Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077

جمع بندی تمام اطلاعات منتشر شده در خصوص Cyberpunk 2077

بازی های مرتبط

مدت زمان بسیار بسیار کمی تا انتشار Cyberpunk 2077 باقی مانده است. می‌دانیم که توسعه دهنده‌ی این عنوان یعنی کمپانی سی دی پراجکت رد، قصد اعمال تاخیر دیگری در تاریخ انتشار ندارد. باید به این نکته اشاره داشت که تاخیرهای متعدد در تاریخ انتشار سایبرپانک ۲۰۷۷ ، امان مخاطبان و مشتاقان بازی را بریده بود. به هر حال بیش از ۵ سال از معرفی این اثر می‌گذرد و انتظارات و اشتیاق برای تجربه‌ی آن، در حدی غیر قابل توصیف است. از آن‌جایی که به تاریخ انتشار سایبرپانک ۲۰۷۷ نزدیک شده ایم، تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای جامع و کامل برای شما عزیزان فراهم آوریم. مقاله‌ای که با مطالعه‌ی آن، می‌توانید تمام اطلاعات منتشر شده در خصوص جدیدترین ساخته‌ی کمپانی سی دی پراجکت رد را کسب کنید. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

به نایت سیتی خوش آمده اید، شهری مملو از آسمان‌خراش‌ و خلافکار

به نایت سیتی خوش آمده اید. شهری مملو از اتفاقات غیر قابل پیش بینی. در ابتدا باید اظهار داشت که Cyberpunk 2077 در ایالتی آزاد در شمال کالیفرنیا رخ می دهد. به صورت دقیق تر باید گفت که اکثر اتفاقات و رخدادهای این اثر در نایت سیتی به وقوع خواهد پیوست. شهری ساحلی که میان لس‌آنجلس و سن فرانسیسکو قرار دارد. لازم به ذکر است که این شهر، کاملا خیالی بوده اما پس زمینه داستانیِ بسیار منحصر به فرد و قدرتمندی دارد. خودتان را برای دنیایی که توسط تکنولوژی به زوال رفته است، آماده کنید. صمیمیت در بین انسانها کمرنگ شده و مردم به دسته های مختلفی تقسیم شده اند. در سال ۲۰۲۰، اتفاق بسیار ناگواری برای این شهر رخ داد و یک دستگاه هسته‌ای، تحت شرایطی مرموز، از کار افتاد. چنین موضوعی شوکی بزرگ به نایت سیتی و ساکنینش داد اما در سال ۲۰۷۷، این شهر جانی تازه گرفته و میزبان ساکنین جدیدی شده است.

نایت سیتی و محوطه‌هایش را بهتر بشناسیم

Cyberpunk 2077

طبق اطلاعاتی که به صورت رسمی از سمت توسعه دهندگان منتشر شده است، نقشه Cyberpunk 2077 به شش قسمت تقسیم شده. یکی از این قسمت ها، سیتی سنتر و یا همان مرکز شهر می باشد که مملو از آسمان خراش های زیبا و خیره کننده است. با حرکت به سمت خارج، به منطقه واتسون می‌رسیم. این منطقه همانند سیتی سنتر، پر زرق و برق نیست و همچنین اکثر ساکنین آن، مهاجرانی از سمت آسیا میباشند. در این منطقه، تفاوت فرهنگی بین مردم موج میزند. منطقه وستبروک، به عنوان قسمت توریستی شناخته می شود. لازم به ذکر است که ثروتمندترین شهروندان نایت سیتی، در این منطقه زندگی می‌کنند. Heywood نام یکی دیگر از مناطق نایت سیتی می باشد. اکثر ساکنین این منطقه لاتین هستند و میزان درگیری ها در این منطقه بسیار بالا می باشد. Pacifica به عنوان زباله دانی نایت سیتی به شمار می رود و مملو از خلافکار های مختلف است. اما ششمین و آخرین منطقه‌ی نایت سیتی، Santo Domingo نام دارد که منطقه‌ای کاملاً صنعتی به شمار می‌رود. البته لازم به ذکر است که در Cyberpunk 2077 به محوطه‌ای به نام بدلندز نیز سفر خواهید. این محوطه خارج از نایت سیتی قرار دارد.

نگاهی خلاصه به المان‌های گیم پلی و ژانر بازی

Cyberpunk 2077

شما نقش یک مزدور خیابانی را بازی خواهید کرد؛ تفنگی که توسط بزرگترین خلافکار های نایت سیتی استخدام می‌شود تا فعالیت‌های مختلفی را به سرانجام برساند. به عنوان یک مزدور، شما زندگی سر تاسر خطرناکی را انتخاب کرده‌اید. برای موفقیت، به قابلیت‌های درست و شهرت و تجهیزات منحصر به فرد نیازمند هستید. با انجام فعالیت‌های مختلف، پول بدست خواهید آورد و به کمک پول می توانید قابلیت های متعددی را برای خود خریداری کنید و در نهایت شخصیت خود را به یک اسلحه‌ی متحرک تبدیل نمایید. همچنین با انجام فعالیت‌های مختلف، امتیاز تجربه به دست خواهید آورد و بدین ترتیب می توانید قابلیت های مخصوصی را برای بدن سایبورگی خود آزاد نمایید.

