خانه » ۱۵ لحظه‌ی برتر مجموعه‌ی Mortal Kombat

۱۵ لحظه‌ی برتر مجموعه‌ی Mortal Kombat

mortal kombat

بازی Mortal Kombat مانند مجموعه‌ی Street Fighter دارای تاریخی پرفراز و نشیب است و می‌توان آن را یکی از سابقه دارترین و نمادی‌ترین عناوین صنعت بازی‌های ویدیویی خواند. عنوانی که در ابتدا تنها یک بازی مبارزه‌ای خشن و بحث بر انگیز بود اکنون تبدیل به یک بازی مبارزه‌ای خشن و بحث بر انگیز با فهرستی بلند بالا از لحظات به یاد ماندنی شده است. جالب‌ترین لحظات مجموعه‌ی مورتال کمبت چه لحظاتی هستند؟ در این مقاله قصد داری به ۱۵ مورد از آن‌ها اشاره کنیم. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

باس فایت مخفی Reptile در Mortal Kombat

mortal kombat

در زمان‌های قدیم که بازی‌های مبارزه‌ای آرکید بسیار روی بورس بودند، Reptile یک مبارز فوق سری در بازی Mortal Kombat بود و تا زمانی که شرایط خاصی اتفاق نمی‌افتاد امکان مبارزه با او وجود نداشت. در واقع خود Reptile سر نخ‌هایی به مخاطب می‌داد تا بتوان با او روبرو شد. کارهایی که باید برای رویارویی با او انجام می‌دادید این بود که در حالت تک نفره در زمین Pit دو بار پشت سرم هم به Flawless victory دست یابید و مبارزه را با یک Fatality به پایان برسانید. همان‌طور که میدانید Flawless victory زمانی اتفاق می‌افتد که بدون این که هیچ ضربه‌ای دریافت کنید بتوانید حریفتان را از پای در بیاورید. وقتی که طرفداران با Reptile روبرو می‌شدند او به آن‌ها نشان می‌داد که تا چه میزان موجود خشن و خون سردی است. وجود شخصیت Reptile در بازی به قدری واکنش‌های مثبت دریافت کرد که او از نسخه‌ی دوم بازی به بعد تبدیل به یکی از شخصیت‌های معمولی و همیشگی این مجموعه شد.

آغاز کار Shao Kahn

mortal kombat

از میان تمام بأس فایت های وحشت آوری که در تاریخ مجموعه‌ی مورتال کامبت وجود داشته‌اند، تعداد اندکی می‌توانند با Shao Kahn رقابت کنند. او شخصیت بسیار قوی هیکل و تنومندی است که از دشمنانش یک سر و گردن بزرگ‌تر است. او همچنین از یک جمجمه به عنوان کلاه استفاده می‌کند که ظاهر شیطانی خاصی به او می‌بخشد. Shao Kahn همچنین یک چکش بزرگ دارد و از آن برای له کردن دشمنانش استفاده می‌کند؛ مانند گوجه فرنگی. نکته‌ی دیوانه‌وار اینجاست که با وجود تمام قدرت او، Shao Kahn در بازی Mortal Kombat 2 به گمراهی کشیده شد. او بعد از شکست خوردن Shang Tsung درخواست مبارزه‌ای دوباره را کرد و حریفان Earthrealm را به Outworld کشاند تا شانس خود در برنده شدن را افزایش دهد. او نتوانست موفق شود اما این آخرین باری که او را در این مجموعه دیدیم نبود.

مرگ Shao Kahn و Liu Kang

شاید مضحک به نظر برسد که Shao Kahn یکی از قربانیان گروه دو نفره‌ی Quan Chi و Shang Tsung بعد از مبارزه با Edenia در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance باشد. این دو نفر همچنین Liu Kang را نیز نابود کردند تا هیچ خطر احتمالی‌ای برای جلوگیری از اجرایی شدن نقشه‌شان وجود نداشته باشد. با توجه به این که چند عنوانی که قبل از این بازی از مجموعه‌ی Mortal Kombat منتشر شده بودند به اندازه‌ی کافی دارای خلاقیت و اصالت Mortal Kombat ای نبودند، دیدن این که نه تنها یکی بلکه دو تن از بزرگ‌ترین مبارزان این مجموعه برای پیش برد داستان کشته می‌شوند بسیار جالب بود.

زنده شدن دوباره‌ی Liu Kang

mortal kombat

اما صبر کنید. Shao Kahn واقعاً نمرده بود. در بازی Mortal Kombat Deception بدل Shao Kahn کشته شده بود و Shao Kahn اصلی بازگشته بود تا Outworld را باز پس گیرد. پس چه اتفاقی برای Liu Kang افتاد؟ آن طوری که مشخص شد جسد Liu Kang دوباره به زندگی بازگردانده شد و جسم او به انواع جنایات وا داشته شد. روح او به Ermac کمک کرد تا دیگر مبارزان Earthrealm آزاد شوند اما تا زمان Mortal Kombat Armageddon این شخصیت کنترل بدن خود را به دست نیاورد.

