دنبال کردن افزودن به علاقه مندی
خانه » ۱۵ نکته که باید قبل از تجربه Borderlands 3 بدانید

۱۵ نکته که باید قبل از تجربه Borderlands 3 بدانید

همانطور که می‎دانید، تنها چند روز تا عرضه عنوان مورد انتظار Borderlands 3 باقیست و سیل عظیمی از اطلاعات و جزئیات مربوط به این بازی در روزهای اخیر منتشر شده است. در این مقاله، به بررسی 15 نکته مهم از این عنوان می‎اندازیم که قبل از تهیه و تجربه بازی بهتر است بدانید. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

شکارچیان والت جدید

Borderlands 3

یک عنوان جدید از سری Borderlands قطعاً شکارچیان والت جدیدی خواهد داشت. شکارچیان والت این نسخه شامل افرادی چون موز (Moze) که یک تنفگدار است، FL4K که جانوران را کنترل می‎کند، زین (Zane) که یک مامور است و همچنین آمارا (Amara) خواهد بود. موز وسیله‎ای به نام Iron Bear داشته که می‎تواند سوار آن شده و از سلاح‎های متفاوتی از قبیل شعله افکن، تیربار، نارنجک انداز و … استفاده کند. شخصیت FL4K می‎تواند یک عنکبوت، حیوانی به نام Jabber، و حیوانی دیگر به نام Skag را کنترل کند که هر کدام توانایی‎ها و ویژگی‎های مختص به خود را دارند. این شخصیت توانایی ناپدید شدن و تلپورت کردن جانورانش را نیز دارد. همچنین می‎تواند جانورانی خفاش مانند که Rakk دارند را کنترل کرده و آنان را با سرعت زیاد به سمت دشمنان بفرستد که مانند یک بمب عمل می‎کنند.

شخصیت آمارا می‎تواند از یکی از سه مهارت مختلفش استفاده کند؛ مهارت Phaseslam که با آن می‎تواند زمین را تخریب کرده و دشمنان را به دور پرتاب کند، مهارت Phasegrasp که باعث می‎شود دشمنان نتوانند از جای‎شان تکان بخورند و در نهایت مهارت Phasecast که نوعی نیرو را به سمت دشمنانی که جلویش هستند پرتاب کرده و به آنان صدمه زیادی وارد می‎سازد. هر کدام از این مهارت‎ها عناصر مختص به خود را داشته و همچنین می‎توان آنان را تقویت کرده و ارتقاء بخشید تا برای مثال میزان صدمه به دشمنان یا تاثیر آنان بیشتر شود. در نهایت شخصیت زین نیز می‎تواند از دو مهارت استفاده کند؛ او می‎تواند یک کلون از خودش ساخته و هر وقت بخواهد جایش را با کلونش عوض کند، و یک پهباد به نام SNTNL که می‎تواند به دشمنان حمله کند. همچنین این شخصیت توانایی ساخت حفاظ‎هایی در برابر گلوله دشمنان را داشته و می‎تواند به صورت موقت میزان صدمه‎ای که یک اسلحه وارد می‎کند را افزایش دهد.

مکانیک‎های گیم‎پلی جدید

همانطور که در تریلرها و نمایش‎های بازی نیز پیدا بود، حرکات در این نسخه به شدت بهبود یافته و گسترش پیدا کرده است. بازیکنان در این عنوان می‎توانند پناه گرفته و مخفی شوند و از دیوارها و اجسام مختلف بالا بروند. می‎توانید بعد از مدتی دویدن و سپس زدن دکمه نشستن، بر روی زمین لیز بخورید. همچنین مبارزات نیز بهبود زیادی یافته و شما می‎توانید مواد منفجره به سمت دشمنان پرتاب کرده و سپس به آن شلیک کنید تا منفجر شود یا چیزهای مختلف را آتش زده و منفجر کنید تا تعداد زیادی از دشمنان را یک جا از میان ببرید.

شخصی سازی وسایل نقلیه

Borderlands 3

در Borderlands 3 می‎توانید وسایل نقلیه قابل شخصی سازی خواهند بود و استدیو Gearbox تاکید کرده است که این شخصی سازی، گسترده خواهد بود. بازیکنان می‎توانند ماشین دشمنان را دزدیده و به یک ایستگاه Catch-A-Ride ببرند تا قطعات مختلف آن را جدا کنند. در همین ایستگاه‎ها، می‎توانید وسیله نقلیه خود را شخصی سازی کرده و چیزهایی همچون شاسی آن، تایرها، بدنه، اسلحه‎ها و رنگ را به دلخواه خود تغییر دهید. حتی می‎توانید ظرفیت سرنشین وسیله نقلیه را نیز تعیین کنید!