در بسیاری از مواقع می توانید به مخفی کاری بپردازید و یا شبکه‌های مختلف را برای پیشروی، هک کنید. در Cyberpunk 2077 شما چیپ سِت مهمی را خواهید دزدید و به اجبار آن را در مغز خود قرار خواهید داد. همین موضوع یکی از ستارگان راک اند رول به نام جانی سیلور هَند (کیانور ریوز) را به زندگانی بازمی‌گرداند. وی قصد انتقام گیری دارد. تمام قدرت های بزرگ نایت سیتی به دنباله چیپ سِتی که در سَر شما قرار دارد، می گردند. تمام تصمیم گیری های شما در طی بازی بر روی داستان تاثیر خواهد گذاشت.

همه چیز در نایت سیتی، در خصوص مرگ و زندگی نخواهد بود. شما می‌توانید استایل منحصر به فرد خود را انتخاب کنید و وسایل نقلیه‌ی مخصوصی را سوار شوید. با پولی که به دست می‌آورید، توانایی انجام دادن کارهای بسیار زیادی را خواهید داشت. به نسل جدیدی از بازی های جهان باز خوش آمدید. Cyberpunk 2077 به زودی در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

سایبرپانک ۲۰۷۷ در ژانر اکشن نقش آفرینی توسعه می‌یابد. دوربین، بازی را از زاویه‌ی اول شخص روایت خواهد کرد. انتخاب یکی از مهم‌ترین المان‌های حاضر در پیکره‌ی گیم پلی این اثر تلقی می‌گردد.

آیا می توانیم بدون کشتن حتی یک نفر، Cyberpunk 2077 را به اتمام برسانیم؟

Cyberpunk 2077

توسعه‌دهندگان به این سوال پاسخ مثبت داده اند. در مصاحبه‌های اخیر، مشخص شد که اکثر اسلحه‌های بازی،‌ دارای تنظیماتی برای Knock Out کردن دشمنان دارند. به هر حال انتخاب با شماست. می‌توانید میدان خون راه اندازید.

مقوله شخصی سازی در Cyberpunk 2077 به چه صورت است؟

توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که ریزترین موارد مربوط به شخصی سازی را طراحی کنند. بدین ترتیب شما می توانید ظاهر کامل شخصیت اصلی همانند مو و خالکوبی و لباس و رنگ پوست و اندازه چشم ها و فرم لبها و گونه ها و چانه و حتی طول ناخن ها و نوع دندان ها را به سلیقه خود انتخاب کنید. یکی از اعضای تیم توسعه، اظهار داشته که استودیوی سی دی پراجکت رد، قصد نداشت تا شخصی سازی تنها در تعیین جنسیت شخصیت اصلی، محدود شود. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های توسعه دهندگان در خصوص شخصی سازی، جلب می‌نمایم:

سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی نقش آفرینی است و بدین ترتیب می‌توانید انتخاب های بسیاری را در روبروی خود مشاهده کنید. هیچ‌گاه قصد نداشتیم که شخصی سازی ظاهر شخصیت اصلی را در تعیین جنسیت خلاصه کنیم.

سیستم مبارزات در Cyberpunk 2077 به چه شکلی طراحی شده است؟

سیستم مبارزات در سایبرپانک ۲۰۷۷ متشکل از المان های مختلفی همانند تیراندازی با اسلحه های گرم و حمله با اسلحه های سرد و هک کردن و … می‌باشد. همچنین شخصیت اصلی نیز توانایی مخفی کاری را خواهد داشت. به صورت ساده تر باید گفت که سیستم مبارزات در سایبرپانک ۲۰۷۷ شبیه به بازی های ساخته شده در ژانری Immersive Sim (همانند Deus Ex) می‌باشد. توسعه دهندگان اسلحه‌های متفاوت و منحصر به فردی را برای مخاطبان در نظر گرفته اند که هر کدام از آنها، گان پلی مخصوص و ویژه‌ای را به مخاطب ارائه می‌دهد.

جانی سیلور هند کیست؟ کیانو ریوز در بازی، چه نقشی را ایفا می‌کند؟

Cyberpunk 2077

در طی مراسم E3 2019 با سورپرایز بسیار بزرگی مواجه شدیم. کیانو ریوز به صورت رسمی اعلام کرد که در Cyberpunk 2077 نقش آفرینی خواهد کرد. بسیاری از مردم سرتاسر دنیا، کیانو ریوز را با نام جان ویک به خاطر می آورند. به هر حال با انتشار Cyberpunk 2077 ، این موضوع تغییر خواهد کرد و پس از آن، گیمرها کیانو ریوز را با جانی سیلور هند به خاطر خواهند آورد. اما در خصوص جانی سیلور هند باید گفت که نام اصلی شخصیت، رابرت جان آندر می‌باشد. وی در سال ۱۹۸۸ به دنیا آمد و در سال‌های ابتدایی زندگی خود، روز‌های بسیار سخت و دشواری را پشت سر گذاشت. وی در سنین نوجوانی به عضویت ارتش آمریکا درآمد و پس از چند سال، در دومین جنگ داخلی بزرگ ایالات متحده شرکت کرد. تقریباً می‌توان این درگیری داخلی را بیهوده خطاب کرد. وی درست مانند هزاران سرباز دیگر، تصمیم گرفت که از ادامه‌ی جنگیدن منصرف شود و از ارتش ایالات متحده خارج شود. پس از اینکه جانی این تصمیم مهم را گرفت، به نایت سیتی بازگشت. وی برای اینکه شناخته نشود، اسم خود را تغییر داد و هویت جدیدی برای خود دست و پا کرد. از آنجایی که بسیاری از مردم و ارتش آمریکا با تصمیمات این ارتش مخالف بودند، سربازان از محبوبیت چندانی بین مردم برخوردار نبودند. دقیقاً در این نقطه بود که جانی سیلورهند متولد شد.