مرگ Johnny Cage

mortal kombat

Johnny Cage یک بازیگر بوده است. او همیشه شخصیتی مغرور و خودشیفته داشته است. علت پیوستن او به مسابقات مرتال کمبت این بود که اثبات کند مهارت‌های او در هنرهای رزمی واقعی است و جز جلوه‌های ویژه‌ی فیلم نیست. اما با گذشت زمان مخاطبان بازی به این شخصیت علاقه‌مند شدند مخصوصاً از زمانی که او شروع به گرفتن جبهه‌ی حق و ایستادگی برای انجام کار درست را شروع کرد. وقتی که Shao Kahn و ارتشش بعد از حمله به زمین در بازی Mortal Kombat 3 این شخصیت را کشتند در واقع نویسندگان موفق شدند همان به تأثیری که می‌خواستند بر روی مخاطب بگذارند دست یابند. با این حال با ترکیب شدن Outworld و Earthrealm روح Johnny Cage توانست به دوستانش کمک کند که در نهایت Shao Kahn را شکست دهند.

هشدار دادن Raiden به جوانی خود

mortal kombat

خط داستانی مجموعه مورتال کمبت بعد از Deadly Alliance بسیار پیچیده‌تر شد. برای جمع بندی آن باید بگوییم که Shao Kahn (که زنده و سلامت است) Blaze را می‌کشد. بعد از این کار Shao Kahn قدرت‌های او را جذب می‌کند (یک نکته‌ی جالب هم اینجاست که Blaze در واقع همان کسی است که در زمین Pit 2 در بازی مورتال کمبت ۲ در حال سوختن است). سپس Shao Kahn در مبارزه‌ای خونین با Raiden او را تا سر حد مرگ کتک میزند. Raiden که در آستانه‌ی مرگ قرار دارد از طریق طلسمی که دارد پیامی به خود جوان‌ترش می‌فرستند. این کار باعث می‌شود زمان به عقب باز گردد و در واقع مجموعه‌ی Mortal Kombat را ریبوت می‌کند. به همین دلیل است که نسخه‌ی نهم که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد قبل از نسخه‌های قبلی آن جریان دارد.

کشته شدن Reptile

قبل از این که به این موضوع بپردازیم بیایید دوباره اندکی درباره‌ی Reptile صحبت کنیم. او در بازی مورتال کمبت ۳ بعد از این که سعی کرده بود Kitana را بکشد تبعید شد اما در بازی Mortal Kombat 4 دوباره بازگشت. او این بار به رهبر سابق Netherrealm یعنی Shinnok خدمت می‌کرد. بعد از پیروزی Reptile در بازی مرتال کامبت ۴ او می‌خواهد که به گذشته برود و به خانه‌اش، قبل از این که نابود شده باشد، بازگردد. متأسفانه نه Quan Chi و نه Shinnok از این درخواست Reptile استقبال نکردند و او کشته شد.

مرگ Kung Lao

در نسخه نهم بازی، مرگ شخصیت‌ها شروع به سرعت گرفتن کرد. بعد از این که Raiden پیامی به خودش در جوانی فرستاد و داستان این مجموعه را به اولین Mortal Kombat بازگرداند، او باور داشت که کسی که می‌تواند Earthrealm را نجات دهد کسی نیست جز Kung Lao. اما هنگامی که Kung Lao با Shao Kahn روبرو می‌شود Kung Lao به طرز فجیعی کشته می‌شود  و مسئولیت خطیر نجات Earthrealm بر دوش Liu Kang می‌افتد.

Smoke به صورت انسان باقی می‌ماند

mortal kombat

Raiden برای تغییر دادن همان اتفاقاتی که در خط داستانی قبل رخ داده است از تبدیل شدن Smoke به سایبورگ جلوگیری می‌کند. این اتفاق خوبی است اما Kuai Lang که او را با نام Sub-Zero در Mortal Kombat 2 می‌شناختیم، به جای او تبدیل به سایبورگ می‌شود. در آن زمان دیدن Smoke به صورت انسان کمی سوررئال به نظر می‌رسید و این کار را می‌توان از جمله ایده‌هایی به حساب آورد که بازتاب آن‌ها باعث جذابیت داستان مورتال کمبت ۹ دوچندان شود.

Sindel تقریباً همه‌ی شخصیت‌ها را می‌کشد

بعد از این که Shao Kahn به دست Liu Kang زخمی و مجروح شد، Shao Kahn توانست بهبودی کاملش را به لطف Quan Chi دوباره به دست آورد. این جادوگر همچنین Sindel را دوباره به زندگی باز می‌گرداند. Sindel مادر Kitana و همسر Shao Kahn است. بعد از آن Shang Tsung قربانی می‌شود و تمام روح‌هایش به Sindel منتقل می‌شود تا قدرتش به نحو قابل توجهی افزایش یابد. نبردی که منتج از این اتفاق است تلفات فراوانی از جمله Smoke، Jade و Jax را به همراه دارد و Kitana هم نفر بعدی است. Nightwolf نیز برای متوقف کردن Sindel خودش را قربانی می‌کند. می‌توان گفت که تعداد کمی از شخصیت‌ها از وقایع نسخه نهم بازی جان سالم به در بردند.