نوع جدیدی از Loot کردن

عنصر Loot کردن و توانایی غارت در سری Borderlands همواره یکی از عناصر اصلی بوده است. در نسخه سوم، این قابلیت حتی فراتر نیز می‎رود و می‎توانید اسلحه‎های بسیار زیاد هر کدام با ویژگی‎ها و قابلیت‎های بسیار متفاوت را از این طریق به دست آورید. سازندگان سلاحی چون Hyperion، Vladof و Torgue دوباره بازگشته‎اند و همچنین Atlas از نسخه اول بازی نیز دوباره بازگشته است. همچنین سازنده جدیدی به نام Children of the Vault به بازی اضافه شده است که سلاح‎هایی با مهمات بی نهایت می‎فروشد ولی نکته منفی‎شان این است که در طی شلیک زیاد، داغ می‎شوند. همچنین سلاح‎هایی هستند که تیغ پرتاب می‎کنند، بعضی سلاح منفجر شونده و … نیز در بازی وجود دارد که حقیقتاً آن را از نظر گان پلی تکمیل می‎نمایند. کیفیت آیتم‎های یافت شده نیز در سطح‎های Common، Uncommon، Rare، Very Rare و Legendary هستند که البته ممکن است سطحی دیگر نیز در آینده اضافه شود. همچنین امتیاز اسلحه‎ها نیز تغییرات گسترده یافته و از طریق آن می‎توانید به راحتی از قدرت یک اسلحه آگاه شوید.

اضافه شدن باس‎های بسیار زیاد

به طور قطع در بازی باس‎هایی وجود خواهند داشت که بعد از کشتن آنان، می‎توانید اسلحه‎های بسیار ارزشمند و گرانبهایی به دست آورید. برای مثال، باسی به نام Mouthpiece که برای Children of the Vault مبارزه می‎کند بعد از کشته شدن اسلحه بسیار مرغوب The Killing Word را بر جای می‎گذارد. باس‎ها به غیر از اسلحه آیتم‎های ارزشمند دیگری نیز به جای می‎گذارند و استدیو Gearbox قول داده است که قطعاً در این عنوان نسبت به هر اثر دیگری در این سری باس‎های زیاد و متنوع وجود دارد.

سیاره‎های جدید

به غیر از سیاره پاندورا، سیاره‎های دیگری برای گشت و گذار در این عنوان وجود دارد. از میان آن‎ها می‎توان به سیاره پرومیتیا (Promethea) یک شهر پیشرفته است که مرکز شرکت Atlas در آن قرار دارد. سیاره بعدی آتناس (Athenas) است که راهبه‎های Order of the Impending Storm در آن سکنی گزیده و مکانی آرام و ساکت است. سیاره پاندورا نیز که همانند قبل پر از جانوران عجیب و خطرناک، کارخانه‎ها و شهرهای تخریب شده و خرابه‎های مختلف است.

مدت زمان خط داستانی اصلی

Borderlands 3

حتی اگر بخواهید تک تک مراحل فرعی Borderlands 3 را بگذرانید، باز هم با یک داستان اصلی مناسب و جذاب روبرو هستید که باید به پایان برسانید. بر اساس گفته یکی از سازندگان بازی، مدت زمان لازم برای به پایان رساندن خط داستانی اصلی این عنوان و نیز تعدادی مراحل فرعی 35 ساعت است. البته اگر بخواهید کل مراحل فرعی را به پایان رسانده و به انجام Loot های مختلف بپردازید و نیز در محیط‎های گسترده بازی گشت و گذار کنید، قطعاً بیشتر از چیزی که گفته شده زمان لازم خواهد بود.

لول بندی بازی

آخرین لولی که در بازی می‎توانید به آن برسید در ابتدای عرضه 50 خواهد بود که برای به دست آوردن تعداد زیادی مهارت کاربردی کافی خواهد بود. احتمال این که بعد از عرضه استدیو Gearbox این میزان را بیشتر نیز کند هست زیرا اگر به یاد داشته باشید نسخه اول بعد از آپدیت‎ها و بسته‎های الحاقی به 69 رسید و نسخه دوم نیز در نهایت به 80 رسیده بود. همچنین حالت‎های True Vault Hunter و Ultimate Vault Hunter نیز با افزایش لول‎تان در دسترس خواهند بود.

بازگشت دوئل‎ها

اکثر عناوین شوتر امروزه بخش PvP دارند که در نقشه‎ها و حالت‎های متفاوت بازیکنان مقابل هم قرار گرفته و به مبارزه مشغول می‎شوند اما سری Borderlands از ابتدای کار از آن سر باز زد و بخشی به نام دوئل را داشت که می‎توانستید بازیکنان دیگر را به مبارزه دعوت کنید اما جزئیات و کیفیت PvP امروزی را نداشت. حال این بخش دوئل‎ها قرار است دوباره در Borderlands 3 بازگردند اما مشخص نیست که آیا به PvP شبیه خواهند بود یا همان مسیر گذشته را پیش می‎گیرند. آقای پال سیج (Paul Sage) در پاسخ به این سوال جواب مبهمی داد و گفت که هم ممکن است باشد و هم ممکن است نباشد پس هر گونه که می‎خواهید برداشت کنید تا زمان عرضه بازی بتوانیم مطمئن شویم.