احتمال عرضه‌ی بازی برای نینتندو سوییچ بسیار پایین است

سوییچ کنسول مظلومی است. به دلیل سخت افزار ضعیف این پلتفرم نسبت به کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت و پورت هزینه‌بر و نسبتاً سخت بازی‌ها برای سوییچ، شاهد عدم عرضه‌ی بسیاری از عناوین مولتی پلتفرم برای آن بودیم. در طی مصاحبه‌ای از سمت پایگاه خبری – تحلیلی گیم اسپات با John Mamais ، وی احتمال انتشار Cyberpunk 2077 بر روی نینتندو سوییچ را بسیار پایین دانست:

چه کسی فکر می‌کرد که عنوانی همانند ویچر ۳ بر روی نینتندو سوییچ پورت شود؟ اما این اتفاق رخ داد. پس کسی نمی‌تواند به صورت قطعی موضوعی را تصویب نماید. به نظرم باید کمی زمان بدهیم. سی دی پروجکت تلاشش را برای به وقوع پیوستن این پورت انجام می‌دهد ولی باید گفت که احتمال به سرانجام رسیدن آن کم است.

Cyberpunk 2077 روایتگر یک داستان بزرگ سالانه می‌باشد

Cyberpunk 2077

هدف توسعه دهندگان، ساخت روایتی سینماتیک برای مخاطبان بزرگ سال می‌باشد. بازی مملو از موضوعاتی است که در عناوین دیگر به آن‌ها پرداخت نشده. توجه شما را به قسمتی از صحبت‌های طراح کوئست‌های عنوان Cyberpunk 2077 در این خصوص، جلب می‌نمایم:

هدف ما ساخت داستانی همانند فیلم‌های سینمایی برای بزرگ سالان است. می‌خواهیم به موضوعاتی بپردازیم که در جوامع دیده می‌شوند. Cyberpunk 2077 اسباب بازی‌ای برای کودکان نیست. امروزه، اکثر رسانه‌ها از موضوعات سخت و پر پیچ و خم فرار می‌کنند اما ما بدین گونه عمل نمی‌کنیم. در حقیقت سایبرپانک با این گونه سوژه‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. ما می‌خواهیم که مردم را به فکر کردن مجبور کنیم. انتخاب مخاطبان است که به دنیای سایبرپانک شکل می‌دهد. Cyberpunk 2077 به شما اجازه می‌دهد تا از زوایای مختلف به مسائل نگاه کنید. در حقیقت وضعیت سیاه و سفیدی در بازی وجود دارد. هدف اصلی این است که با روایت میخکوب کننده، مخاطب را مسحور کنیم و نفسش را بند آوریم!!!

نگران باگ‌ها نباشید

Cyberpunk 2077

در طی نشست مالی اخیر کمپانی سی دی پراجکت، مدیرعامل این کمپانی اظهار داشت که از باگ‌های نسخه‌ی اولیه (نسخه‌ی پیش نمایش) با خبر هستند و تیم توسعه تمام تلاش و انرژی خود را برای بررسی و رفع تک تک این باگ‌ها گزارش شده، متمرکز کرده. وی مدعی شد که نسخه‌ی نهایی بازی، از باگ های بسیار سطحی و کوچکی برخوردار خواهد بود که حتی ممکن است متوجه حضور آنها نشویم:

در خصوص باگ و مشکلات فنی باید گفت که از حضور آنها در نسخه‌ی ابتدایی بازی کاملا آگاه هستیم. نمی توان ادعا کرد که عنوانی با وسعت Cyberpunk 2077 عاری از هیچگونه باگی باشد اما اعلام می‌کنم که توسعه دهندگان توانسته اند که تمام باگ های بزرگ را برطرف نمایند. بنابراین نسخه نهایی بازی، پولیش شده تر خواهد بود و بسیاری از باگ های بزرگی که در نسخه‌ی پیش نمایش این اثر مشاهده شده بود را برطرف کرده است.

چه کسانی در راس قدرت قرار دارند؟

Cyberpunk 2077

این شهر چند لایه، گروهک‌های خلافکاری بسیاری را در خود گنجانده. گروهک‌هایی که هرکدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد هستند و پیشینه‌ی بسیار جالبی دارند.

