دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
85
PC
(Metacritic)
81
PS4
(Metacritic)
84
XONE
(Metacritic)
خانه » ۱۵ ویژگی بازی Control که باید پیش از انجام بدانید

۱۵ ویژگی بازی Control که باید پیش از انجام بدانید

بازی‎های Remedy در بین افرادی که اقدام به تجربه آنان می‎کنند، اکثراً قابل قبول و دوست داشتنی در نظر گرفته می‎شوند. این استدیو با ترکیب اکشنی جذاب، داستان گویی بسیار درگیر کننده و نیز بیان مفاهیمی منحصر به فرد، دست به خلق عناوینی می‎زنند که کمتر سازنده‎ای جراتش را دارد. بازی جدیدشان یعنی Control نیز قرار است به همین گونه روایت داستانی هیجانی و نیز گیم‎پلی کاملاً متفاوت را به نمایش می‎گذارد. با توجه به نزدیک شدن به تاریخ انتشار این بازی، در این مقاله قصد داریم به شرح 15 ویژگی بپردازیم که بهتر است قبل از تهیه بازی از آن‎ها اطلاع داشته باشید. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

جریانات کلی بازی Control

Control

بازی Control در مکانی غیرطبیعی که مدام تغییر شکل می‎دهد و Oldest House نام دارد، جریان می‎یابد که مقر اصلی دفتر فدرال کنترل (FBC) است که مسئولیت آن پیدا کردن، تحقیق و یاد گرفتن روش‎هایی برای کنترل کردن قدرت‎های فراطبیعی و نیز اشیائی است که از قوانین علم پیروی نمی‎کنند. بازیکن نقش جسی فیدن (Jesse Faden) را برعهده دارند که به دلیل صانحه‎ای که در کودکی برایش رخ داده، به طرز مرموزی توانایی‎ها و قدرت‎های فراطبیعی به دست آورده است. سال‎ها بعد، جسی برای درک قدرت‎هایش تصمیم می‎گیرد به Oldest House برود و این شروع جریانات بازی است.

Oldest House

Control

ممکن است این سوال برای‎تان پیش بیاید که این Oldest House به راستی چگونه جایی است؟ این مکان از بیرون تنها یک آسمان خراش در شهر نیویورک است اما درست مانند دیگر اشیایی که سازمان FBC مطالعه می‎کند، قوانین علم را در هم می‎شکند. این مکان از داخل بسیار گسترده‎تر و بزرگ‎تر از چیزی است که از بیرون به نظر می‎رسد؛ به بعدهای مختلفی وصل است و اتاق‎ها و هال‎های بزرگی دارد که مدام تغییر شکل داده و عوض می‎شوند. متاسفانه رسیدن شخصیت اصلی یعنی جسی به این ساختمان، درست با حمله گروهی به نام The Hiss به این سازمان همزمان است.

گروه The Hiss

در مورد سرگذشت، هدف و ماهیت این گروه اطلاعات خاصی در دست نیست منتها جسی دقیقاً بعد از ورود به Oldest House با حمله آنان مواجه می‎شود. این گروه رئیس FBC را به قتل می‎رسانند. این رئیس، سلاح عجیبی دارد که خود به خود صاحبش را انتخاب کرده و هر کسی را انتخاب کند او رهبر بعدی سازمان FBC است. این سلاح مذکور، بعد از مرگ رئیس FBC جسی را به عنوان صاحب خود انتخاب می‎کند. پس جسی سعی می‎کند با گروه The Hiss مبارزه کرده و سعی می‎کند کنترل Oldest House را دوباره به دست بگیرد. از طرفی، در این بین سعی می‎کند در مورد ماهیت قدرت‎های فراطبیعی‎اش اطلاعاتی به دست آورد.

