دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
67
PC
(Metacritic)
63
PS4
(Metacritic)
66
XONE
(Metacritic)
خانه » به دنیای لاورکرافت خوش آمدید | پیش نمایش بازی Call of Cthulhu

به دنیای لاورکرافت خوش آمدید | پیش نمایش بازی Call of Cthulhu

به دنیای لاورکرافت خوش آمدید | پیش نمایش بازی Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

سازنده: Cyanide

ناشر: Focus Home Interactive

سبک: نقش آفرینی، ترسناک

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان و کامپیوتر

تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۷ ( ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸)

بازی Call of Cthulhu استودیو Canide و Focus Home Interactive خیلی باید تلاش کند تا اثری فراخور نام نویسنده این داستان یعنی «اچ. پی لاورکرافت» باشد. بازی قرار است فردا عرضه شود بنابراین تصمیم گرفتیم پیشنمایشی از این بازی را برایتان آماده کنیم. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

همانطور که اشاره شد، بازی جدید استودیو Focus Home اثری اقتباسی از داستانی مشابه به قلم لاورکرافت است که بعضاً آن را در شمار یکی از بهترین داستان‌های ژانر وحشت به حساب آورده‌اند. بازی Call of Cthulhu اگر می‌خواهد اثری موفق باشد باید خصوصیاتی از جمله «تلاش برای بقا»، «وحشت روانشناسانه» و «شاخصه‌های نقش آفرینی» را گردهم آورده و مجموعه‌ای واحد از آن‌ها را به گیمر ارزانی دارد. از آنجا که فاصله زیادی با انتشار بازی باقی نمانده، سعی کردیم در این مطلب نکاتی را که باید قبل از خرید یا تهیه بازی بدانید را با شما در میان بگذاریم.  اگر تاکنون با دنیای Call of Cthulhu آشنا نبوده‌اید اینبار فرصتی مناسب پدید آمده تا با مطالعه این مطلب با جهان بازی آشنا شوید.

اتمسفر بازی

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که در ذهن گیمرهایی که تاکنون بازی Call of Cthulhu را نمی‌شناختند اتمسفر و جو بازی باشد که داستان در آن روایت می‌شود. این بازی داستان خود را در سال ۱۹۲۴ روایت خواهد کرد. شما در این بازی نقش یک کارآگاه خصوصی را ایفا خواهید کرد که به جزیره‌ای متروکه به اسم «Darkwater» واقع در چند کیلومتری سواحل شهر بوستون سفر کرده است. هدف او از این سفر بررسی علت قتل خانواده‌ «هاوکینز» است که درون آن جزیره، خانه‌ای اعیانی داشتند و بسیار مرفه بودند. کارآگاه ماجرا متوجه می‌شود که خانه این افراد که «Cthulhu» نام دارد به طرز عجیبی سوخته است. قهرمان داستان باید تلاش کند تا با کنار هم قرار دادن پازل، پی به راز مخوف این جزیره خطرناک ببرد.

قهرمان داستان

شما در بازی Call of Cthulhu نقش کارآگاهی خصوصی به اسم «ادوارد پیرس» را برعهده خواهید داشت. این شخص سربازیست که از جنگ جهانی اول جان سالم به در برده و با مشکلات پساجنگ از جمله اختلالات روحی روانی دست و پنجه نرم می‌کند و برای رهایی از درد حاصل از تفکرات آشفته خویش به مواد مخدر روی آورده است. شما در طول بازی علاوه بر معماها و داستان‌های جزیره Darkwater باید با افکار و تخیلات ادوارد پیرس نیز رو به رو شوید. اتفاقی که باعث می‌شود داستان Call of Cthulhu اثری با ابعاد روانشناسانه باشد.

هشیاری و جنون

درون بازی نواری وجود خواهد داشت که نشان می‌دهد تصمیمات ادوارد پیرس تا چه حد عقلانی و تا چه حد جنون‌وار بوده اند. با استفاده از این نوار خواهید فهمید که چقدر ادوارد در توهمات یا واقعیت زندگی می‌کند، در نتیجه هر تصمیمی که درون بازی بگیرید روی روح و روان شخصیت اصلی تاثیر مستقیم خواهد داشت. ادوارد در حالت طبیعی فردی آشفته و غیرطبیعی است و ماجراهایی که برایش در طی بازی رخ می‌دهند او را بیش از پیش به سوی دیوانگی و جنون می‌کشانند. ادوارد پیرس هرچه در طی بازی به پیش برود اسرار ترسناک‌ بیشتری درباره جزیره متوجه می‌شود و رازی که باعث قتل خانواده هاوکینز شده او را بیش از پیش آشفته خواهد کرد.