 • گروه 6th Street : این گروه توسط عده‌ای از بازماندگان جنگ 4th Corporate تشکیل شد. در ابتدا، اعضای گروه به پلیس نایت سیتی کمک می‌کردند. اما با گذشت زمان، رویه‌ی اصلی گروهک تغییر کرد و شاهد تغییر اهداف آن‌ها بودیم. 6th Street در حال حاضر، صرفا به منافع خود می‌پردازند و اهمیت چندانی به برقراری قانون و عدالت در جامعه، نمی‌دهد.
 •  گروه Valentinos : به عنوان یکی از بزرگترین گروه‌های خلافکاری نایت سیتی، Valentino ها به کدهای اخلاقی و رسوماتی با قدمت بیش از یک قرن، پایبند هستند. آن‌ها ضمن کنترل بخش عظیمی از نواره‌ی لاتین نشین Heywood، برای اصولی همچون شرافت، عدالت و برادری، با جدیت تمام ارزش قائل‌اند.
 •  گروه Arasaka : خانواده‌ای با اصالت ژاپنی. Arasaka به ارائه‌ی خدمات امنیتی، بانکی و حقوقی به شرکت‌های بزرگ مشهور است. به عنوان یکی از عظیم‌ترین مجموعه‌های 2077، وسایل نقلیه و اسلحه‌های آن‌ها از محبوب‌ترین تجهیزات در بین پلیس و نیروهای امنیتی است..
 • گروه Kang-Tao : کمپانی Kang-Tao، یک شرکت نوپای چینی و متخصص در زمینه‌ی فناوری سلاح‌های هوشمند و خدمات امنیتی است. این شرکت به لطف انتخاب‌های جسورانه، راهبردهای شجاعانه و صد البته حمایت بزرگان نایت سیتی، با سرعت بالایی در حال پیمودن پله‌های ترقی و رسیدن به قله‌های صنعت اسلحه‌سازی است
 • گروه Animals : یک گروه پرخاشگر متشکل از جنگجوهای خیابانی که از استفاده از تجهیزات سایبری خودداری کرده و به جای آن از مقادیر زیادی تستوسترون و مکمل‌های حیوانی (مانند هورمون رشد) استفاده می‌کنند. آن‌‌ها ذاتا خویی حیوانی دارند و به طرز خطرناکی به خود و هر آنچه که هستند، افتخار می‌کنند. این گنگ توسط زنی به نام Sasquatch رهبری می شود.
 • گروه Tyger Claws : گروهک Tyger Claws ریشه‌های ژاپنی دارد و در Japantown قرار دارد (Japantown نام لوکیشنی در نایت سیتی می‌باشد). اعضای گروهک Tyger Claws بسیار خشن و بی رحم می‌باشند و از ظاهر‌‌های ترسناکی برخوردار هستند. اعضای گروه با تتو‌های منحصر به فردشان و موتورهای مخصوصشان شناخته می‌شوند.
 • گروه Militech : در Night City ، همه می‌دانند که کلمه‌ی «Militech» به یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌های سلاح و وسایل نقلیه‌ی نظامی در دنیا اشاره دارد. آن‌ها برای سالیان سال، همکاری نزدیکی با ارتش آمریکا و سازمان‌های پلیسی داشته و اسلحه‌ها و برنامه‌های تمرینی سطح بالایی در اختیار آن‌ها گذاشته‌اند.
 • گروه Voodoo Boys : وودو بوی‌ها، دارودسته‌ای مرموز در پسیفیکای کالیفرنیا هستند که سر و کارشان با شبکه‌های گوناگون بوده و خود را وقف کشف کردن اسرار Old Net و رموز پشت Blackwall کرده‌اند. آن‌ها بر لبه‌ی تیغ زندگی می‌کنند و هر قانونی که وجود داشته باشد را می‌شکنند. به عنوان مثال ویروس‌هایی را توسعه می‌دهند که سیستم عصبی را از کار انداخته و متوقف می‌کند.
 •  گروه Maelstrom : قلمرو «Maelstrom»، بخش‌های صنعتی «Watson» است. شما قادر خواهید بود که آن‌ها را در کارخانه‌هایشان و در باشگاه Totentanz ملاقات کنید. آن‌ها شدیدا به فناوری‌های سایبری علاقه‌مند هستند و میل آن‌ها به بهبود ضعف بشر بسیار قوی‌تر از ترسشان از بیماری‌های روانی ناشی از استفاده‌ی بیش از حد از ایمپلنت‌های سایبری است.

معرفی انواع اسلحه‌ها در Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

 

 

سایبرپانک ۲۰۷۷ ، اکشنی نقش آفرینی با زاویه‌ی دوربین اول شخص می باشد و تمرکز بسیار زیادی بر المان‌های ژانر اکشن اول شخص تیراندازی خواهد داشت. اسلحه‌های بسیاری برای بازی در نظر گرفته شده. اما نگاهی اندازیم به دسته بندی‌هایِ اسلحه ها در Cyberpunk 2077 :

 • Power Weapons : این سطح از اسلحه ها، شباهت بسیار زیادی به اسلحه هایی که در بازی‌های امروزی دیده می‌شود، دارند. اما مهمترین تفاوت آنها ، قابلیت تیراندازی به صورت زاویه دار می باشد. بدین ترتیب شما می توانید پشت یک جسم پناه بگیرید و با کمک دیواره‌ها، به دشمنان خود شلیک کنید. با هدف گیری به کمک این اسلحه ها، مسیر گلوله‌ها و نحوه‌ی برخوردشان به دیواره ها و دشمنان مشخص خواهد شد.
 • Tech Weapons: اسلحه های قدرتمندی که از فناوری الکترومغناطیسی برای شلیک گلوله های فلزی جامد، استفاده می‌کنند. مهمات این اسلحه‌ها، بسیار قدرتمند می باشند و می توانند از دیواره‌ها عبور کنند. بدین ترتیب می توانید پیش از شکستن درب مخفیگاه دشمنان، به آنها آسیب برسانید.
 • Smart Weapons: سلاح های هوشمند، دارای فناوری مخصوصی می‌باشند که به کمک آنها می‌توان دشمن را ردیابی کرد. بدین ترتیب گلوله ها، اهداف را تعقیب خواهند کرد.
 • Melee Weapons: سلاح های نزدیک زن از نقش بسیار مهمی در Cyberpunk 2077 برخوردار هستند. تجربه‌ی بازی به کمک سلاح‌های نزدیک زن، یک استایل مخصوص و منحصر به فرد را برای گیم پلی سایبرپانک ۲۰۷۷ رقم خواهد زد.
 • Cyberware : شما می‌توانید در بدن خود، اسلحه‌های بسیار خطرناکی را جایگذاری کنید و شخصیت اصلی را به یک سلاح متحرک تبدیل نمایید. اما اجازه دهید تا در ادامه‌ی مطلب، نگاهی دقیق به Cyberware ها داشته باشیم.

