The Elder Scrolls VI
تمام نظریه‌ها و شایعات بازی The Elder Scrolls 6 تمام نظریه‌ها و شایعات بازی The Elder Scrolls 6

تمام نظریه‌ها و شایعات بازی The Elder Scrolls 6

بازی های مرتبط

بازی The Elder Scrolls 6 هم اکنون توسط استودیوی بتسدا در دست توسعه است. سال‌های زیادی بود که طرفداران منتظر معرفی این بازی بودند و سعی می‌کردند از هر حرف “تاد هاوارد” (Todd Howard) به عنوان سرنخی برای معرفی این بازی برداشت کنند. خبر خوب اینجاست که بعد از سال‌ها انتظار برای یک معرفی درست و حسابی، بالاخره انتظارها در کنفرانس بتسدا در E3 امسال به سر رسید و این استودیو به صورت رسمی بازی The Elder Scrolls 6 را معرفی کرد. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

اولین نسخه از مجموعه‌ی The Elder Scrolls برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ برای رایانه‌های شخصی منتشر شد. این مجموعه در دنیای جادویی Tamriel جریان دارد. این مجموعه در ابتدا قرار بود یک بازی مبارزه‌ای فانتزی باشد اما عناصر نقش آفرینی و داستانی موجود در آن به سرعت از بخش اکشن بازی سبقت گرفته و باعث شد این مجموعه به یکی از پر سابقه ترین و پیچیده‌ترین افسانه‌ها در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شود. آخرین نسخه‌ی اصلی این مجموعه بازی The Elder Scrolls V: Skyrim بوده است. این بازی در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و به سرعت توانست جایگاه والایی در نظر هواداران به دست آورد و جوایز زیادی را نیز از آن خود کند. بازی اسکایریم به لطف  یکی از بزرگ‌ترین جامعه‌های ماد سازان، هنوز هم شهرت زیادی دارد اما مشتاقان مجموعه‌ی The Elder Scrolls بی صبرانه منتظر انتشار نسخه‌ی ششم آن هستند.

دنباله‌ی بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim برای مدت‌ها موضوع بحث طرفداران این مجموعه بوده است و حدس‌ها و شایعات زیادی درباره‌ی آن به گوش می‌خورد. این بازی در کجای Tamriel جریان خواهد داشت؟ تاریخ انتشار احتمالی آن چه زمانی است؟ موضوع بازی چیست؟ نام کامل بازی چه خواهد بود؟ بتسدا هنوز آمادگی لازم برای به اشتراک گذاری چنین جزئیاتی را ندارد. در این مقاله قصد داریم تمام جزئیاتی که تا کنون از بازی The Elder Scrolls VI بر پایه‌ی شایعه‌ها، نظریه‌ها و حتی گزارش‌های رسمی، درباره‌ی تاریخ انتشار، فضای بازی و به طور کلی تمام نکاتی که از بازی Elder Scrolls VI می‌دانیم را در اختیارتان قرار دهیم. در ابتدا نگاهی به حقایق و گزارش‌هایی که به صورت رسمی تایید شده‌اند می‌اندازیم.

گزارش‌های رسمی

بازی The Elder Scrolls VI به صورت رسمی معرفی شده است

همه می‌دانستیم که دیر یا زود بازی The Elder Scrolls 6 ساخته خواهد شد اما همه منتظر بودیم که بتسدا رسماً اعلام کند که در حال توسعه این بازی است. این اتفاق بالاخره در مراسم E3 2018 رخ داد و تاد هاوارد با نمایش تیزری طرفداران این مجموعه را خوشحال کرد. البته نکات زیادی از این تریلر دریافت نمی‌شود اما می‌توانید آن را در پایین مشاهده کنید. در بخش دیگری از مقاله نیز به تحلیل و بررسی این تیزر خواهیم پرداخت.

توسعه‌ی بازی Elder Scrolls VI در چه مراحلی قرار دارد؟

قبل از نمایش تیزر بازی The Elder Scrolls 6 در نمایشگاه E3  امسال، بتسدا نمایش دیگری از بازی Starfield نشان داد. این عنوان اولین فرنچایزی است که پس از ۲۵ سال، بتسدا به صورت مستقل خلق خواهد کرده است (اگر به یاد داشته باشید Fallout محصول همکاری با استودیوی Interplay بود). هم اکنون اطلاعات زیادی از Starfield در دست نیست اما می‌دانیم که این عنوان قبل از بازی The Elder Scrolls VI منتشر خواهد شد. تاد هاوارد در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود:

Starfield بازی‌ای است که ما سال‌های زیادی بر روی آن فکر کرده‌ایم و برایش تلاش نموده‌ایم. احساس می‌کنیم موقعیت منحصر به فرد این بازی باعث موفقیت آن خواهد شد و ما درباره‌ی آن بسیار هیجان زده هستیم. اما ما همچنین در حال توسعه‌ی عنوان دیگری نیز برای بعد از این بازی هستیم و بیشتر سؤالات شما هم درباره‌ی این عنوان است.

این بدان معناست که به احتمال زیاد بتسدا مادامی که Starfield منتشر نشده است، تمرکز زیادی را بر روی بازی The Elder Scrolls 6 قرار نخواهد داد و این یعنی تا انتشار این بازی سال‌های زیادی باقی مانده است. هاوارد در صحبت‌های دیگری که در E3 2018 انجام داده بود این گفته را تأیید کرد. او اعلام کرد که بازی Elder Scrolls 6 در مراحل پیش از توسعه قرار دارد اما Starfield هم اکنون قابل بازی است.

