دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
خانه » اضافه شدن یک ویژگی گیمپلی جدید در Call of Duty: Modern Warfare

اضافه شدن یک ویژگی گیمپلی جدید در Call of Duty: Modern Warfare

اسکرین شات Call of Duty Modern Warfare

استودیوی توسعه دهنده‌ی عنوان Call of Duty: Modern Warfare یعنی اینفینیتی وارد اعلام کرده است که قصد دارد در این نسخه از مجموعه، یک ویژگی گیمپلی جدید اضافه کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این ویژگی جدید، در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

طبق گفته‌های توسعه دهنده، یکی از راه‌هایی که این استودیو قصد دارد با استفاده از آن، تجربه‌ی مجموعه‌ی کالاف دیوتی را تغییر دهد و این مجموعه را به سمت تکامل پیش ببرد، بهبود انیمیشن‌های بازی بر روی کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پلتفرم پی سی می‌باشد. یکی دیگر از شیوه‌هایی که این استودیو با استفاده از آن می‌خواهد نسخه‌ی جدید این مجموعه را با سایر نسخه‌های آن متفاوت سازد، اصالت بخشیدن به سلاح‌های بازی و استفاده از تفنگ‌های واقعی است. همین امر باعث شده است در برخی از موارد، ویژگی‌های گیمپلی جدیدی نیز به بازی اضافه شود. توسعه دهنده همچنین اعلام کرده است که هدف ایجاد این بهبودها این است که مطمئن شوند سلاح‌های داخل بازی حس یک سلاح واقعی را به بازیکن القا می‌کنند.

اینفینیتی وارد گفته است که به عقیده‌ی این استودیو، چیزی که باعث تمایز یک بازی و جذابیت آن می‌شود، وجود جزئیات دقیق و فراوان است. این استودیو همچنین قول داده است که در بازی Call of Duty: Modern Warfare توجه و تمرکز بسیار بسیار زیادی بر روی جزئیات قرار گیرد تا بازیکنان احساس کنند که یک Tier 1 Operator واقعی هستند. بسیاری از عناوین وجود دارند که از لحاظ جلوه‌های بصری بسیار واقع گرایانه به نظر می‌رسند و داستانی واقعی و درگیر کننده نیز دارند، اما وقتی به گیمپلی آن‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم که توسعه دهندگان مجبور شده‌اند برای لذت بخش کردن این بخش، فرسنگ‌ها از واقعیت فاصله بگیرند و همین موضوع ممکن است گاهی موارد باعث شود این احساس بازیکن که در یک دنیای واقعی وجود دارد از بین برود. هدف اصلی نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی کالاف دیوتی این است که این گونه موارد موجود در گیمپلی را از بین ببرد و حتی در بخش گیمپلی هم این احساس را در بازیکن ایجاد کند که در دنیایی کاملاً واقعی حضور دارد.

بهتر است با بیان یک مثال موضوع را برایتان روشن‌تر کنیم. یکی از شیوه‌هایی که بازی‌های ویدیویی با استفاده از آن‌ها می‌توانند توهم واقعیت را به خوبی در ذهن بازیکنان ایجاد کنند، صدا است. مثلاً صدای برخورد یک گلوله با کالیبر 50. با دیوار با صدای برخورد یک گلوله با کالیبر کوچک‌تر بسیار متفاوت است. اما ممکن است در اکثر بازی‌های دیده باشید که صدای برخورد گلوله با دیوار یک صدای ثابت است. اینفینیتی وارد قصد دارد توجه ویژه‌ای به افکت‌های صدا و انیمیشن‌های سلاح‌ها بکند تا همه چیز دقیقاً همان حسی را در بازیکن القا کند که در واقعیت وجود دارد. اینفینیتی وارد گفته است:

ما نیاز داشتیم که برای برخورد گلوله‌ی سلاح‌های مختلف با هدف‌های مختلف از افکت‌های صدای متفاوتی استفاده کنیم. با این کار، قدرت سلاح‌ها در مقایسه با اهدافی که به آن‌ها شلیک می‌کنید مشخص می‌شود. جرقه‌ها، دود، افکت‌های صدای، همه‌ی این‌ها باید نمایانگر میزان قدرت سلاحی باشند که با آن شلیک می‌کنید. پس باید قدرت سلاح‌ها با افکت‌های داخل بازی هم خوانی داشته باشد.

در بخش انیمیشن‌های بازی نیز ویژگی بزرگ جدیدی که استودیوی توسعه دهنده قصد دارد در بازی Call of Duty: Modern Warfare  ایجاد کند، مربوط به ریلود یا همان فشنگ گذاری در اسلحه است. اگر بخواهیم دقیق‌تر این موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم که هم اکنون در این بازی می‌توانید در حالت (ADS (Aiming Down Sight یا همان نشانه گیری، ریلود کنید. این ویژگی باعث می‌شود هیچ گاه هدف مورد نظرتان از دیدتان خارج نشود و همیشه بتوانید آن را دنبال کنید. هنوز مشخص نیست که این ویژگی جدید به چه میزان در گیمپلی بازی تأثیر خواهد گذاشت. هم اکنون به نظر می‌رسد که استودیوی توسعه دهنده تغییر بزرگی در این بخش ایجاد نکرده است اما اینفینیتی وارد تصور می‌کند که تأثیر این تغییر در گیمپلی بازی بسیار چشمگیر خواهد بود. یکی دیگر از تغییرات ایجاد شده وجود چند انیمیشن مختلف برای ریلود سلاحتان است. بسته به این که چند گلوله در خشاب اسلحه‌ی شما باشد، انیمیشن ریلود آن متفاوت خواهد بود.

بازی Call of Duty: Modern Warfare در تاریخ 25 اکتبر 2019 (3 آبان 98) برای پلتفرم‌های پی سی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از بازی Call of Duty: Modern Warfare به پروفایل آن مراجعه کنید.

رای بدهید!

2 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>