معرفی Cyberwares ها

Cyberpunk 2077

 • Mantis Blades : به احتمال زیاد می‌توان Mantis Blades را به عنوان معروف‌ترین وسیله‌ی سایبری بازی خطاب کرد. شمشیرهای بلندی که از دستان شخصیت اصلی به بیرون می زنند و بسیار خطرناک می‌باشند.
 • Blood pump : در بازه‌ی زمانی مشخصی قابل استفاده است و همچنین می‌تواند میزان از خط سلامتی شخصیت اصلی را بازیابی کند.
 • Micro-rotors : به کمک این وسیله‌ی سایبری می‌توانید سرعت حرکت کردن شخصیت اصلی را افزایش دهید.
 • Reflex tuners : وسیله‌ی سایبری منحصر به فردی که به محض کم شدن خط سلامتی شخصیت اصلی،‌ زمان را به حالت آهسته در خواهد آورد و به بازی کننده قدرت تصمیم گیری بهتری می‌دهد.
 • GorillaHands : این وسیله‌ی سایبری به دستان شخصیت اصلی متصل می‌شوند و میزان قدرت و استقامت وی را افزایش می‌دهند.
 • Monowire : وسیله‌ای که در بازوان شخصیت اصلی کارگذاری می‌شود و به او این قدرت را می‌دهد تا دشمنان را تکه تکه کند.
 • Krenzikov : این وسیله‌ی سایبری به نورون‌های مغزی شخصیت اصلی پیوند می‌خورد و به او این قدرت را می‌دهد تا به محض جا خالی دادن، زمان را آهسته کند و سکانس‌های جذابی رقم بزند.
 • Synlungs : این وسیله‌ی سایبری در ریه‌های شخصیت اصلی کارگذاری می‌شود و میزان استقامت برای فعالیت بیشتر را افزایش می‌دهد.

معرفی Perk های Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

مثل بسیاری از بازی‌های نقش‌آفرینی دیگر، در Cyberpunk 2077 می‌توانید پرک های مختلفی به دست آورید:

پِرک‌های قدرتی (Athletic)

 • Gladiator : میزان دریافت آسیب به هنگام بلاک کردن را تا ۲۰ درصد کاهش خواهد داد.
 • Regeneration : به آرامی خط سلامتی شخصیت اصلی در سایبرپانک ۲۰۷۷ را در مبارزات، افزایش خواهد داد.
 • Pack Mule : قابلیت حمل آیتم‌های مختلف را دو برابر خواهد کرد.
 • Invincible : حداکثر میزان خط سلامتی را افزایش خواهد داد.
 • Super Hero Landing : میزان آسیب دیدگی به هنگام پرتاب شدن از ارتفاعات را کاهش خواهد داد (پنج درصد)
 • Multitasker : به شما اجازه می‌دهد تا به هنگام دویدن،‌ لیز خورد و … به تیراندازی بپردازید.
 • Transporter : به شما اجازه می‌دهد تا به هنگام حمل کردن یک انسان، به تیراندازی بپردازید.
 • Hard : در هنگام آغاز سکانس مبارزه، میزان آرمور و استقامت ۲۰ درصد و به مدت ده دقیقه افزایش خواهد یافت.

پرک‌های ساخت و ساز

 • Master Gunsmith : پنج درصد احتمال بدست آوردن نمونه‌ی اولیه با ساخت هر وسیله‌ای
 • R&D : به کمک آن می‌توانید آیتم‌های خود را به درجه‌ی لجندری ارتقا دهید.
 • Crazy Science : قیمت فروش اجناس شما به میزان 25 درصد افزایش می‌یابد.

پرک‌های Engineering

 • Mech Looter : می‌توانید از دِرون‌ها و ربات‌ها و وسیله‌های مکانیکی، آهن استخراج کنید. همچنین ۳۰ درصد شانس برای یافت اسلحه در میان آن‌ها،‌افزایش می‌یابد.
 • Blast Shielding  : میزان دریافت آسیب حاصله از انفجارها ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت.
 • Grenadier : محوطه‌ی انفجار نارنجک‌ها برای شما قابل مشاهده خواهد بود.
 • Reverse engineering : به شما اجازه می‌دهد تا مادهای مختلف اسلحه را جدا سازید.
 • You can’t touch this : از انفجار نارنجک‌هایی که توسط خودتان پرتاب می‌شود، آسیب نخواهید دید.

شخصیت‌های دنیای واقعی که در Cyberpunk 2077 حضور دارند

 • کیانو ریوز نقشه جانی سیلور هند را ایفا خواهد کرد.
 • گریمز (خواننده‌ی پاپ) نقش یکی از اعضای گروه موسیقی حاضر در سایبرپانک را ایفا خواهد کرد.
 • آقای Mike Pondsmith (سازنده‌ی بازی رومیزی سایبرپانک ۲۰۲۰) در بازی نقشی نامشخص خواهد داشت.

