دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
خانه » Diablo Immortal تجربه‌ای کاملاً جدید و مجزا خواهد بود

Diablo Immortal تجربه‌ای کاملاً جدید و مجزا خواهد بود

Diablo Immortal

خیلی از طرفداران مجموعه بازی‌های دیابلو (از جمله بنده) سال هاست که در انتظار نسخه‌ی چهارم این فرنچایز هستند. خب شاید Diablo Immortal یک نا امیدی خالص برای آن‌ها باشد. اما این سبب بد بودن بازی نیست. بسیاری از علاقه مندان به دنیای گیم وقت تجربه‌‌ی عناوین مختلف بر روی پلتفرم‌های اصلی را ندارند و ترجیح می‌دهند که با گوشی خود و بازی‌های مخصوص به آن، خود را سرگرم نمایند. خب Diablo Immortal برای این دسته افراد، یک بازی ویژه و بی نظیر خواهد بود. اخیراً آقای الن برک، رئیس کمپانی بلیزارد، اظهار داشته که ایممورتال تجربه‌ی کاملاً متفاوتی نسبت به دیگر نسخه‌های دیابلو (که بر روی پلتفرم کامپیوتری‌های شخصی عرضه شدند) می‌باشد. به عبارتی دیگر، دیابلو ایمورتال قصد تکرار تجربه‌ی نسخه‌های قدیمی را ندارد. این بازی جدید است و ویژگی‌های تازه‌ای را شامل می‌شود. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

از حق نگذریم، با وجود این که هنوز Diablo Immortal عرضه نشده، اما طرفداران حسابی از خجالت بلیزارد درآمده اند و تغریباً بازی را با خاک یکسان کردند. اعتراضات بسیار شدیدی با معرفی این عنوان صورت گرفت. به جرات می‌گویم که ۹۰ درصد معترضین، افرادی بودند که منتظر معرفی نسخه‌ی چهارم مجموعه بازی‌های دیابلو بودند و با مشاهده‌ی پسوند ایممورتال و دانستن این موضوع که بازی تنها برای گوشی‌های همراه عرضه می‌شود، به بلیزارد حمله کردند. حق هم داشتند. پس از بسته‌ی الحاقی Reaper Of Souls دیگر خبری از دیابلو جدید نشد. خب بسیاری از بازی کنندگان از ساختن هیروهای فصلی و فارم آیتم‌های نسبتاً ناکارآمد خسته شده بودند. بی راه نگفته‌ایم اگر این موضوع را یکی از دلایل ریزش تعداد بازی کنان نسخه‌ی سوم بدانیم. دیابلو ایممورتال در مراسم بلیز کان سال گذشته معرفی شد. زمانی که همه انتظار معرفی نسخه‌ی چهارم را می‌کشیدند….

از این مقوله‌ بگذریم و به بحث اصلی بپردازیم. رئیس کمپانی بلیزارد یعنی آقای الن برک، اخیراً اظهاراتی راجع به Diablo Immortal داشته. وی بیان کرد که ایممورتال خواسته‌ی قلبی طرفداران دو آتشه و همیشگی فرنچایز نبوده. به نظر او هر بازی، برای قشر خاصی از گیمرها طراحی ‌می‌شود و نمی‌تواند همه‌ی اقشار را راضی نگاه دارد. بر اساس صحبت‌های برک، ایممورتال برای جلب رضایت کسانی عرضه می‌شود که از گوشی‌های همراه به عنوان وسیله‌ای برای بازی کردن استفاده می‌کنند. همچنین می‌توان از ایممورتال، به عنوا اولین ورود جدی بلیزارد به صنعت ساخت بازی برای گوشی‌های همراه یاد کرد. نکته‌ی قابل توجه دیگر، تازه بودن فرم بازی و مجزا بودن تجربه‌ی آن از تجربه‌ی نسخه‌های منتشر شده بر روی کامپیوتر‌های شخصی است. برک این اظهارات را طی مصاحبه‌ای با GamesBeat بیان کرد. در ادامه توجه شما را به قسمتی از صحبت‌های ایشان در خصوص Diablo Immortal جلب می‌نمایم:

فکر نکنم بشود بازی‌ای ساخت که نیاز تک تک بازی کنندگان سر تاسر دنیا و یا طرفداران را برآورده کند. هدف ما از توسعه‌ی Diablo Immortal ، دعوت شما به تجربه‌ی بازی با گوشی همراهتان است. به عبارتی دیگر، ایممورتال شانسی برای پیوستن به هزاران موبایل گیمر دیگر می‌باشد. قرار نیست که تمام مخاطبین ار تجربه‌ی آن لذت ببرند. به هر حال گوشی‌های همراه تبدیل به یک پلتفرم شده اند. درست مثل کامپیوتر‌های شخصی و یا دیگر کنسول‌ها.

مثالی می‌زنم تا مفهوم را بهتر درک کنید. شما کاربر یک کنسول با هزاران بازی متفاوت هستید. خب صد البته که مزه‌ی بازی‌های رنگارنگ کنسول با عناوین اصیل PC کمی تفاوت دارد. Diablo Immortal نیز متفاوت است. این اولین ورود بلیزارد به صنعت ساخت بازی‌های گوشی‌های همراه تلقی می‌شود. مطمئن باشید که ایممورتال قصد جایگزین شدن یا تکرار کردن تجربه‌‌ی بازی‌های اصلی این فرنچایز را ندارد.

رویکرد بلیزارد نسبت به دیابلو کمی عجیب شده. انتظارات به شدت بالاست. امیدواریم دیابلو ۴ به زودی معرفی شود و کیفیت آن در حدی باشد که افسوس این همه انتظار کشیدن را نخوریم. هنوز تاریخ انتشار مشخصی برای Diablo Immortal اعلام نشده است ولی می‌دانیم که بازی برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS عرضه خواهد شد. یکی از سازندگان و دست اندر کاران NetEase اعلام کرده که این نسخه تقریباً ساخته شده و آماده‌ی عرضه در بازار است. همچنین بد نیست بدانید که طی مصاحبه‌ای که در رخداد بلیزکان (Blizzcon) با «وایت چنگ» (Wyatt Cheng)٬ طراح بازی Diablo Immortal انجام شد٬ متوجه شدیم که اتصال دائم اینترنت برای پیشروی در بازی ضروری است.  اما نظر شما چیست؟ آیا جزو آن دسته از طرفداران هستید که با معرفی ایممورتال حسابی به بلیزارد بد و بیراه گفتید؟ یا فکر می‌کنید که عرضه‌ی بازی تجربه‌ی جالبی محسوب می‌شود؟ مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از علاقه مندان به Diablo Immortal هستید، می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و .. مربوطه آگاه شوید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>