قبل از معرفی بازی The Elder Scrolls 6 چه اطلاعاتی از آن شنیده بودیم؟

در سال ۲۰۱۶ بتسدا صریحاً اعلام کرد که بر روی بازی The Elder Scrolls 6 کار نمی‌کند. در سال ۲۰۱۷ نیز پیت هاینز در پاسخ به سؤالاتی که درباره‌ی وضعیت توسعه‌ی این عنوان پرسیده می‌شد پاسخ داد که هنوز کاری را شروع نکرده است. بعد از انتشار Skyrim: Special Edition عطش طرفداران بیشتر شد و این گونه سؤالات افزایش یافتند. پیت هاینز در مصاحبه‌ای با PCGamesN در پاسخ به این سؤالات چنین گفت:

هنوز دو عنوان اصلی مولتی پلتفرم وجود دارد که برای تیم ما در اولویت قرار دارد و باید ابتدا بر روی آن‌ها کار شود. پس تا زمانی که این دو عنوان ساخته نشده‌اند خبری از بازی The Elder Scrolls 6 نخواهد بود. بازی‌های AAA بزرگ مولتی پلتفرم به زمان زیادی برای توسعه نیاز دارند پس خودتان می‌توانید محاسبات ریاضی‌اش را انجام دهید. این اتفاق به زودی نخواهد افتاد.

اکنون می‌دانیم که منظور پیت هاینز از دو عنوان مذکور Fallout 76 و Starfield بوده است. احتمالاً باید انتظار داشته باشیم تا زمانی که Starfield منتشر نشده است تمرکز اصلی بتسدا بر روی این عنوان باشد و اخبار زیادی از بازی The Elder Scrolls 6 به گوشمان نخورد. یکی دیگر از عواملی که باعث شده است انتشار بازی The Elder Scrolls 6 به تعویق افتد این است که تیم تاد هاوارد دوست ندارد تنها با نام‌های Fallout و Elder شناخته شود. پیت هاینز سال گذشته در مصاحبه‌ای به گیم اسپات گفت:

فکر می‌کنم تاد و تیمش با توجه به کیفیت محصولاتی که ارائه کرده‌اند این حق دارند که بگویند: “می‌دانیم که همه در اصل بازی The Elder Scrolls 6 را می‌خواهند اما ما به عنوان افرادی خلاق می‌خواهیم قادر باشیم بر روی چیزهایی که واقعاً به آن‌ها علاقه داریم نیز کار کنیم” در واقع آن‌ها دوست دارند خودشان تعیین کنند که بر روی چه پروژه‌ای کار کنند. چه بخواهند روی آی پی‌هایی که وجود دارد کار کنند و چه بر روی چیزهای جدید کار کنند.

مشخص است که با وجود علاقه‌ی شدید طرفداران به بازی The Elder Scrolls 6 ، تیم حاضر در استودیوی بتسدا تصمیم گرفته است که ابتدا بر روی اولین بازی بزرگ آنلاین خود یعنی Fallout 76 و اولین نقش آفرینی تک نفره‌ی فضایی خود کار کند. بازی Fallout 76 چندی پیش منتشر شد اما متأسفانه نتوانست رضایت بازیکنان و منتقدان را به دست آورد. می‌توانید نقد و بررسی این بازی را از سایت نوین اسپات بخوانید. اما علت دیگری نیز برای انتشار دیر هنگام این بازی وجود دارد. در سال ۲۰۱۶ تاد هاوارد اعلام کرد که هنوز تکنولوژی‌هایی که برای پیاده سازی ایده‌های بازی The Elder Scrolls 6 نیاز است، در دست نیست. او گفت:

می‌توانم این جا بنشینم و بازی را برایتان شرح دهم. با شنیدن صحبت‌هایم خواهید گفت: “وای. به نظر می‌رسد هنوز تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت این بازی را هم ندارید. ساخت آن چقدر طول خواهد کشید؟” پس با توجه به چیزهایی که برای این بازی در ذهن داریم توسعه‌ی آن به زمان بسیار زیادی نیاز دارد.

بازی The Elder Scrolls 6 به این زودی‌ها منتشر نخواهد شد

سال‌های زیادی تا این اتفاق باقی مانده است. به احتمال زیاد مجبوریم حتی تا بعد از انتشار کنسول‌های نسل بعدی نیز صبر کنیم. بر اساس گفته‌های «Matt Firor»، مؤسس استودیوی Zenimax، به سایت گیم اسپات، بازی The Elder Scrolls 6 تا زمانی که پروژه‌ی بزرگ بعدی بتسدا یعنی Starfield، که خود نه تاریخ انتشار مشخصی دارد و تنها یک تیزر از آن منتشر شده است، عرضه نشده، منتشر نخواهد شد. توسعه‌ی بازی The Elder Scrolls VI به احتمال زیاد تا پایان پروژه‌ی قبلی شروع نخواهد شد و این بدان معناست که تاریخ انتشار این بازی احتمالاً به اوایل دهه‌ی ۲۰۲۰ موکول خواهد شد. انتظاری طولانی‌ مدت در پیش رو است.

