength – (Agility به همراه شانسی برای فعال کردن 160 دمیج برقی که میان 4 دشمن پخش می‌شود، اعطا می‌کند. با زدن قدرت فعال این آیتم بر یک نقطه تمامی دشمنانی که در آنجا قرار دارند نمی‌توانند جابجا بشوند و دمیج مشخصی به آن‌ها وارد می‌شود.
Mage Slayer 3400 به طور خودکار 20% مقاومت در برابر جادو، 20 چابکی و 20 اتک دمیج به بازیکن اعطا می‌کند و باعث می‌شود دشمنانی که قهرمانتان به آن‌ها اتک بدهد، 35 درصد دمیج کمتری با استفاده از قدرت‌ها به شما وارد کنند.
Eternal Shroud 3250 به طور خودکار به بازیکن 8/5 بازیابی سلامتی در ثانیه،20 درصد اسپل لایف استیل در مقابل قهرمانان دشمن و و 4% درصد اسپل لایف استیل در مقابل کریپ‌های دشمن می‌دهد(اسپل لایف استیل: درصدی از سلامتی شما بر اساس دمیجی که به دشمن توسط جادو‌هایتان دادید بازیابی می‌شود.) با فعال کردن این آیتم سپری با قابلیت دفع کردن 400 دمیج مجیکال بر روی هیرو شما می‌سازد و دمیج وارد شده به شما را به مانا تبدیل می‌کند.
Helm Of Dominator Level 2 6000 این آیتم ارتقایی برای آیتم Helm of Dominator به شمار می‌رود و باعث می‌شود تا بتوانید کنترل کریپ‌های باستانی (Ancient) را نیز بدست بگیرید. همچنین میزان آرمور و بازیابی سلامتی نسبت به Helm of Dominator افزایش می‌یابد.
Wind Maker 7125 به صورت خودکار به بازیکن 50 سرعت حرکت، 8 بازیابی مانا در ثانیه و 35 هوش(Intelligence) اعطا می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این آیتم خود،دوستان و یا دشمنتان را به هوا بفرستید، افرادی که در هوا قرار می‌گیرند غیر قابل دسترسی می‌شوند( اگر خودتان را به هوا بفرستید، می‌توانید حرکت کنید ولی دشمنان و یارانتان نمی‌توانند).
Swift Blink 6800 این آیتم ارتقایی برای آیتم Blink Dagger به شمار می‌رود. به صورت خودکار به شما 25 چابکی می‌دهد و اگر از آن استفاده کنید، پس از بلینک کردن سرعت حرکت شما 30 درصد، دمیج شما 40 و اتک اسپید شما 40 عدد برای 6 ثانیه افزایش می‌یابد.
Arcane Blink 6800 این آیتم ارتقایی برای آیتم Blink Dagger به شمار می‌رود. به صورت خودکار به شما 25 هوش می‌دهد، پس از استفاده میزان زمان لازم برای استفاده از قابلیت‌های شما 50% درصد کاهش می‌یابد و کول‌داون قدرت‌هایی که پس از بلینک کردن استفاده می‌کند تا 25 درصد کاهش می‌یابد
Overwhelming Blink 6800 این آیتم ارتقایی برای آیتم Blink Dagger به شمار می‌رود. به صورت خودکار به شما 25 قدرت می‌دهد، پس از استفاده در محدوده‌ای وسیع، دشمنان بر اساس میزان Strength کلی شما آسیب می‌بینند و سرعت اتک دادن و حرکت آن‌ها کم می‌شود.

آیتم‌های جنگلی اضافه شده در آپدیت جدید DOTA 2 :

