Assassin's Creed Valhalla
Assassin’s Creed Valhalla Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla شیوه‌ی جدیدی برای ارائه ماموریت‌های اصلی و فرعی در نظر گرفته است

بازی های مرتبط

روز به روز شاهد قوت گرفتن بازاریابی و مارکتینگ Assassin’s Creed Valhalla هستیم. می‌دانیم که والهالا جهان بسیار بزرگی دارد و قصد به وجود آوردن تعادلی میان عناصر نسخه های کلاسیک و همچنین نسخه های اخیر این مجموعه، دارد. به گونه‌ای که تمام طرفداران بتوانند از والهالا لذت ببرند. یکی از مهمترین المان ها در خصوص بازی، ماموریت های آن می باشد. به تازگی یکی از دست‌ اندر کاران تیم توسعه‌ی والهالا در خصوص این المان مهم و جزئیات مربوط به آن، اظهاراتی داشته که دانستن آنها برای طرفداران مجموعه اساسینز کرید، خالی از لطف نیست. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

اگر دقت کنید، دو نسخه‌ی اخیر مجموعه‌ی اساسینر کرید از یک مشکل بزرگ برخوردار بودند و این مشکل چیزی نبود جز محتوای تکراری و خسته کننده. البته ماموریت‌های جالبی هم در دو نسخه‌ی پیشن مشاهده می‌شد و نمی‌توان هر دوی آن‌ها را خالی از نکات مثبت قلمداد کرد. اما موضوع محتوا و کیفیت آن، کمتر توسط توسعه دهندگان مورد توجه قرار گرفته بود. پس از اینکه اساسینر کرید والهالا به پرده‌ی نمایش کشیده شد،‌ کمپانی یوبی سافت اظهار داشت که قصد دارد تا از تکرار اشتباهات گذشته در این نسخه، خود داری نماید. اما آیا این موضوع بدین معناست که در Assassin’s Creed Valhalla خبری از محتوای تکراری و خسته کننده و ماموریت‌های فرعی اجباری و بی معنی و … نخواهد بود؟

اگر پیگیر اخبار والهالا بوده باشید، می‌دانید که آقای دارابی مک دوئیت در خصوص بازی و گیم پلی آن اظهارات بسیاری داشته است. به نظر می‌رسد که Assassin’s Creed Valhalla شیوه‌ی بسیار منحصر به فردی را برای ارائه مأموریت‌های اصلی و فرعی در پیش گرفته است. به تازگی مصاحبه‌ای از سمت پایگاه خبری تحلیلی گیمینگ بولت با داربی مک دوئیت تدارک دیده شده است. وی در این مصاحبه اطلاعات بیشتری در خصوص گیم پلی و جزئیات آن به اشتراک گذاشت. اما موضوع مهم تری که در این مصاحبه بیان شد، دلیل اصلی تغییراتی بود که در پیکره گیم پلی و همچنین روایت داستان اساسینز کرید والهالا به وجود آمد. وی اظهار داشت که در ابتدای روند توسعه اساسینز کرید والهالا، تیم سازنده متوجه شدند که ماموریت های فرعی معمولی و رایج، برای بازی مناسب نیستند. زیرا این موضوع با بستر داستانی بازی هماهنگ نیست. همانطور که می دانید، شخصیت اصلی به انگلستان سفر می کند تا به دنبال مکانی بهتر برای زیستن باشد و وایکینگها در انگلستان به چشم یک متخاصم دیده می‌شوند. توجه شما عزیزان را قسمتی از گفته های ایشان جلب می نمایم:

هنگامی که ایده پردازی های ما برای ساخت بازی به اتمام رسید و به مرحله اجرایی رسیدیم، از خودمان سوال بسیار مهمی کردیم: آیا روند سنتی ماموریت های اصلی و ماموریت های فرعی برای وایکینگی که یک کشور متخاصم حمله می‌کند، مناسب است؟ صد در صد که پاسخ منفی به این سوال دادیم. تقریباً در تمام بازی های نقش آفرینی جهانِ باز میتوانید ماموریت های فرعی متعددی یافت کنید اما این موضوع برای شخصیت داستانی ما مناسب نبود. می‌دانید، عاقلانه نیست شخصیتی که همواره در حال حمله و کشتار دشمنان خود است از روی محبت قلبی به مردم آن کشور حمله کننده، کمک کند. چنین موضوعاتی برای یک مِدجای ( شخصیت اصلی اساسینز کرید اورجینز یک مدجای بود) و یا یک مزدور (شخصیت اصلی اساسین کرید آدیسی یک مزدور بود) و یا یک قهرمان معمولی قابل قبول است اما برای یک وایکینگ خیر.