بازی‌های Fallout 4، Skyrim و Oblivion همگی در زمان‌هایی معرفی شدند که توسعه‌ی آن‌ها در مراحل پایانی خود به سر می‌برد و چیزی تا زمان انتشار آن‌ها باقی نمانده بود و احتمالاً بازی The Elder Scrolls 6 نیز روندی نه دقیقاً به این صورت اما مشابه خواهد داشت. (البته Oblivion قرار بود در ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ منتشر شود اما تا ماه مارس ۲۰۰۶ تأخیر خورد). هاینز در سال ۲۰۱۶ گفته بود که بتسدا بازی The Elder Scrolls 6 را معرفی نمی‌کند تا هم نشانی از کیفیت این بازی باشد و هم اینکه تیم توسعه مجبور نباشد به جای قرار دادن تمرکزش بر روی ساخت بازی بخواهد یک قطعه از بازی را به عنوان دمو به صورت کامل بسازد. این بدان معناست که درخت‌هایی که در تیزر E3 این بازی دیدیم احتمالاً آخرین چیزی باشد که تا زمانی که توسعه‌ی این بازی تقریباً به پایان رسد، از آن مشاهده خواهیم کرد. اگر برای شما هم سؤال است که چرا با وجود این که همه می‌دانند بازی The Elder Scrolls 6 بعد از Starfield منتشر می‌شود، استودیوی بتسدا تصمیم گرفت در E3 امسال این بازی را معرفی کند، پیت هاینز پاسخ این پرسش را نیز در مصاحبه‌ای با FZ.se اعلام کرد. او گفت:

در مکالمه‌ای با اعضای تیممان در این باره بحث می‌کردیم که چرا مسیری که می‌خواهیم طی کنیم و برنامه‌هایمان را با مردم به اشتراک نگذاریم؟ دوست داریم به مردم اعلام کنیم “این کاری است که می‌خواهیم انجام دهیم. می‌خواهیم بک بازی به نام Starfield بسازیم که چنین است و قصد داریم بازی The Elder Scrolls 6 را هم بسازیم. اما قبل از آن دو بازی دیگر نیز داریم که باید توسعه دهیم” این کار را انجام دادیم تا مردم درک بهتی از برنامه‌ها و اهدافمان داشته باشند.

اکنون که صحبت از برنامه‌ها و اهداف بتسدا شد بیاییم اندکی درباره‌ی مکان‌های احتمالی برای بازی The Elder Scrolls 6 صحبت کنیم. تا اینجای مقاله هر آن چه گفتیم بر اساس گزارش‌های منتشر شده و مصاحبه‌هایی بود که سازندگان این بازی انجام داده بودند. از این پس قصد داریم به حدس و گمان‌ها و نظریه‌پردازی‌های طرفداران و سایت‌های مختلف بپردازیم. مطمئنا این مطالب تنها جنبه‌ی احتمالی دارد و هیچ‌گونه مدرکی برای اثبات آن‌ها وجود ندارد.

نظریه‌ها و شایعات

بازی The Elder Scrolls 6 در چه مکانی جریان خواهد داشت؟

با وجود این که اطلاعات بسیار اندکی در دست است اما طرفداران این مجموعه از تیزر مختصری که در E3 2018 نمایش داده شد سر نخ‌هایی از مکان احتمالی بازی The Elder Scrolls 6 به دست آورده‌اند. تاد هاوارد نیز خود تأیید کرده است که در این تریلر سر نخ‌هایی وجود داشته است. او گفته بود که تریلر حاوی نکاتی بود که مکان بازی را لو می‌دهد و جامعه‌ی طرفداران نیز با شنیدن این حرف با تیزبینی به بررسی آن پرداختند. تاد هاوارد همچنین اعلام کرده بود که مکانی که این بازی در آن جریان دارد هم اکنون انتخاب شده است و این تصمیم چندی پیش اتخاذ شده بود.

سایت‌های مختلفی نیز حدس‌هایی از مکان احتمالی این بازی زده‌اند. هم اکنون منطقی‌ترین و پر طرفدارترین نظریه‌ای که برای مکان این بازی وجود دارد High Rock است. در تریلر نیز صخره‌هایی نشان داده می‌شود که مرتفع هستند (High Rock به معنی صخره‌ی مرتفع است) البته این استدلال برای حصول اطمینان از مکان این بازی کافی نیست. جغرافیای The Elder Scrolls در طول زمان تغییرات کوچکی می‌کند و High Rock نیز در بازی‌های قبلی نشان داده شده است. Hammerfell و Morrowind و Cyrodiil و Skyrim نیز همین وضعیت را دارند. اگر قرار باشد بازی The Elder Scrolls 6 ما را به مکان جدیدی ببرد گزینه‌هایی که باقی می‌ماند شامل Valenwood، Elsweyr و Black Marsh می‌شود. (اگر Elder Scrolls Online را به حساب نیاوریم) این مکان‌ها به ترتیب خانه‌ی Wood Elves، Khajiit و Argonians می‌باشند.  البته احتمال انتخاب مکان جدید برای این بازی اندک است.

احتمال Elsweyr از بقیه‌ی مکان‌های جدید قوی‌تر است. به این علت که اولاً این مکان زیاد نشان داده نشده است و دست توسعه دهندگان در پر کردن جاهای خالی آزاد است. ثانیاً این مکان خانه‌ی  Khajiit است و ممکن است منطقی باشد که توسعه دهندگان بخواهند بر روی یکی از معروف‌ترین نژادهای Skyrim تمرکز کنند. با این وجود هنوز هم جای شک باقی است. ممکن است در Elsweyr کوهستان وجود داشته باشد اما اگر این قرار بود بتسدا Elsweyr را به عنوان مکان بازی The Elder Scrolls 6 معرفی کند احتمالاً در تیزر معرفی آن شاهد مناطق گرمسیری و استوایی می‌بودیم. احتمال Black Marsh بسیار ضعیف است. مکانی که در تیزر نشان داده می‌شود هیچ شباهتی به Black Marsh ندارد. Valenwood نیز به احتمال زیاد مکان این بازی نیست چرا که می‌دانیم Valenwood باتلاقی است. البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که ممکن است تریلر نمایش داده شده از قصد به گونه‌ای طراحی شده باشد که طرفداران را گمراه کند.