Liu Kang دوباره می‌میرد

وقتی که Raiden بالاخره می‌فهمد که برای این که Shao Kahn در نهایت متوقف شود باید در ابتدا برنده شود، Liu Kang از این موضوع بسیار عصبانی می‌شود. البته او حق دارد، دوستانش کشته شده‌اند و گویی آن‌ها بدون هیچ دلیل و هدف خاصی از حرف‌های Raiden پیروی کرده بودند. به همین دلیل Liu Kang تصمیم می‌گیرد به مبارزه با Shao Kahn برود. Raiden سعی می‌کند که او را از انجام این کار باز دارد اما در این حین او را می‌کشد. بله. Raiden در واقع Liu Kang را می‌کشد و سپس تصمیم می‌گیرد به خاطر گناهی که مرتکب شده است و عذاب وجدانش تسلیم Shao Kahn شود. البته این مجموعه یک بازی مبارزه‌ای است و هیچ کس ادعا نمی‌کند که داستان آن بی نقص است.

بازگشت Shinnok

mortal kombat

چندین سال پس از وقایع مورتال کمبت ۹ به نظر می‌رسد که دنیا در صلح و آرامش باشد. اما Shinnok در این مدت کجا بود؟ بعد از این که Scorpion در Mortal Kombat X، موفق می‌شود Quan Chi را بکشد، به Shinnok کمک می‌کند تا بازگردد. از این جا به بعد Shinnok تبدیل به شخصیت منفی بزرگی می‌شود و کارهای شرورانه‌ای را مرتکب می‌شود. او تمام جنگجویان Earthrealm را که کشته شده بودند دوباره به زندگی باز می‌گرداند و به عنوان متحدان خودش از آن‌ها کار می‌کشد.

مرگ Quan Chi

و اما می‌رسیم به مرگ Quan Chi. در بازی Mortal Kombat 9 اسکورپین وارد این مسابقات شد تا Sub-Zero را بکشد. او عقیده داشت که Sub-Zero مسئول مرگ قبیله‌ی او بوده است. با وجود تمام تلاشی که Raiden انجام داد تا Scorpion را متقاعد کند که از انتقام خود دست بردارد، اما او در انتقام‌جویی خود مصمم بود. اما این Quan Chi بود که این تصور را ایجاد کرده بود که Shirai Ryu توسط Lin Kuei به نابود شده است. آن طور که مشخص شد، خود Quan Chi بود که Shirai Ryu را قتل عام کرده بود. اسکورپین از این موضوع آگاه شد و در بازی Mortal Kombat X انتقام خونینی از Quan Chi گرفت (هرچند او در آزاد شدن Shinnok هم کمک کرده بود)

صلح Sub-Zero و Scorpion

mortal kombat

خبر خوب اینجاست که با وجود صحبت‌هایی که در بالا صورت گرفت، Scorpion نه تنها قبیله‌ی Shirai Ryu را در ابتدای بازی مرتال کمبت ۱۰ دوباره بازسازی کرد بلکه در روابط خود با Sub-Zero نیز تجدید نظر کرد. تا توجه به مدت زمانی که این دشمنی دیرینه ادامه داشته است و تمام پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب‌هایی که این دو در دشمنی با یکدیگر پشت سر گذاشتند، دیدن این که بالاخره این دو شخصیت اصیل مجموعه‌ی Mortal Kombat با یکدیگر کنار آمدند لذت بخش بود.

Liu Kang و Kitana بر Netherrealm حکمرانی می‌کنند

mortal kombat

بی شک بازی Mortal Kombat X باید طوری پایان می‌یافت که همه انگشت به دهان و منتظر باقی بمانند. آن لحظه را به خاطر دارید که تمام جنگجویان سابق Earthrealm از گور برخاسته بودند و تحت پرچم Shinnok می‌جنگیدند؟ بعد از شکست خوردن Shinnok، کیتانا و Liu Kang که اکنون دوباره به زندگی بازگردانده شده‌اند و حالتی شیطان صفت پیدا کرده‌اند به Netherrealm بازمی‌گردند تا رهبری آن را بر عهده بگیرند. این کار باعث شد Raiden (که هنگامی که سعی در توقف Shinnok را داشت فاسد شده بود) آن‌ها را تهدید کند که اگر روزی تصمیم بگیرند به Earthrealm حمله کنند عواقب سنگینی در انتظارشان خواهد بود. او سپس سر Shinnok را جا می‌گذارد که نشان دهد حرف‌هایش جدی بوده است و تهدیدهایی که انجام داده است تو خالی نیست. حال چرا باید سر زنده‌ی Shinnok را در دستان یکی از قوی‌ترین جنگجویان و دوست دخترش قرار داد؟ الله اعلم.

چندی پیش نسخه‌ی جدید بازی مورتال کامبت یعنی نسخه ۱۱ معرفی شد که می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتری از آن به این لینک مراجعه کنید.

رای بدهید!

3 0

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز مشخص شده اند *

شما می توانید از این ها استفاده کنید HTMLبرچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رمز فراموش شده

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد یک رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.