شخصیت‎ها

Control

همانطور که قبلاً نیز ذکر کردیم، جسی فیدن شخصیت اصلی مونث بازی است که به طور ناگهانی خود را با مسئولیت رهبری سازمان FBC روبرو می‎یابد، اما دیگر شخصیت‎های این عنوان چه کسانی هستند؟ زکریا ترنچ (Zachariah Trench) که رئیس سابق FBC است و در همان ابتدای بازی به قتل می‎رسد. نقش او را جیمز مک کافری (James McCaffrey) برعهده دارد که پیش از این نقش مکس پین و توماس زین (Thomas Zane) را در بازی Alan Wake ایفا کرده است. از طرف دیگر، با شخصیتی به نام دکتر کسپر دارلینگ (Casper Darling) روبرو هستیم که رئیس بخش تحقیقاتی سازمان FBC است که متیو پورتا (Matthew Porretta) نقش او را ایفا می‎کند که پیش از این نیز نقش شخصیت الن ویک را داشته است.

اسلحه سرویس

این اسلحه، همان اسلحه‎ای است که خود به خود صاحبش را انتخاب کرده و تعیین می‎کند چه کسی قرار است رهبر سازمان FBC باشد. این اسلحه در بازی نقش بسیار مهمی را دارد؛ می‎تواند درست مانند Oldest House تغییر شکل داده و تنها سلاحی است که بازیکن در کل بازی از آن استفاده خواهد کرد. البته، تغییر شکل آن مشکلات احتمالی که به ذهن‎تان می‎رسد را حل می‎کند زیرا می‎تواند به اشکالی از قبیل یک تک تیر انداز، شاتگان، مسلسل و … در بیاید و در شرایط مختلف شما را یاری کند.

توانایی‎ها

به غیر از اسلحه سرویس، جسی توانایی‎های زیاد و متنوعی دارد که در امور مختلفی چون مبارزه و گذر از فضاهای مختلف به کمک بازی‎باز می‎آیند. این توانایی‎ها شامل چیزهایی چون حرکت دادن اجسام از راه دور، شناور شدن در هوا و حتی کنترل ذهن دشمنان است! یکی از توانایی‎هایش باعث می‎شوند اجسام اطرافش را در نزدیکی خود جمع کرده و به عنوان سپر محافظ در برابر گلوله دشمن استفاده کند. البته استفاده از این قابلیت‎ها و البته اسلحه سرویس، انرژی جسی را کاهش می‎دهند و این انرژی، چیزی مهم است که باید همیشه آن را در مقداری متعادل نگه دارید.

ارتقاء های مختلف

Control

در بازی Control جسی می‎تواند در طول بازی قابلیت‎های مختلف، جدید و کاربردی بسیاری به دست آورد. این قابلیت‎ها از طریق گشت و گذار در Oldest House و به دست آوردن آیتم‎هایی به نام اشیاء قدرت رخ می‎دهند. به غیر از توانایی‎ها، اسلحه سرویس نیز از طریق یک درخت مهارت‎های پر جزئیات، توانایی ارتقاء دادن را دارد.

سلامتی

در این بازی بر خلاف اکثر عناوین امروزی، شما به طرز معجزه آسا نوار سلامتی‎تان پس از کمی پشت کاور پنهان ماندن پر نمی‎شود. به همین دلیل، در مبارزات باید دقت فراوانی داشته و سعی کنید کمترین آسیب موجود را دریافت کنید. در این بازی، سلامتی‎تان از طریق گرفتن آیتم‎هایی از دشمنان شکست خورده بازیابی می‎شود.

مترویدوینیا

برخلاف سایر بازی‎های استدیو Remedy که کاملاً خطی بودند، عنوان Control دست بازیکن را بسیار بیشتر باز می‎گذارد. ساختار Oldest House کاملاً به شکل مترویدوینیا (این سبک، زیر شاخه‎ای از سبک اکشن و ماجرایی است و از ترکیب اسم دو سری معروف Metroid و Castlevania ایجاد شده است و به بازی‎هایی اتلاق می‎شود که به این دو سری شباهت دارند) خواهد بود و به هیچ وجه خطی نیست پس می‎توانید با خیال راحت گشت و گذار کنید. در طول بازی نیز جسی به قدرت‎هایی دست می‎یابد که با استفاده از آنان می‎تواند وارد مناطق جدیدی از Oldest House شود. در این مناطق، اکثراً توانایی‎های جدید، آیتم‎ها و ماموریت‎های فرعی جدید وجود دارند که می‎توان به تجربه‎شان پرداخت.