البته احتمال این که به یکی از مکان‌هایی که قبلاً هم در این مجموعه از آن استفاده شده، باز گردیم هم کم نیست. به لطف The Elder Scrolls Online، محدوده‌ی مکان‌های ناشناخته در Tamriel در حال تقلیل است. این اتفاق ممکن است باعث شود بتسدا طی یک حرکت جسورانه محیط بازی The Elder Scrolls 6 از مناطق خارجی و برون مرزی انتخاب کند؛ مانند اقلیم مرموز Akavir (این سرزمین عجیب و غریب میزبان نژادهایی مانند Snow Demonهای Kamal و Tsaesci های خون‌آشامی شبیه به مار است) یا اینکه بتسدا تصمیم بگیرد به مناطق قبلی مانند High Rock بازگردد که هنوز هم High Rock محتمل‌ترین گزینه است. همچنین «Leon Hurley» از GamesRadar به نکته‌ای جغرافیایی اشاره کرده است که ذکر آن خالی از لطف نیست. می‌توانید توییت منتشر شده توسط او را در زیر ببینید:

می‌دانم که هنوز هم محتمل‌ترین مکانی که بازی The Elder Scrolls 6 در آن جریان دارد High Rock است اما با این وجود وقتی به ۳ شبه جزیره‌ای که در تیزر معرفی این بازی نشان داده شد نگاه می‌کنم فکرم به سمت جزیره‌ی Yokuda کشیده می‌شود. از این نما به نظر می‌رسد که گویا امواج جزر و مدی سطح آن را صیقلی کرده‌اند.

تمام نظریه‌ها و شایعات بازی The Elder Scrolls 6

تنها گزینه‌ای که بررسی نکردیم سرزمین مغروق Yokuda است (احتمالاً قبل از این که در آب غرق شود) سرزمین Yokuda قبل از این که زیر آب قرار گیرد این چنین توصیف شده بود: “مکانی که در آن کوه‌های سنگی لم یزرع در کنار ترکیبی از کشاورزی، سیاست و جنگاوری پیشرفته قرار گرفته است” در تریلر نیز مکانی به تصویر کشیده شده است که هم کوهستانی است و هم لم یزرع.

ممکن است نام بازی The Elder Scrolls 6، “ردفال” باشد

بر اساس نام تجاری به ثبت رسیده توسط شرکت Zenimax Media ، ممکن است عنوان قسمت ششم مجموعه‌ی Elder Scrolls ردفال (Redfall) باشد. Zenimax در واقع شرکت مادر استودیوی بتسدا گیمز است. این شرکت نام تجاری ردفال را در رابطه با “یک بازی کامپیوتری برای استفاده در کنسول‌های بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ها” به ثبت رسانده است. این شرکت قبلاً هم مدت کوتاهی پیش از انتشار نسخه‌ی پنجم مجموعه‌ی The Elder Scrolls، نام تجاری اسکایریم را به ثبت رسانده بود. این گزارش باعث شد تمام طرفداران به فکر فرو روند. هرچند هیچ ارتباطی میان ردفال و مجموعه‌ی The Elder Scrolls وجود ندارد. از بعد از نسخه‌ی دوم این مجموعه که Daggerfall نام داشت تا کنون، تمام بازی‌های این مجموعه نامشان بر اساس مکانی در جهان Tamriel انتخاب شده بود. خواه شهر باشد یا قاره یا مکان‌های دیگر. تا کنون در افسانه و نقشه‌های The Elder Scrolls هیچ مکانی به نام ردفال وجود نداشته است.

بعضی حدس می‌زنند که این نام ممکن است اشاره‌ای به نژاد Redguard و سرزمین آن‌ها یعنی Hammerfell داشته باشد. در زمان اسکایریم، Hammerfell در شرایط وخیمی به سر می‌برد. بعد از ترک امپراتوری Cyrodilic برای ایجاد یک کشور مستقل، Hammerfell به حمله‌ای از سمت The High Elves مواجه شد و درگیر جنگ داخلی شد. هرچند مردم Hammerfell از این بحران‌ها جان سالم به در بردند اما حتی بعد از تسلیم شدن The High Elves برای بازپس‌گیری سرزمینشان، این مکان هنوز هم در موضع ضعف قرار داشت و آسیب پذیر بود و ممکن است در زمان بازی The Elder Scrolls 6 این سرزمین در شرف فروپاشی یا سقوط قرار داشته باشد. در هر صورت تا تأیید رسمی نام بازی The Elder Scrolls 6 توسط بتسدا زمان زیادی باقی مانده است و شاید بتوان گفت این انتظار طولانی ممکن است کمی از اشتیاق طرفداران بکاهد.

