دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
84
PS4
(Metacritic)
خانه » Death Stranding – کوجیما از علاقه‌اش برای ساخت بازی‌‌های عجیب و غریب صحبت می‌کند

Death Stranding – کوجیما از علاقه‌اش برای ساخت بازی‌‌های عجیب و غریب صحبت می‌کند

Death Stranding

کوجیما همواره درصدد پیشرفت دادن صنعت بازی‌های کامپیوتری با ایده‌های متفاوت و عجیب و غریب بوده. اکثر تولیدات این کارگردان ساختار شکن بوده و قصد به وجود آوردن چالش فکری برای مخاطبان داشته اند. ساخته‌های کوجیما تفاوت‌‌های زیادی با اکثر ساخته‌های موجود در صنعت بازی‌های کامپیوتری دارد و شاید این موضوع دلیل اصلی شهرت این کارگردان ژاپنی و سینما دوست باشد. هنوز موفق به تجربه‌ی Death Stranding نشده ایم ولی به نظر می‌رسد که بازی مذکور نیز از همین خط فکری پیروی کند. اما دلیل عجیب و غریب بودن اکثر ساخته‌های کوجیما چیست؟ وی در گفت و گوی اخیر خود از طرز فکرش درباره‌ی صنعت گیمینگ و ایده‌هایش صحبت کرده. در ادامه برای مطالعه‌ی قسمت‌هایی از این گفت و گو همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

کوجیما در پنل BAFTA در خصوص موارد بسیاری صحبت کرد. همان‌طور که می‌دانید، تور دث استرندینگ در حال برگزاری می‌باشد. کوجیما در خصوص علاقه اش برای پرداخت ایده‌های عجیب و تازه (به قول خودمان خلاف جهت و خاص پسند) اظهار نظر کرد. وی قصد دارد که مخاطبان با تجربه‌ی هرکدام از بازی‌هایش، خاطره‌ای منحصر به فرد و خاص رقم بزنند. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم (لازم به ذکر است که بازگردانی انگلیسی صحبت‌های کوجیما توسط پایگاه متال گیر اینفورمر صورت گرفته) :

من مخالف سادگی نیستم و عقیده دارم که چنین موضوعی خوب است. در حقیقت سادگی به سرعت هضم می‌شود. این موضوع در خصوص غذاها نیز صادق است. هرچه که به سرعت قابل هضم باشد، به سرعت هم از بین می‌رود و در بدن باقی نمی‌ماند. اما غذایی که قابل هضم نیست،‌در بدن باقی خواهد ماند. شما از هویت آن اطلاعی ندارید. نمی‌دانید چیست و به عنوان یک انسان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن تلاش می‌کنید. بگذارید مثال دیگری بزنم. برای مثال فیلمی که به سادگی قابل هضم نباشد، بارها و بارها مشاهده می‌شود. سعی می‌کنید که تمام قسمت‌های آن را موجه شوید و با دوستان خود در خصوص فیلم و گره‌هایش صحبت نمایید : به نظرتان فیلم چه مفهومی را با خود حمل می‌کرد؟ شاید پس از مدتی باز هم به تماشای آن بپردازید و یا درباره‌‌اش فکر کنید. کم کم به مفهوم واقعی فیلم دست می‌یابید و این مفهوم در مغز و بدن شما تزریق می‌شود. من قصد دارم که با آثارم سبب به وجود آمدن این پروسه در مخاطبان شوم.

در حقیقت با مشاهده‌ی چنین رسانه‌ها و فیلم‌هایی بزرگ شدم. حال می‌خواهم این فضا را در بازی‌های کامپیوتری ایجاد کنم. همه می‌گویند که این موضوعات پیچیده هستند. اما من می‌گویم که باید آن‌ها را نگاه داشت و برای حداقل پنج تا ده سال بهشان فکر کرد. نهایتاً می‌توان متوجه برخی از مسائل شد. قصد داریم که چنین موضوعاتی را بیان کنم. بازی‌های این چنینی بسازم.

کوجیما در ادامه‌ی گفت و گو، در خصوص دیدگاهش صحبت کرد. وی معتقد است که بدون شبیه سازی و آزمایش و پرسش و پاسخ، فضایی برای پیشرفت وجود ندارد. فکر می‌کنم اکثر مخاطبان با چنین موضوعی موافق باشند. از صحبت‌های هیدئو و مثال‌هایش می توان از قصد کارگردان برای ساخت بازی و به صورت کلی آثار متفاوت پی برد. آثاری که برای هضمشان باید مدت زمان زیادی را به تفکر بپردازید. به هر حال همه‌ی تلاش کوجیما برای این امر مصرف نمی‌شود. وی اهمیت فراوانی نیز به کیفیت و سرگرم کننده بودن اثر می‌دهد:

فکر می‌کنم که برای پیشرفت ملزم به آزمایش کردن موارد مختلف و … هستیم. با انجام این کار می‌توانید اطلاعاتی که در اختیار ندارید را کسب کنید. به همین دلیل است که آزمایش سبب پیشرفت شما می‌شود. پس هرچه که می‌دانید و یا هرچه که آسان هضم می‌شود (اشاره به مثال غذا) سبب پیشرفت شما و تجربه‌ی جدیدی محسوب نخواهد شد. می‌خواهم به مردم محصولی را ارائه دهم که سخت‌تر از دیگر آثار هضم شود. اما مطمئن خواهم شد که این اثر خوشمزه (کنایه از کیفیت و سرگرم کنندگی) خواهد بود.

بدون شک می‌توان گفت که Death Stranding بازی عجیبی می‌باشد. لازم به ذکر است که نمرات این اثر انتشار یافتند. برخی از منتقدان به تحسین بازی پرداختند و برخی دیگر از گیم پلی تکراری و … گله کردند. با مراجعه به این لینک می‌توانید لیستی از نمرات و خلاصه‌ی برخی از نقدها را مشاهده و مطالعه فرمایید. دث استرندینگ داستانی از تلاش‌های سم بریجز برای متصل کردن جوامع گسسته شده می‌باشد. بی صبرانه منتظر تجربه‌ی بازی و قضاوت در خصوص آن و ادعا‌های کوجیما هستیم.

دث استرندینگ در تاریخ هشتم نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی (مصادف با ۱۷ آبان ماه سال جاری) برای پلتفرم پلی استیشن ۴ و در اوایل تابستان ۲۰۲۰ میلادی برای کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شود. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از علاقه مندان Death Stranding هستید٬ می‌توانید با دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، مقالات، نقد و بررسی‌ها و …… مربوطه مطلع شوید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>