روابط احساسی در Cyberpunk 2077 به چه صورت میباشد؟

Cyberpunk 2077

درست مانند ویچر ۳، شما می توانید روابط احساسی و عاشقانه‌ای را با شخصیت های دیگر بازی، برقرار کنید. از آنجایی که شخصی سازی شخصیت اصلی کاملاً بر عهده‌ی شما خواهد بود، انتخاب های بسیار متنوع‌تری در برابر شما قرار خواهد گرفت. یکی از توسعه دهندگان در خصوص این امر اظهار داشته که:

در ویچر ۳ شما کنترل گرالت را بر عهده می گرفتید. روابط گرالت، در گذشته در کتاب‌ها مشخص شده بود اما در Cyberpunk 2077 موضوع کاملاً متفاوت می شود. شما می توانید روابط معنادار و منحصر به فردی را با شخصیتهای سایبرپانک ۲۰۷۷ برقرار کنید.

Cyberpunk 2077

به هر حال لازم به ذکر است که بازی کنندگان توانایی برقراری رابطه‌ی احساسی با جانی سیلور هند را نخواهند داشت.

وسائل نقلیه و رانندگی کردن

Cyberpunk 2077

طبق اطلاعات منتشر شده، رانندگی کردن با هر یک از وسایل نقلیه، حس متفاوتی را به بازی کننده ارائه خواهد داد. به صورت کلی باید اظهار داشت که ۵ کلاس منحصر به فرد از وسایل نقلیه در بازی وجود دارد:

 • Hypercar
 • sport
 • Heavy-duty
 • Economy
 • Executed

همچنین می توانید با زاویه دید اول شخص به رانندگی بپردازید. کمپانی سی دی پراجکت رد برخی از وسایل نقلیه را همانند پورشه‌ی جانی سیلور هند را لایسنس کرده است. همچنین متوجه شدیم که مسابقات رانندگی متعددی در سطح بازی وجود دارد.

ماموریت‌های اصلی Cyberpunk 2077 نسبت به ویچر ۳ ، بسیار کوتاه‌تر خواهند بود

طراح ارشد ماموریت های سایبرپانک اظهار داشت که ماموریت های اصلی بازی نسبت به ویچر ۳ کوتاه تر خواهد بود. وی در ادامه‌ی اظهارات خود مدعی شد که بسیاری از بازی کنندگان و منتقدان نسبت به ماموریت های اصلی طولانی ویچر ۳ اعتراض کرده بودند و این موضوع را یکی از معدود نقطه ضعف‌های عنوان مذکور به شمار می آوردند. همین موضوع سبب شده بود که قشری از بازی کنندگان، از به اتمام رساندن خط داستانی ویچر ۳ منصرف شوند. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که ماموریت‌های اصلی Cyberpunk 2077 بسیار کوتاه‌تر از ویچر ۳ می باشند. پس از اینکه ویچر ۳ منتشر شد، بسیاری از بازی کنندگان در خصوص طولانی بودن برخی از مأموریت‌های داستانی، گله کردند. با توجه به آمار‌ها، متوجه شدیم که قشری از بازی کنندگان نتوانستند خط داستانی اصلی را به پایان برسانند. ما نمی‌خواهیم که چنین موضوعی برای Cyberpunk 2077 رخ دهد و قصد داریم که تمام بازی کنندگان بتوانند داستان بازی را به صورت کامل مشاهده کنند. از همین رو تصمیم گرفتیم که مأموریت‌های اصلی را به صورت کوتاه‌تری طراحی کنیم.

بسته‌های الحاقی بزرگی در دست توسعه قرار دارند

Cyberpunk 2077

کمپانی سی دی پراجکت رد تا به امروز، بار ها و بارها در خصوص بسته‌های الحاقی، صحبت کرده است و اعلام داشته که بسته‌های الحاقی بزرگی برای این عنوان تدارک دیده شده است. به تازگی نیز مدیر اجرایی کمپانی سی دی پراجکت رد اعلام داشته که سرمایه گذاری ویژه‌ای بر روی محتوای پس از انتشار سایبرپانک ۲۰۷۷ شده است و بازی کنندگان می‌توانند انتظار محتوای بیشتری نسبت به ویچر ۳ را داشته باشند. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

شما می‌توانید انتظار همان راه و روشی که برای انتشارِ محتوای اضافه‌ی ویچر 3 را در پیش گرفتیم، از Cyberpunk 2077 داشته باشید. البته بهتر است سطح انتظاراتتان را افزایش دهید. نمی‌خواهیم در حال حاضر اطلاعات بیشتری در خصوص این موضوع به اشتراک بگذاریم اما این مژده را به شما می‌دهم که پس از انتشار رسمی، همه چیز مشخص خواهد شد.

سیستم Life Path چیست و چه تغییری بر روی بازی خواهد گذاشت؟

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 دارای سه داستان آغازین ( Life Path) منحصر به فرد خواهد بود. با انتخاب هرکدام از آنها، بازی به شیوه‌ای منحصر به فرد آغاز می‌شود:

▪️داستان آغازین اول Corpo: پیشینه داستانی این کلاس بسیار جالب است. شما در نقش یک مامور اخراج شده از سازمان هستید که تمام دارایی های خود را از دست داده و اتفاقات ناخوشایندی برایش رخ داده است. حال مجبور هستید که همه چیز را از صفر شروع کنید. اولین دوستی که برای طی کردن این مسیر یافت خواهید کرد، جکی می‌باشد.