نام ردفال ممکن است به یک بیماری مسری مرگبار اشاره داشته باشد

این نام به هیچ شهری (که ما بشناسیم) اشاره ندارد. هیچ کشوری در Tamriel با چنین نامی وجود ندارد. پس Redfall چیست و چرا استودیوی بتسدا این نام تجاری را به ثبت رسانده است؟ خوشبختانه کاربران Reddit فکر می‌کنند پاسخ این سؤال را یافته‌اند. کاربری با نام NamelessFaraam در پست بزرگی که در رابطه با حدس و گمانه زنی‌های مربوط به ردفال بود این ایده را مطرح کرد که شاید ردفال نام یک مکان نباشد و به یک بیماری مهلک واگیردار که در بازی The Elder Scrolls 6 در سراسر Tamriel پراکنده شده است، اشاره داشته باشد.

نظریه‌ی مطرح شده از یکی از مأموریت‌های Daedric موجود در بازی اسکایریم نشات می‌گیرد. بعد از رسیدن به لِول ۱۰ وقتی در طبیعت در حال پرسه زدن هستید، با یک Afflicted Breton مهاجر روبرو خواهید شد که در صحنه در حال قدم زدن است یا این که او را در Shrine to Peryite (شاهزاده‌ی Daedric طاعون) در The Reach خواهید یافت. به طور خلاصه، شما به مأموریتی به نام The Only Cure فرستاده خواهید شد تا رهبر گروهی که افرادش به صورت داوطلبانه بیمار شده‌اند و Peryite را پرستش می‌کنند را بکشید. شاهزاده‌ی Daedric طاعون، به عنوان برکت و موهبت به پیروانش بیماری عطا می‌کند! اما پیروان او خودشان چنین تصمیمی گرفته‌اند و شما در این مأموریت باید آن‌ها را شفا دهید. یعنی نابودشان کنید. نکته‌ی مهم مأموریت این جاست که در بازی دو مشخصه‌ی اصلی این بیماری، توانایی تولید بزاق سمی و پوست قرمز درخشان است. همین ویژگی باعث شد برخی کلمه‌ی REDFALL را به بازی The Elder Scrolls VI ارتباط دهند و نظریه‌های جالبی را درباره‌ی آن مطرح کنند.

اما صبر کنید. آیا تنها وجود سرخی پوست بر اثر یک بیماری در بازی اسکایریم می‌تواند دلیل کافی‌ای برای ارتباط میان نام تجاری ثبت شده توسط بتسدا و بازی The Elder Scrolls 6 باشد؟ طبق گفته‌های Afflicted ای که با او صحبت کردید او در حال بازگشت به High Rock است و این گفته نشانه‌ای است که بیماری از آن جا شروع شده است. او سپس ادعا می‌کند که اگر به خاطر محافظت Peryite نبود، او یک سال قبل کشته شده بود. این که Peryite خود بیماری را شروع کرده است یا این که بیماران را از کشته شدن به دست بیماری نجات داده است مشخص نیست و موضوع بحث‌های بسیاری بوده است اما به هر حال Afflicted اشاره می‌کند که این بیماری در High Rock فراگیر شده است.

در بازی اسکایریم بیماری‌هایی نیز که نامشان با کلمه‌ی RED (سرخ) آغاز می‌شود کم نیست. Red Rage، Red Death، Red Fever، Red Plague و… پس احتمال دارد که Redfall هم یکی دیگر از همین موارد باشد. به طور کلی سرخ در فرهنگ این بازی رنگی شیطانی است؛ به علت رنگ خون و سایر موارد. بالاتر اشاره کردیم که احتمالاً High Rock مکانی باشد که بازی The Elder Scrolls 6 در آن جریان دارد. این موضوع که ممکن است در High Rock یک بیماری واگیردار فراگیر شود نیز ممکن است مقدمه‌ای باشد که بتسدا برای آماده کردن ما برای بازی The Elder Scrolls 6 به صورت مخفیانه اعلام کرده است.

قسمت بعدی نظریه که می‌خواهیم درباره‌اش صحبت کنیم ممکن است در نظرتان کمی بی ربط بیاید اما به هر حال آن را مطرح خواهیم کرد. آیا نام نسخه‌ی دوم مجموعه‌ی The Elder Scrolls را به خاطر دارید؟ نام این بازی Daggerfall بود و از قضا این نسخه هم در High Rock جریان داشت. شاید این نکته سرنخ بعدی ما برای سر در آوردن از معنای واژه‌ی مبهم Redfall باشد. اگر از بنده بپرسید وجود بخش fall در دواژه‌ی Redfall و Daggerfall نمی‌تواند اتفاقی باشد. شاید Redfall نامی باشد که Breton ها به کسانی که از بیماری ذکر شده رنج میرند، اطلاق می‌کنند. نام این بیماری در واقع از دو بخش Red+fall تشکیل شده است. بخش اول نام آن که به دلیل سرخ شدن پوست بیمار است و بخش دوم آن نیز از مکانی که این بیماری شروع شد، گرفته شده است یعنی Daggerfall.

آیا ایده‌ی بیماری واگیردار در عمل امکان پذیر است؟

سال‌ها پس از عقد پیمان White-Gold Concordat میان Aldmeri Dominion و Empire، کشمکش‌ها بیشتر شده‌اند. صلح ناپایداری برقرار است و هر لحظه ممکن است این صلح نابود شود. Frickin’ Alduin، نابود کننده‌ی دنیاها، سال‌ها پیش در اسکایریم شکست خورده است و اکنون یک بیماری واگیر دار کشنده در High Rock شیوع پیدا کرده است و همه‌ی طرف‌ها را تضعیف کرده است. کاربری در ردیت با نام Redseve چنین گفته است:

Empire و Thalmor هنوز درگیرند، مردم دوست دارند تنش‌ها در Tamriel خاتمه یابد تا بتوانند بر روی بیماری تمرکز کنند. افراد هر دو جبهه از این موقعیت و آشوب سوء استفاده می‌کنند. آیا Argonian ها نسبت به این بیماری مقاوم خواهند بود؟ آیا آن‌ها در رأس قدرت قرار خواهند گرفت؟ این ایده‌ی لعنتی خیلی عالی است.