پایان‌های متفاوت

هشیاری و جنون ادوارد پیرس بخش‌های مهم داستان بازی را شکل خواهند داد و هرچه به پایان بازی نزدیک‌تر شوید به همان میزان سرانجامی که در انتظارتان است تحت تاثیر تصمیمات‌تان متفاوت خواهد بود. طبق گفته سازندگان بازی، بیش از یک پایان برای آن در نظر گرفته شده است در نتیجه بازی Call of Cthulhu اثریست که به لطف داستان‌سرایی قوی خود می‌تواند همواره شما را شگفت‌زده نماید. اینکه چه میزان پایان‌های بازی با یکدیگر متفاوت‌اند نکته هیجان انگیزیست که باید تا انتشار بازی و دیدن‌شان صبر کنیم.

فوبیای روانی

جنون تنها شاخصه روانشاختی Call of Cthulhu نیست و ادوارد پیرس به دلیل گذشته آشفته‌اش با انواع و اقسام فوبیاها و ترس‌های روانی دست و پنجه نرم می‌کند. در بخش ‌های مختلفی از بازی فوبیاها و ترس‌های مختلف پیرس خودنمایی خواهند کرد و همین مسئله به عیار داستانی بازی خواهد افزود. اینکه چه میزان فوبیاهای ادوارد پیرس در شکل دادن به خط داستانی بازی نقش دارند مسئله ایست که سازندگان بازی هیچ صحبتی درباره‌اش نداشته اند.

مبارزات

این بازی تمرکزی روی مبارزات نخواهد داشت. اگرچه استودیو سازنده اعلام کرده که در خط داستانی بازی Call of Cthulhu شخصیت اصلی یعنی ادوارد پیرس یک سرباز کهنه‌کار جنگ جهانی اول بوده است، ولی اگر مبارزه‌ای درون بازی شکل گیرد، ادوارد پیرس در آن دوام نخواهد آورد. به همین دلیل سیستم مبارزات بازی به نحوی طراحی شده که همانند بازی Outlast باید سعی کنید تا جای ممکن از آن‌ها دور بمانید. گیمر در طول بازی راه‌های زیادی برای به پیش راندن داستان خواهد داشت و استفاده از مخفی‌کاری یکی از آپشن‌های تائید شده درون این بازی می‌باشد.

بررسی‌ پرونده قتل

طبق داستانی که از بازی در بخش‌های قبل ارائه کردیم، ادوارد پیرس کارآگاهی است که برای بررسی قتل خانواده هاوکینز عازم جزیره متروکه شده است و همین مسئله باعث خواهد شد تا گیمر فکر کند زمان زیادی از گیم‌پلی بازی را باید صرف پیدا کردن سرنخ‌های مختلف نماید. در طول بازی خواهید توانست تا با شخصیت‌های تحت کنترل هوش مصنوعی یا همان NPC ها مکالمه نمائید، جزئیات جدیدی درباره مکان و افراد داستان بازی به دست آورید، قفل‌هایی که باز نمی‌شوند را بگشایید و مخفیانه به درون ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف رخنه نمائید. نکته هیجان‌انگیز آنست که هرچه اطلاعات‌تان از جزئیات داستانی بیشتر شود، شخصیت اصلی بازی به همان میزان روانی‌تر و آشفته‌تر خواهد شد.

بازسازی حوادث

لحظاتی در طول بازی وجود خواهند داشت که گیمر باید در آن‌ها لحظه ای را بازسازی نماید و این بیشتر نشان دهنده تفکرات درونی ادوارد پیرس و برداشتش از سرنخ‌های به دست آمده خواهد بود. گیمر با بازسازی حوادث به سرنخ‌های جدیدی دست خواهد یافت که این سرنخ‌ها وی را برای حل معماهای پیش رو یاری خواهند کرد.

استخدام کارآگاهان جدید

تحقیقات میدانی درون این بازی تنها مختص شما نیستند و در طول بازی فقط شما نیستید که مسئول رسیدگی به تمامی معماها باشید. سازندگان اعلام کرده‌اند که در طی بازی گیمرها خواهند توانست تیمی از محققان و کارآگاهان را استخدام نمایند تا برای حل بعضی مشکلات بازی به کمک گیمر بیایند. این کارآگاهان تحت دستور شما می‌توانند به نقاط مختلف جزیره فرستاده شوند تا مسئله‌ای که بنظر مشکوک می‌آید را در آن نقطه از جزیره حل و فصل نمایند.