▪️داستان آغازین دوم Street Kid: در این گزینه، شما بازی را در نقش یکی از شهروندان نایت سیتی آغاز خواهید کرد. وی دوستان بسیاری در پی دارد بسیاری از گروهک های خلافکاری را می‌شناسد. در این خط داستانی شخصیت شما، از یک بار (Bar) بازی را آغاز می کند. ماجرا از آنجایی آغاز می شود که شما با یکی از کارمندان بار ، صحبتی را آغاز می کنید. سپس وی از شما درخواستی می‌کند و به شما مأموریتی برای نفوذ به مقر یکی از اعضای گروهک Fixxer ها و باز پس گیری قرض هایش را می دهد. در طی این ماموریت مجبور به دزدیدن یک ماشین می شوید تا اینکه جکی ناگهان از راه می‌رسد و با قرار دادن اسلحه به سمت شما، تحدیدتان می‌کند. در همین حال پلیس ها از راه می‌رسند و شما و جکی را دستگیر می کنند. این آغاز راه شما با انتخاب مسیر Street Kid خواهد بود.

▪️داستان آغازین سوم Nomad: مسیر زندگی نومد با دو گزینه‌ی ذکر شده، مقداری متفاوت است. شما عضو یکی از گروه های خلافکاری هستید و برای انجام مأموریتی تصمیم می‌گیرید که به نایت سیتی سفر کنید و ماموریت خود را به سرانجام برسانید. در این میان ماشین شما در محدوده بیابانی خارج از نایت سیتی خراب میشود. پس از اینکه ماشین خود را در این محدوده بیابانی که با نام بد لندز شناخته می‌شود، تعمیر می کنید، به سمت  شخص رابط خود حرکت می نمایید. این رابط در حقیقت جکی میباشد. پس از اینکه با جکی به سمت شهر حرکت می کنید، ناگهان با ماموران پلیس مواجه می شوید. در اینجاست که با آنها درگیر خواهید شد و اولین ماجراهای خود را در Cyberpunk 2077 رقم خواهید زد.

مسیرهای زندگی و یا همان Life path ها جایگزین داستان‌های پیش زمینه شدند. در حقیقت تغییرات بسیار زیادی در طی روند ساخته سایبرپانک ۲۰۷۷ به وجود آمد. اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدای معرفی سایبرپانک، نحوه‌ی تعیین کردن پیش زمینه داستانی شخصیت، کاملا با آن چیزی که امروز می‌بینیم، متفاوت بود. توسعه دهندگان در خصوص این امر اظهار داشته اند که:

در ابتدا شیوه متفاوت تری را برای تعیین کردن پیش زمینه داستانی شخصیت اصلی در سایبرپانک برگزیده بودیم. هرچه بیشتر از روند توسعه گذشت، احساس کردیم که می‌توانیم این انتخاب ها را به صورت پیچیده‌تر و همچنین پخته‌تری در بازی پیاده کنیم. همین موضوع سبب شد که Life Path ها را جایگزین ایده‌های اولیه‌ی خود کنیم.

احساس می‌کنم که انتخاب پیش زمینه‌ی داستانی شخصیت اول برای بازی کنندگان بسیار جذاب می باشد. هر کدام از زمینه های داستانی ماموریت های اولیه، ماموریت‌های منحصر به فرد خود را دارند از لوکیشن متفاوتی آغاز می‌شوند. انتخاب هر کدام از این مسیرهای زندگی، تفاوت قابل توجهی بر روی نحوه بازی کردن شما و اتفاقاتی که در Cyberpunk 2077 رخ می‌دهد، خواهد گذاشت. هدف ما از محقق کردن این امر، ارائه المانهای خالص نقش آفرینی به مخاطبانمان بود. هر کدام از آنها تجربه کاملاً ویژه‌ای از سایبرپانک خواهند داشت.

طبق اظهارات کسانی که بازی را تجربه کرده اند، Life Path ها تغییرات بزرگی بر روی روند بازی خواهند گذاشت و انتخاب بسیار مهمی به شمار می‌روند.

مکانیک Braindance

شاید در ابتدا سیستم Braindance کمی پیچیده به نظر برسد اما مشابه آن را در عناوین مختلف مشاهده کرده‌ایم. این سیستم همانند واقعیت مجازی عمل می‌کند. متوجه شدیم که شخصیت اصلی به کمک Braindance می‌توانند وارد کالبد یک شخصیت دیگر شود و تمام احساس های او را از جمله درد و یا ترس و یا موفقیت و … را درک نماید. برای اینکه نحوه‌ی استفاده از Braindance در سایبرپانک ۲۰۷۷ را بهتر بفهمیم، بهتر است به ویچر ۳ مراجعه کنیم. اگر این اثر را تجربه کرده باشید، می‌دانید که شخصیت اصلی یعنی گرالت از قابلیتی به نام Witcher Scnce استفاده می‌کرد. در این حالت اشیاء و یا موارد قابل بررسی به رنگ قرمز در می آمدند. Braindance به شما اجازه می دهد که وقایع و اتفاقات رخ داده را دوباره مرور کنید و اطلاعاتی راجع به آن به دست آورید.

آیا Cyberpunk 2077 دارای بخش چندنفره خواهد بود؟

پاسخ این سوال مثبت است اما توسعه دهندگان اظهار داشته‌اند که اطلاعات مربوط به این بخش، پس از انتشار بسته های الحاقی رایگان، صورت خواهد گرفت. بخش چند نفره سایبرپانک ۲۰۷۷ برای درآمدزایی طولانی مدت در نظر گرفته شده است. توسعه‌ی این بخش هیچ گونه آسیبی به روند ساخت بخش تک نفره، وارد نکرده است. مدیرعامل کمپانی در طی کنفرانس مالی اخیر، ادعا کرد که تا اوایل سال ۲۰۲۱ ، هیچ‌گونه خبر و آپدیتی در خصوص بخش چند نفره Cyberpunk 2077 به اشتراک گذاشته نخواهد شد:

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که بخش چند نفره‌ی سایبرپانک ۲۰۷۷ یک محصول کاملاً جداگانه خواهد بود و قصد نداریم که بازی را به صورت ناقص به مخاطبان خود ارائه دهیم. به هر حال بخش چندنفره‌، ارتباط های بسیار زیادی با ایده‌ی اصلی بخش تک نفره‌ی Cyberpunk 2077 خواهد داشت. تیم توسعه‌ی این بخش، به صورت مجزا بر روی آن فعالیت می‌کنند. در ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی اطلاعات بیشتری در خصوص بخش چندنفره‌ی سایبرپانک به اشتراک خواهیم گذاشت.