حرف‌های کاربردان منطقی به نظر می‌رسد. اگر واقعاً بیماری‌ای در کار باشد، مقاومت طبیعی Argonian ها در برابر بیماری، آن‌ها را در موضع قدرت قرار خواهد داد چرا که آن‌ها می‌توانند بدون هیچ‌گونه خطر و ترس از ابتلا به بیماری، در میان بیماران قدم بزنند. تنها به مقدار طلایی که می‌توان از تحویل آذوقه به بیماران و پیدا کردن مواد لازم برای کسانی که قرنطینه شده‌اند و… به دست آورد فکر کنید. مسلماً این دوستان صورت پولکی ما به سرعت ثروتمند (و قدرتمند) خواهند شد. همین‌طور Altmer ها نیز به قدری زیرک هستند که بتوانند از هر آشوب و نا آرامی‌ای به نفع خودشان استفاده کنند و با وجود رابطه‌ی خوبی که آن‌ها را جادو دارند، احتمالاً آن‌ها نیز تا حدودی نسبت به بیماری مقاوم خواهند بود. این موضوعات سبب می‌شود آن‌ها در موقعیت مناسبی در برابر Empire قرار گیرند. شیوع یک بیماری در بازی The Elder Scrolls 6 مسلماً گزینه‌های زیادی را پیش روی این بازی قرار می‌دهد. اما با وجود شناختی که از بتسدا داریم. حتی ممکن است Redfall نام یک روستای کوچک در Hammerfell یا چیزی مشابه آن باشد.

ممکن است بازی The Elder Scrolls 6 قبل از وقایع نسخه‌های قبلی جریان داشته باشد

موضوع دیگری که بحث‌های بسیاری را بر انگیخته است این سؤال است که بازی The Elder Scrolls 6 در چه زمانی جریان دارد. اکثر بازی‌های مجموعه‌ی Elder Scrolls داستانشان از نظر زمانی به همان ترتیبی که منتشر شده‌اند به وقوع می‌پیوندد. از Arena تا اسکایریم. اما بازی The Elder Scrolls Online از این قاعده مستثنی است. داستان این عنوان در واقع پیش از شروع کل مجموعه جریان دارد. برخی معتقدند که بازی The Elder Scrolls 6 نیز ممکن است همین وضع را داشته باشد.

سایت Gamingbolt نوشته است که اگر این بازی قرار باشد پیش از نسخه‌های قبلی جریان داشته باشد به بازیکنان این امکان را خواهد داد که وقایعی که هزاران سال پیش رخ داده است و افسانه‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهد را تجربه کنند. این امر همچنین ممکن است باعث شود کار بتسدا نیز ساده‌تر شود چرا که به احتمال زیاد بستدا از یکی از مکان‌هایی که از قبل ساخته شده است برای این عنوان استفاده کند. با این کار نه تنها این پتانسیل وجود دارد که مخاطبان ریشه‌های احزاب و گروه‌های موجود در بازی را متوجه شوند بلکه ممکن است حتی شاهد برخی از وقایع تاریخی‌ای باشند که در بازی تنها به صورت زبانی به آن‌ها اشاره شده است و هیچ‌گاه به تصویر کشیده نشده‌اند. مطمئناً این کار باعث جلب توجه طرفداران این مجموعه خواهد شد. البته بتسدا هنوز هیچ حرفی از دوره‌ی زمانی‌ای که بازی در آن جریان دارد نزده است.

ممکن است بازی The Elder Scrolls 6 خط داستانی Thalmor را ادامه دهد

سومین Aldmeri Dominion یکی از جالب‌ترین چیزهایی بود که اسکایریم به افسانه‌ی این مجموعه افزود. این بازی در دوران آشفتگی سیاسی در Tamriel جریان دارد. خاندان Septim جانشین خاندان Medes شده است و مردم اسکایریم از رهبر جدید Empire راضی نیستند. اما این نابسامانی‌ها نکات مخفی دیگری نیز دارد. طبق گزارش‌ سایت Player.One، سومین Aldmeri Dominion بعد از جنگی که خاندان Medes را تضعیف کرد و باعث شد آن‌ها تقریباً مطیع الف‌های جزایر Summerset شوند، سومین Aldmeri Dominion در جایگاه قدرت قرار گرفت و در واقع به فرمانروای اصلی Tamriel تبدیل شد. این در حالی از که Empire برای حفظ ظواهر هنوز استقلال خود را حفظ کرده است اما Aldmeri Dominion با کمک پلیس مخفی خود یعنی Thalmor که در اسکایریم چندین بار با او روبرو می‌شوید، جای پای خود را در تمامی نواحی Tamriel مستحکم کرده است. داستان شکست خوردن Empire به دست Aldmeri Dominion روایتی بسیار جذاب و گسترده است و تا کنون تنها اشاره‌هایی جزئی به آن شده است. این سایت نوشته است:

بسیار علاقه‌مندیم که در بازی The Elder Scrolls 6 به این خط داستانی به صورت کامل پرداخته شود. البته این بدان معنا نیست که لزوماً بازی باید در جزایر Summerset جریان داشته باشد هر چند این اتفاق هم بازی را جذاب خواهد کرد.