نقطه‎های کنترل

Control

به طور قطع در این بازی یک سیستم Fast Travel نیز وجود دارد که باعث می‎شود بسیار آسانتر از پیش در Oldest House به گشت و گذار بپردازید. در بخش‎های مختلفی از Oldest House نقاطی به اسم نقطه‎های کنترل وجود دارد که بازیکن بایستی آنان را تصاحب کند. پس از تصاحب، به راحتی می‎توان با باز کردن نقشه به این مکان‎ها Fast Travel کرد.

مراحل فرعی

خوشبختانه بازی Control مراحل فرعی نیز دارد که چیز مهمی برای یک بازی ساخته استدیو Remedy به حساب می‎آید و کمک می‎کند ساختار بازی از خطی بودن دور و دورتر شود. مراحل فرعی اجازه می‎دهد با گذشته بازی بیشتر آشنا شوید و در مورد چیزهایی چون Oldest House، سازمان FBC و … اطلاعات بیشتری به دست آورید. در این مراحل فرعی، با شخصیت‎های تازه‎ای هم برخورد خواهید کرد.

مدت زمان بازی

به دلیل ساختار غیر خطی، و طراحی کاملاً مترویدوانیایی، این بازی از نظر مدت زمان، قرار است نسبت به سایر آثار استدیو Remedy طولانی‎تر باشد. توسعه دهندگان گفته‎اند که انجام کلیه مراحل کمپین بازی به همراه تعدادی از ماموریت‎های فرعی، زمانی بین 15 تا 20 ساعت نیاز خواهد داشت.

موسیقی متن بازی Control

استدیو Remedy برای ساخت موسیقی متن این بازی، با تعدادی آهنگ ساز معروف و کاربلد همکاری می‎کند. بیشتر آهنگ‎های این بازی توسط آقایان مارتین استیگ اندرسن (Martin Stig Andersen) و پتری الانکو (Petri Alanko) به صورت مشترک تهیه شده است. آقای پتری الانکو پیش از این کار آهنگ سازی عناوین دیگر استدیو Remedy یعنی عناوین Alan Wake و Quantum Break را برعهده داشته است. آقای مارتین استیگ اندرسن نیز آهنگ ساز بازی‎هایی چون Limbo و Inside بوده و همچنین در کار آهنگ سازی بازی Wolfenstein 2: The New Colossus همکاری کرده است.

محتوای قابل دانلود

به گفته سازندگان، این بازی پس از عرضه دو بسته الحاقی نیز دریافت خواهد کرد. این دو بسته، The Foundation و Awe نام دارند که مکان‎های جدید، محتوای داستانی جدید، مراحل جدید و حالت‎های جدیدی به بازی اضافه خواهند کرد. البته هر دوی این بسته‎ها در انحصار زمانی کنسول پلی‎استیشن 4 خواهند بود و اولین بسته نیز در اواخر سال 2019 عرضه خواهد شد.

فروشگاه Epic Games

بحث این که آیا فلان بازی بر روی استیم نیز عرضه می‎شود امروزه در میان کاربران رایانه‎های شخصی بحث داغی است. برای بازی کنترل، جواب این سوال متاسفانه نه خواهد بود. این بازی فقط بر روی فروشگاه Epic Games در دسترس است ولی در نهایت یک سال بعد از عرضه، بر روی استیم نیز در دسترس خواهد بود.

اگر به بازی Control علاقه مند هستید حتما سایر اخبار، ویدئوها و تصاویر این بازی را از طریق پروفایل آن دنبال کنید.

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>