بسته‎های الحاقی

بازی Borderlands 3 همانند نسخه‎های پیشین خود قرار است بسته‎های الحاقی داشته باشد که مکان‎های، ماموریت‎ها و داستان‎های جدید را به بازی اصلی اضافه می‎کنند. نویسندگان بازی اخیراً اعلام کرده‎اند که بسته‎های الحاقی بازی بزرگ و بسیار لذت بخش است با این حال هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود. آنان گفته‎اند که بسته‎های الحاقی بازی کمی عجیب بوده و بیشتر از قبل متمرکز هستند و هر کدام زیبایی‎های خود را داشته و نحوه روایت داستان نیز در آنان تغییراتی کرده است. همچنین Raid ها نیز بعد از به پایان رساندن بازی اصلی در دسترس خواهند بود با این حال تعداد آن‎ها و جزئیات دیگر در این رابطه، اعلام نشده است.

اسکین پک‎ها

اسکین پک‎ها در این نسخه دوباره به بازی باز می‎گردند گرچه بسیاری می‎گویند که این‎ها ممکن است نوعی پرداخت درون برنامه‎ای باشند. این به این معنی است که لباس‎های مختلف با رنگ‎های مختلف و همچنین استایل‎های متنوع مو و … برای شخصیت‎های بازی در دسترس خواهند بود و می‎توانید به دلخواه ظاهر آنان را عوض کنید. همچنین سلاح‎ها نیز اسکین پک داشته و اگر بازی را پیش خرید کنید، یک اسکین پک طلایی برای اسلحه‎های‎تان هدیه خواهید گرفت. این اسکین پک‎ها را هم با پول واقعی و هم در درون بازی می‎توان تهیه کرد.

حالت Co-op

به غیر از توانای فرستادن Loot از طریق پیام، حالت چند نفره خاص بازی اجازه می‎دهد که حتی زمانی که تیمی پیدا نشده و هنوز در مرحله جستجو هستید، بتوانید به بازی ادامه بدهید. البته این بازی فراتر نیز رفته و ماموریت‎های دینامیک را معرفی می‎کند. اگر بازیکنی یکی از این ماموریت‎ها را بر روی Bounty Board های معروف بازی انتخاب کند، او وارد بازی شما شده و می‎توانید همراهش به انجام این ماموریت بپردازید. نکته جالب دیگر این است که اگر یکی از دوستان‎تان آیتمی را بفروشد، ممکن است وارد دنیای بازی شما شود و بتوانید آن را بخرید!

تنظیمات گرافیکی ایکس باکس وان ایکس و پلی‎استیشن 4 پرو

Borderlands 3

استدیو Gearbox اخیراً در مورد کیفیت اجرایی این عنوان بر روی ایکس باکس وان ایکس و پلی‎استیشن 4 پرو شفاف سازی‎هایی انجام داده است. پایه بازی بر روی 30 فریم است ولی کنسول‎های ذکر شده دو انتخاب دارند؛ اجرای بازی با رزولویشن 4K و 30 فریم بر ثانیه، یا اجرای آن با رزولویشن 1080 و 60 فریم بر ثانیه. همچنین نسخه ایکس باکس وان ایکس تنظیم FOV را نیز خواهد داشت ولی این ویژگی هنوز برای نسخه پلی‎استیشن 4 پرو تایید نشده است.

انحصار زمانی فروشگاه Epic Games

قابل ذکر است که نسخه رایانه‎های شخصی Borderlands 3 در انحصار زمانی فروشگاه Epic Games خواهد بود. پیش خرید بازی نیز جایزه و یا چیز خاصی را به بازی اضافه نمی‎کند پس اگر می‎خواهید بعد از عرضه آن را بخرید یا اینترنت‎تان توانایی دانلود بازی در روز عرضه را ندارد، چیزی را از دست نخواهید داد. این عنوان تا ماه آوریل سال 2020 در انحصار این فروشگاه بوده و سپس برای استیم نیز عرضه خواهد شد.

قفل Denuvo

متاسفانه نسخه رایانه‎های شخصی این عنوان از قفل Denuvo DRM استفاده خواهد کرد. با این که انتقادات شدیدی به این قفل مبنی بر استفاده بسیار زیادتر از حد لازم از سیستم وارد است، ولی بسیاری از عناوینی که در چند سال اخیر بر روی رایانه‎های شخصی منتشر شده‎اند همچنان از آن استفاده کرده‎اند. در هر صورت، اگر از وجود این قفل ناراضی هستید، بدانید که Borderlands 3 در زمان عرضه قطعاً آن را به همراه خواهد داشت.

نوشته شده توسط
the only time people really have value is when they act according to their own will

رای بدهید!

1 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>