آیا ممکن است نام نسخه‌ی بعدی The Elder Scrolls به جای ردفال، Dominion باشد؟

ممکن است بازی The Elder Scrolls 6 درباره‌ی حمله‌ی خون آشام‌ها باشد

ضعیف شدن Empire در پایان بازی اسکایریم، مخصوصاً بعد از این که Dragonborn امپراتور Titus Mede II را به قتل می‌رساند، باعث می‌شود نظریه بعدی‌ای که می‌خواهیم درباره‌اش صحبت کنیم، قوت یابد. این نظریه می‌گوید که بازی درباره‌ی متوقف کردن حمله‌ی Akaviri خواهد بود. این نظریه در سایت GamesRadar نوشته شد و منشأ آن از چندین دیالوگ که در سومین بازی مجموعه‌ی Elder Scrolls یعنی Morrowind گفته شده بود، می‌آید. بر اساس گفته‌های این سایت، می‌توان بر طبق چندین دیالوگ که کشیش Lloros Sarano در معبد Ald’ruhn می‌گوید، داستان بازی The Elder Scrolls 6 را پیش بینی کرد. این کشیش به بازیکن چنین می‌گوید:

شنیده‌ام که Akivari در حال آماده سازی مجدد برای حمله به ما است. ظاهراً آن‌ها تنها منتظرند که Empire از هم بپاشد و دچار جنگ داخلی یا بحران دیگری شویم. مطمئناً آن موقع به یک Hortator نیاز خواهیم داشت. اگر یکی داشتیم شاید می‌توانست به Akaviri برود و قبل از شروع حمله آن را متوقف یا آن‌ها را تضعیف کند.

بازی اسکایریم احتمالاً همان جنگ داخلی یا بحرانی بود که کشیش از آن صحبت می‌کرد. پس بعید نیست که بازی The Elder Scrolls 6 بر حمله‌ی Akaviri تمرکز کند. این نظریه بسیار محبوب است چرا که باعث می‌شود بازیکنان به سرزمین Akavir بروند که در شرق Tamriel واقع شده است و بالاخره این مکان را از نزدیک ببینند. این مکان یکی از بزرگ‌ترین رازهای افسانه‌ی The Elder Scrolls است. بنا بر شایعات Akaviri ها خون آشام هایی شبیه مار هستند.

در The Elder Scrolls 6 ممکن است شاهد نژاد Maormer باشیم

بازی The Elder Scrolls Online اکثراً شامل نژادهایی بود که قبلاً در این مجموعه دیده بودیم اما این بازی همچنین یک نژاد جدید از الف‌ها را معرفی کرد؛ نژاد Maormer یا الف‌های دریایی (Sea Elves). این نژاد در هیچ یک از نسخه‌های قبلی بازی مشاهده نشده بود و تنها در بازی‌های Morrowind، Oblivion و اسکایریم اشاره‌های کوچکی به آن شده بود. اما بالاخره در جوایز Summerset در بازی The Elder Scrolls Online آن‌ها را مشاهده کردیم.

بنابر گزارش PCGamesN، وجود Maormer در بازی The Elder Scrolls Online ممکن است نشانی از این باشد که این الف‌های خاص در بازی The Elder Scrolls 6 نیز ظاهر خواهند شد. این که نقش آن‌ها در داستان اصلی بازی تا چه اندازه است هنوز مشخص نیست و بستگی به این دارد که بتوانید شخصیتی که انتخاب می‌کنید Maormer باشد یا خیر. نژاد Maormer با دیگر نژادهای الف موجود در بازی متفاوت است. آن‌ها پوست و چشمانی سفید مایل به خاکستری دارند و اهل سرزمین Pyandonea هستند که در جنوب Tamriel واقع شده است.

ممکن است بازی The Elder Scrolls 6 یک نویسنده‌ی ارشد جدید داشته باشد

یکی از اعضای قدیمی استودیوی بتسدا به نام «Emil Pagliarulo» سال‌ها به عنوان نویسنده‌ی ارشد و کارگردان طراحی در برخی بازی‌های این استودیو از جمله Fallout 3، اسکایریم و Fallout 4 نقش داشته است. ممکن است این رویه برای بازی The Elder Scrolls 6 صادق نباشد و نویسنده‌ی دیگری برای این پروژه انتخاب شده باشد.

بر اساس گزارش سایت Gamingbolt، در سال ۲۰۱۷ Pagliarulo بیوگرافی خود در توییتر را تغییر داد و تنها عبارت “کارگردان طراحی در Bethesda Game Studios” را در بیوگرافی خود نوشت و بخش نویسنده را از این عبارت حذف کرد. البته این تأییدی رسمی بر کنار گذاشته شدن Pagliarulo از سمت نویسندگی بازی‌های استودیوی بتسدا نیست و ممکن است این امر دلیل دیگری داشته باشد. البته سایت Gamingbolt معتقد است که اگر چنین تغییری اتفاق افتاده باشد به نفع بازی The Elder Scrolls 6 است و ممکن است شاهد جهت‌گیری جدیدی برای این فرنچایز باشیم.