پس تا به اینجای کار متوجه شدیم که فرمت اصلی ماموریت های فرعی و تا حدی مأموریت‌های اصلی تغییر کرده است و با استراتژی کاملاً جدیدی در پیکره گیم پلی جاسازی شده. ماموریت های اصلی و داستانی منحصر به فردی در اساسین کرید والهالا وجود خواهند داشت. بر اساس گفته‌های مک دوئیت، هرکدام از ماموریت های اصلی، داستانی طولانی را روایت می کند و قسمت مهمی از شخصیت پردازی ایور را به پرده تصویر می کشند. برخی از ماموریت های اصلی نیز حالت مستقل دارند و داستان کاملا متفاوت‌تری را روایت می‌کنند:

پس از کمی کلنجار رفتن با ایده‌ها، تصمیم گرفتیم که از پیاده سازیِ فرمولِ بازی هایِ نقش آفرینیِ روز، صرفِ نظر کنیم و به شکل دیگری بازی را به مخاطبان ارائه دهیم. استراتژی جدید ما برای ساخت ماموریت‌های Assassin’s Creed Valhalla بسیار بزرگ و گسترده است. والهالا دارای هزاران داستان نهفته و منحصر به فرد می باشد که با جستجو در نقشه و انجام فعالیت‌های مختلف، می توانید از آنها آگاه شوید. برخی از ماموریت های اصلی روایتی کاملاً جداگانه و طولانی را به پرده تصویر می‌کشند. بسیاری از آنها حالت شخصی دارند و شخصیت پردازی ایور و وجه های مختلف شخصیتی او را به تصویر می‌کشند. برخی دیگر نیز در خصوص موارد متفاوت تر میباشد. ایور و قبیله اش در انگلستان به دنبال محیطی برای زیستن هستند و این داستان به سادگی پیش نخواهد رفت.

موضوعی به نام World Event در اساسینز کرید والهالا وجود دارد. این رویدادها، کوچکتر از مأموریت‌های فرعی هستند و از داستانی بسیار سطحی برخوردار می‌باشند:

با وجود اینکه این فرمول را برای بازی خود در نظر گرفتیم، جای بیشتری برای قرار دادن فعالیت های جانبی ایجاد شد و تصمیم گرفتیم که در دنیای بزرگ Assassin’s Creed Valhalla رویداد های بسیاری را قرار دهیم. اتفاقات متعددی در این دنیای پویا و بزرگ رخ خواهد داد که می توانید در آن ها شرکت کنید و از پس زمینه داستانیشان لذت ببرید. مطمئناً با پرسه زدن در نقش متوجه این رویدادها خواهید شد ‌

در طول آخرین نمایش از بازی، صحنه‌ای را شاهد بودیم که هیدن بلید وارد بدن حریف شده و استخوان‌های او را خرد کرد. کارگردان بازی یعنی آقای «Benoit Richer» در حساب توییتر رسمی خود تایید کرد که این مکانیک بخشی از گیم‌پلی بوده و مستقیما توسط پلیرها فعال خواهد شد. Assassin’s Creed Valhalla در 17 نوامبر  سال ۲۰۲۰  میلادی (مصادف با ۱۷ آیان ماه سال جاری) برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و اکس باکس وان و اکس باکس سریز اکس و کامپیوترهای شخصی و سرویس استریم گوگل استدیا انتشار خواهد یافت. مثل همیشه می‌توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

اگر از طرفداران Assassin’s Creed Valhalla هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، مقالات، نقد و بررسی‌ها، تریلر‌ها و … مربوطه به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`