طراحی مراحل

بازی Call of Cthulhu دارای مراحلی خواهد بود که بعضاً خصوصیات یک عنوان «شبه-جهان باز» را دارند. استودیو سازنده اعلام کرده که بازی‌شان از یک داستان خطی بهره می‌برد ولی این بدان معنا نیست که شما در محیط بازی محدودیت گشت و گذار دارید. گیمر در این بازی خواهد توانست علاوه بر آن چیزی که سازنده در ذهن دارد، به گشت و گذار در محیط بپردازد و جزئیات بیشتری از داستان بازی را بفهمد. طبق اعلام سازندگان برخی مراحل بازی به نحوی طراحی شده‌اند که اختیار بیشتری به گیمر برای گشت و گذار می‌دهند.

مدت زمان بازی

اینکه چه میزان از وقت‌تان قرار است پای یک بازی برود فاکتور بسیار مهمی است که باعث می‌شود تصمیم بگیرید پولی بابتش بپردازید یا خیر. با این وجود بهتر است فراموش نکنیم که در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بسیاری از عناوین نزدیک به ۱۰۰ ساعت گیم‌پلی دارند. با این تفاسیر اما، سازندگان اعلام کرده‌اند که بازی Call of Cthulhu بین دوازده تا پانزده ساعت زمان جهت کامل شدن نیاز خواهد داشت. این بدان معناست که با تهیه این بازی خواهید توانست علاوه بر لذت بردن از داستانی بسیار هیجان انگیز، برخلاف جریان فعلی صنعت گیمینگ شنا کنید و به جای آنکه ۱۰۰ ساعت از عمرتان را پای یک بازی بگذارید، با ۱۵ ساعت سر و ته قضیه را هم بیاورید و به کارهای دیگرتان مشغول شوید.

مراحل جانبی

۱۲ الی ۱۵ ساعتی که صحبتش را کردیم صرفاً متعلق به گیمپلی اصلی بازی است و مدت زمان انجام مراحل جانبی در آن لحاظ نشده است. این بدان معناست که علاوه بر مدت زمان اعلام شده، برای پلات کردن یا تکمیل ۱۰۰درصدی داستان نیازمند آن خواهید بود تا چند ساعتی را نیز به گشت و گذار در محیط بازی برای تکمیل مراحل جانبی سپری نمائید. بازی Call of Cthulhu مملو از مراحل جانبی متنوع خواهد بود که در لحظات مختلفی از بازی به گیمر پیشنهاد داده می‌شوند.

شاخصه‌های نقش آفرینی

اگرچه هدف اصلی بازی Call of Cthulhu در وهله اول آن بود که گیمرها با اثری «ترسناک و روانشناسانه» رو به رو باشند ولی سازندگان بدشان نیامده تا شاخصه‌های نقش آفرینی متعددی درون بازی بگنجانند. از جمله‌ی این شاخصه‌ها می‌توان به قابلیت انتخاب دیالوگ‌ها، ارتقای خصوصیات ادوارد پیرس و … اشاره کرد.

مهارت‌ها

در طول بازی مهارت‌های بسیاری وجود دارند که شما باید آن ها را باز کنید و این مسئله ارتباط مستقیم به نحوه بازی کردن شما خواهد داشت. شما می‌توانید به آرامی مراحل را پشت سر بگذارید و امتیاز بیشتری برای باز کردن این مهارت‌ها کسب کنید یا خواهید توانست با سر و صدای زیاد از سد دشمنان بگذرید.

تعامل با شخصیت‌های دیگر

بنظر می‌رسد در عصر فعلی بازی‌ها یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک بازی نقش آفرینی آن باشد که انتخاب دیالوگ‌ها بر عهده گیمر باشد. بازی Call of Cthulhu مملو از لحظاتی است که شما باید با توجه به صحبت‌های شخصیت‌های دیگر تصمیم بگیرید ادوارد پیرس چه چیزی بگوید. این بازی در بخش تعاملات با شخصیتهای مختلف بسیار موفق عمل خواهد کرد، چرا که اگر غیر از این باشد، نمی‌تواند به درستی داستان را به پیش ببرد. بازی Call of Cthulhu در تاریخ ۳۰ اکتبر مصادف با ۸ آبان برای پلتفرم‌های اصلی از جمله ویندوز، پلی‌استیشن۴ و ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلر پیش از عرضه بازی را نیز مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این بازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

تریلر پیش از عرضه بازی Call of Cthulhu

نوشته شده توسط
ای بهمن ,مرا دفن کن..بگذاردیگر حرفی ازهیچ موجودی نباشد...و ازجهانی که باید ترکش کرد...و از جهانی که باید به آن رسید..تا که همه چیز تمام شود.جهانها.موجودات...کلمات و بیچارگی و بیچارگی و بیچارگی..

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.