نام آیتم: رده آیتم و زمان دراپ شدن: کاربرد:
Chipped Vest 1 و پس از 7 دقیقه به صورت خودکار 3/5 سلامتی را بازیابی می‌کند و مقداری دمیج به اتک دهنده هیرو باز می‌گرداند.
Possessed Mask 1 و پس از 7 دقیقه صفت اصلی هیرو را 7 عدد افزایش می‌دهد و همچنین 7 درصد لایف استیل نیز به قهرمان اعطا می‌کند.
Fairy Trinket 1 و پس از 7 دقیقه میزان سلامتی قهرمان را 100 عدد افزایش می‌دهد همچنین باعث می‌شود تا سایر آیتم‌ها و قدرت‌ها 5درصد مانای کمتری لازم داشته باشند و میزان دمیجی که شما از طریق قدرت‌هایتان وارد می‌کنید را به میزان 5 درصد افزایش می‌دهد.
Bullwhip 2 و پس از 17 دقیقه این آیتم به صورت خودکار به پوشنده 3 آرمور و 3 بازیابی سلامتی در ثانیه اعطا می‌کند و می‌توان حالت فعال این آیتم بر روی دوستان یا دشمنان استفاده کرد تا سرعت آن‌ها را افزایش و یا کاهش بدهد.
Quick Silver Amulet 2 و پس از 17 دقیقه این آیتم به صورت خودکار اتک انیمیشن و سرعت پرتاب اجزا را از طرف هیرو شما به میزان 30 درصد افزایش می‌دهد و همچنین 15 اتک اسپید و 5 درصد سرعت حرکت نیز به شما اعطا می‌کند، به میزان هر تعداد قدرت شما که در کولداون باشد 15 اتک اسپید و 5 درصد سرعت حرکت بیشتر به شما افزوده می‌شود.
Clock Of Flames 3 و پس از 27 دقیقه به صورت خودکار به شما 5 آرمور و 10 درصد مقاوت در مقابل جادو اعطا می‌کند و باعث می‌شود دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند در هر ثانیه مقدار مشخصی دمیج بخورند.
Elven Tunic 3 و پس از 27 دقیقه به صورت خودکار به شما 26 اتک اسپید،16 درصد قابلیت جا خالی دادن اتک و 8 درصد سرعت حرکت به شما اعطا می‌کند.
Ceremonial Robe 3 و پس از 27 دقیقه به صورت خودکار به شما 350 مانا می‌دهد و باعث می‌شود از مقاومت دشمنان اطراف شما در برابر جادو و از کار افتادن کاسته شود.
Psychic Headband 3 و پس از 27 دقیقه به صورت خودکار به شما 12 درصد هوش می‌افزاید و به شما اجازه می‌دهد تا از 100 متر دورتر از حالت عادی از قدرت‌ها و آیتم‌های خود استفاده کنید. با استفاده کردن قسمت فعال این آیتم بر روی دشمن، دشمن شما به اندازه 400 متر از شما دورتر می‌شود.
PENTA-EDGED SWORD 4 و پس از 37 دقیقه به صورت خودکار به شما 45 اتک و دمیج و 80 تا اتک رنج برای قهرمانان نزدیک زن اعطا می‌کند، همچنین با اتک دادن دشمن با استفاده از این آیتم شما 20 درصد شانس دارید تا سرعت حرکت دشمن را به میزان 20 درصد و اتک دادن دشمن را به میزان 60 عدد برای 3 ثانیه کاهش دهید.
Storm Crafter 4 و پس از 37 دقیقه  به صورت خودکار به شما 4 بازیابی مانا در ثانیه اعطا می‌کند و همچنین باعث می‌شود تا هر 3 ثانیه یک دشمن شانسی در فاصله‌ی 700 متری از شما به صورت رندوم دمیج بخورد و از سرعت حرکت او کاسته شود، شما می‌توانید این آیتم را فعال کنید تا خودتان را به مدت 0.75 ثانیه به هوا بفرستید.
Trickster Cloack 4 و پس از 37 دقیقه به صورت خودکار به شما 20 درصد مقاوت در برابر جادو و همچنین 20 درصد شانس برای جا خالی دادن اتک‌ها اعطا می‌کند، شما می‌توانید این آیتم را فعال کنید تا برای 6 ثانیه نامرعی شوید.
Book of Shadows 5 و پس از 60 دقیقه به صورت خودکار به شما 12 هوش،قدرت و چابکی و 400 متر دید در شب اضافه می‌کند. شما می‌توانید این آیتم را فعال کنید تا دشمن، یار و یا خودتان را به مدت 4 ثانیه به یک سایه تبدیل کنید، قهرمانی که تبدیل به سایه شده نمی‌تواند اتک بدهد، از آیتم استفاده کند و یا از قدرت‌هایش استفاده کند.
Giant’s Ring 5 و پس از 60 دقیقه به صورت خودکار به شما 40 قدرت و 60 سرعت حرکت اضافه می‌کند و همچنین مدل قهرمان شما را 60 درصد بزرگتر می‌کند.(عکس پایین) اگر بر روی هیروی دشمن راه بروید، به میزان قدرت کنونی شما به دشمن دمیج وارد می‌شود.

DOTA 2

مقاله ما در مورد آپدیت 7.28 عنوان DOTA 2 در اینجا به پایان می‌رسد، آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ شما می‌توانید مانند همیشه نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی DOTA 2 از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`