مجموعه‌ی های The Elder Scrolls و Fallout هیچ‌گاه نویسندگی خوبی نداشته‌اند و در ژانری مانند این که تأکید زیادی بر شخصیت‌های بازی، مأموریت‌ها و روایت داستان می‌شود، این امر نکته‌ای بسیار ناامید کننده محسوب می‌شود. امیدواریم با انتشار بازی The Elder Scrolls 6 این رویه تغییر کند. البته ممکن است تغییر بیوگرافی Pagliarulo هیچ معنای خاصی نداشته باشد و او کماکان در این پروژه نویسنده‌ی ارشد باشد و حتی این امکان وجود دارد که با توجه این که بازی The Elder Scrolls 6 در مراحل پیش توسعه به سر می‌برد هنوز نیازی به نویسنده‌ی ارشد نباشد.

احتمالا بازی The Elder Scrolls 6 بخش چند نفره خواهد داشت

از زمانی که بازی اسکایریم در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، صنعت بازی‌های رایانه‌ای دچار تحولات و دگرگونی‌های فراوانی شده است. برای مثال این صنعت به طور کلی در حال فاصله گیری از تجربه‌های محدود و تک‌نفره است و به سمت بازی‌های چند نفره و سرویس‌های آنلاین حرکت می‌کند. البته بازی‌ای مانند اسکایریم به قدری بزرگ و پر از موقعیت‌های گوناگون است که سال‌ها شما را درگیر خود خواهد کرد البته ممکن است یک بازیکن تنها خط داستانی اصلی بازی را پیش بگیرد و آن را به پایان برساند و بازی را کنار گذارد. در واقع ممکن است برخی به چشم یک بازی خطی به این عنوان نگاه کنند.

اما طبق گفته‌های شرکت EA، بازی‌های خطی دیگر محبوبیتی در بین بازیکنان ندارند و به همین علت است که این ناشر تصمیم گرفت پروژه‌ی اکشن ماجراجویی استودیوی Visceral یعنی بازی Star Wars را کنسل کند. حتی استودیوهایی که به از ابتدا بر روی بازی‌های تک‌نفره‌ی داستانی تمرکز داشتند مانند استودیوی BioWare نیز با بازی‌هایی چون عنوان Anthem در حال حرکت به سمت عناوین چند نفره‌ی آنلاین می‌باشند.

بتسدا نیز عمدتاً به شیوه‌های سنتی خود پایبند بوده است و سعی کرده است در میدان بازی‌های تک نفره عرض اندام کند اما وجود عنوانی مثل Fallout 76، یک بازی چند نفره‌ی همیشه آنلاین که در جهان مجموعه‌ی Fallout که یک بازی سنتی تک نفره است جریان دارد، نشان می‌دهد که بتسدا نیز در حال آزمون و خطا است و قصد دارد با جریان بازی‌های آنلاین همراه شود. آیا این بدان معناست به بازی The Elder Scrolls VI لزوماً بخش چند نفره خواهد داشت؟

بر اساس یکی از گزارش‌های Gameranx، بتسدا آگهی استخدامی را منتشر کرده بود که در آن اعلام نیازمندی به یک توسعه‌ی دهنده‌، با تجربه‌ی طراحی برای محیط‌های چند نفره‌ی آنلاین، کرده بود. البته این آگهی مربوط به سال گذشته است و به احتمال زیاد بتسدا به دنبال جذب نیرو برای کار بر روی پروژه‌ی Fallout 76 بوده است اما بعید نیست بتسدا با تجربه‌ای که از Fallout 76 به دست آورده است بخواهد دوباره وارد دنیای بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین شود.

به احتمال زیاد بازی The Elder Scrolls 6 از واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد

علاوه بر تجربه‌های چند نفره، صنعت بازی‌های رایانه‌ای همچنین با آغوشی باز از واقعیت مجازی استقبال کرده است. در واقع خود بتسدا هم در چندین سال اخیر تجربه‌های زیادی با واقعیت مجازی داشته است. این استودیو امکان تجربه‌ی بسیاری از فرنچایز های خود از جمله اسکایریم، Fallout 4 و Doom را بر روی واقعیت مجازی فراهم کرده است. در نمایشگاه E3 2018 بتسدا اعلام کرد که عناوین Prey و Wolfenstein نیز به واقعیت مجازی خواهند پیوست. برای Prey یک حالت بازی جدید به نام Typhon Hunter VR اضافه خواهد شد و برای Wolfenstein نیز یک بازی مستقل به نام Cyberpilot منتشر می‌شود.

آیا بازی The Elder Scrolls 6 از ماد پشتیبانی خواهد کرد؟

ماد سازی برای بازی‌های نقش آفرینی بتسدا یکی بخش‌های اساسی پی سی گیمینگ است. همین امر ساده که به جامعه‌ی بازیکنان این آزادی داده شود که آثار منحصر به فردی را خلق کنند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند خود مایه‌ی لذت و خوشی بسیاری را فراهم می‌کند. حتی قرار است یک بازی مستقل بر اساس یکی از معروف‌ترین مادهای بازی اسکایریم ساخته شود. با وجود این که سر و صدایی که Creation Club بتسدا به پا کد هنوز نخوابیده است اما می‌توان گفت که به احتمال ۹۹ درصد بازی The Elder Scrolls 6 از ماد پشتیبانی خواهد کرد. حتی Fallout 76 بتسدا هم که یک بازی آنلاین است از ماد پشتیبانی می‌کند.


نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام یک از نظریه‌هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت محتمل‌تر باشد؟ آیا شما هم نظریه‌ای دارید که بخواهید برای دیگران مطرح کنید؟ در بخش نظرات دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot