خانه » گزارش: نسخه‌ی جدید BioShock از سال ۲۰۱۷ در دست ساخت قرار داشته

گزارش: نسخه‌ی جدید BioShock از سال ۲۰۱۷ در دست ساخت قرار داشته

BioShock

پس از عرضه‌ی بسیار موفق بایوشاک اینفینیت، طرفداران پیگیر نسخه‌ی بعدی شدند. سپس شاهد سوالات و درخواست‌های متعدد از 2K Games برای ادامه دادن فرنچایز بودیم. در ساعات گذشته به صورت رسمی اعلام شد که نسخه‌ی جدید فرنچایز دوست داشتنی BioShock در دست ساخت قرار دارد. وظیفه‌ی ساخت آن نیز بر عهده‌ی یک استدیوی تازه تاسیس به نام Cloud Chambers خواهد بود. استدیویی که مملو از توسعه دهندگان با تجربه و با استعداد است. به تازگی گزارشاتی مبتنی بر آغاز روند ساخت قسمت جدید از سال ۲۰۱۷ منتشر شده. در ادامه برای اخبار تکمیلی همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

هنوز پسوند این عنوان مشخص نیست. هیچ گونه اطلاعاتی هم در خصوص روند و گیم پلی ارائه نشده. به هر حال بد نیست بدانید که جیسون شریر، سردبیر پایگاه خبری کوتاکو، مدعی شده که 2k Games از سال ۲۰۱۷ روند ساخت این اثر را پیگیری کرده. بهتر است نگاه دقیق‌تری به جزئیات داشته باشیم.

بر اساس گفته‌های کوتاکو، توسعه‌ی چهارمین نسخه‌ی BioShock در اصل از سال ۲۰1۵ آغاز شد. در ابتدا، توسعه‌ی این عنوان بر عهده‌ی استدیوی Certain Affinity بود. این استدیو واقع در تگزاش و دارای کادری مجرب و با استعداد می‌باشد. لازم به ذکر است که Certain Affinity توسط بسیاری از کامندان سابق استدیوی بانجی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد. Certain Affinity در ساخت عناوین شوتر اول شخص مطرحی همانند بازی‌های اخیر فرنچایز هیلو، دووم و کال آو دیوتی: مدرن وارفیر (نسخه‌ی ریمستر شده) همکاری داشت.

به نظر می‌رسد که کار Certain Affinity برای توسعه‌ی چهارمین نسخه‌ی BioShock مورد قبول کمپانی 2K Games واقع نشد. کمپانی مذکور پروژه را در سال ۲۰۱۷ ریبوت کرد. پس از آن توسعه‌ی پروژه را به استدیویی در نواتو واگذار کرد. اولین شایعات مربوط به تاسیس این استدیو در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. هم اکنون این تشکلِ بازی ساز را با نام Cloud Chambers می‌شناسیم. پس می‌توان گفت پروژه‌ی در دست ساخت Cloud Chambers برای مدتی طولانی در دست ساخت بوده. همچنین توسعه دهندگان اظهار داشته اند که ساخت بازی به مدت چند سال دیگر (بین ۱ تا ۴ سال) طول می‌کشد. آیا این مدت زمان طولانی به دلیل جاه طلبانه بودن پروژه می‌باشد؟ آیا پروژه در تمامی این سال‌ها پیشرفت بسیاری کمی به خود دیده؟ این موارد سوالاتیست که در خصوص بازی به وجود آمده و هنوز هیچ گونه پاسخی رسمی به آن‌ها داده نشده است.

مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است که ساخت عناوین استدیوی Cloud Chambers توسط Kelly Gilmore رهبری می‌شود. وی در خصوص توسعه‌ی نسخه‌ی جدید Cloud Chambers اظهاراتی داشته. با مراجعه به این لینک می‌توانید از گفته‌های ایشان با خیر شوید.

رای بدهید!

0 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>