آیا بازی دارای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهد بود؟

خبر خوشحال‌کننده اینجاست که هیچگونه پرداخت درون برنامه‌ای در بخش تک نفره Cyberpunk 2077 مشاهده نمی‌شود. به هرحال پرداخت‌های درون برنامه ای در بخش چند نفره‌ی سایبرپانک ۲۰۷۷ وجود دارند. توسعه دهندگان این بخش چند نفره را به عنوان یک پروژه‌ی کاملاً جدا مستقل معرفی کرده‌اند.

پشتیبانی از Mod

مدیر ارتباطات کمپانی سی دی پراجکت رد در گفتگویی، اظهار داشت که تک تک اعضای تیم سازنده، علاقه دارند تا به جامعه ماد سازان کمک کنند و در آینده به پشتیبانی از آن بپردازند اما اولویت آنها، عرضه کامل بازی در زمان مقرر می باشد.

برای اجرای بازی به سیستم قدرتمندی نیاز داریم؟

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  1080P با جزئیات گرافیکی پایین

 • Core i5-3570K or FX-8310
 • GTX 780 3GB (or RX 470 4GB)
 • 8GB RAM
 • 3GB VRAM
 • 70GB storage
 • Windows 7 or Windows 10 64-bit
 • Target: 1080p Low

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i5-3570K و یا  FX-8310 به همراه یک کارت گرافیک همانند GTX 780 و در نهایت به 8 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  1080P با جزئیات گرافیکی بالا

 • Core i7-4790 or Ryzen 3 3200G
 • GTX 1060 6GB, GTX 1660 Super (or R9 Fury)
 • 12GB RAM
 • 6GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 1080p High

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-4790 و یا Ryzen 3 3200G به همراه یک کارت گرافیک همانند GTX 1060 و در نهایت به  12 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  2K با جزئیات گرافیکی الترا

 • Core i7-4790 or Ryzen 3 3200G
 • RTX 2060
 • 12GB RAM
 • 6GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 1440p Ultra

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-4790 و یا Ryzen 3 3200G به همراه یک کارت گرافیک همانند RTX 2060 و در نهایت به 12 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  4K با جزئیات گرافیکی الترا

 • Core i7-4790 or Ryzen 3 3200G
 • RTX 2080 Super, RTX 3070 (or RX 6800)
 • 16GB RAM
 • 8GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 4K Ultra

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-4790 و یا Ryzen 3 3200G به همراه یک کارت گرافیک همانند RTX 2080 Super و در نهایت به  16 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  1080P با فعال بودن ری تریسینگ (مدیوم)

 • Core i7-4790 or Ryzen 3 3200G
 • RTX 2060
 • 16GB RAM
 • 6GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 1080p RT Medium

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-4790 و یا Ryzen 3 3200G به همراه یک کارت گرافیک RTX 2060  همانند و در نهایت به  گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  2K با فعال بودن ری تریسینگ (الترا)

 • Core i7-6700 or Ryzen 5 3600
 • RTX 3070
 • 16GB RAM
 • 8GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 1440p RT Ultra

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-6700 و یا Ryzen 5 3600 به همراه یک کارت گرافیک همانند RTX 3070 و در نهایت به 16 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

سیستم مورد نیاز برای اجرای Cyberpunk 2077 بر روی رزلوشن  4K با فعال بودن ری تریسینگ (الترا)

 • Core i7-4790 or Ryzen 3 3200G
 • RTX 3080 (or RTX 3090)
 • 16GB RAM
 • 10GB VRAM
 • 70GB SSD storage
 • Windows 10 64-bit
 • Target: 4K Ultra

برای اجرای بازی در رزلوشن و تنظیمات گرافیکی مذکور به یک ریز پردازنده مرکزی همانند Core i7-4790 و یا Ryzen 3 3200G به همراه یک کارت گرافیک همانند RTX 3080 و در نهایت به 16 گیگابایت حافظه‌ی رم نیازمند هستید.

 

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در انتها، شما عزیزان را به تماشای مهم‌ترین تریلرها و ویدیوهای منتشر شده از سایبرپانک ۲۰۷۷ دعوت می‌نمایم

تماشای مهم‌ترین تریلرها و ویدیوهای منتشر شده از سایبرپانک ۲۰۷۷

 

 

 

 

 

 

سایبرپانک ۲۰۷۷ در تاریخ 10 دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی (مصادف با 20 آذر ماه سال جاری ) برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و  اکس باکس وان  و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی و گوگل استیدیا عرضه خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Cyberpunk 2077 از جدیدترین اخبار٬ تریلر‌ها٬ نقد و بررسی‌ها و…. مربوط به آن مطلع شوید.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه
علی

با تشکر از شما. مقاله ی بسیار مفیدی بود.

  نوبخت - محمد

  خوشحالیم که براتون مفید واقع شده دوست عزیز.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`