۱۳ دلیل برای تاریخ‌ساز شدن رویداد E3 2018، قسمت اول

پنج هفته به یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های دنیای دیجیتال و مهم‌ترین واقعه برای ما گیمرهای عاشق گیم در سراسر دنیا یعنی نمایشگاه E3 باقی مانده است و به شخصه نمی‌توانم بیشتر از این صبر کنم. در طی سال میلادی جاری نیز اتفاقات فراوانی رخ داده است؛ جدا از عناوین منتشر شده که تا بدین جای کار فوق العاده بوده‌اند و البته اخباری از عناوینی که قرار است در ادامه منتشر شوند و تا بدین جا، تایید شده‌اند، کلی خبر و حاشیه مختلف نیز در این میان به وجود آمده که نه به درستی تایید شده و نه نمایش بزرگی داشته‌اند؛ پس ما فرض را بر این می‌گذاریم که قرار است عناوین فوق العاده که کاملاً جدید و معرفی نشده هستند، به علاوه نمایش‌های فوق العاده‌ای از عناوینی که از وجودشان با خبر هستیم، در این نمایشگاه به ما نشان داده شوند. جدا از شایعاتی که از صحت و حقیقتشان با خبر نبوده و نمی‌توانیم به درستی آن‌ها را پیش بینی کنیم، می‌خواهیم برخی از انتظاراتمان را از جدیدترین نمایشگاه E3 که در ماه آینده برگذار می‌شود، با شما در میان بگذاریم و دلایلمان را برای اینکه جدیدترین نمایشگاه E3 چرا یکی از بهترین‌ها در سال‌های اخیر است به شما اطلاع رسانی کنیم. تنها در صورت اینکه خلاف انتظاراتمان پیش برود، بسیار بعید است که سخت افزار و کنسول جدیدی در این نمایشگاه معرفی شود و در بهترین حالت ممکن، تنها ممکن است یک سخت افزار اضافی برای یکی از یه کنسول بزرگ بازار معرفی شود؛ چون هر سه کمپانی بزرگ حال حاضر این صنعت یعنی مایکروسافت، سونی و نینتندو به ترتیب کنسول‌های جدید خود را در تاریخ‌های: نوامبر ۲۰۱۷ (تاریخ عرضه Xbox One X)، اکتبر ۲۰۱۶ (تاریخ عرضه PlayStation 4 Pro) و مارس ۲۰۱۷ (تاریخ عرضه Nintendo Switch) عرضه کرده‌اند و تا سال بعد احتمال معرفی کنسول جدید بسیار پایین است. پس با این وجود، تمرکز اصلی این مقاله بر روی بازی‌ها خواهد بود و این بازی‌هایی که از آن‌ها اسم می‌بریم، عناوین ساده نیستند، بلکه هدف ما پیش بینی بازی‌هایی است عظیم و قدرتمند که توسط چیره دست‌ترین توسعه دهندگان دنیا که پشتیبانی کمپانی‌های بزرگ را به همراه دارند، ساخته می‌شوند و معمولاً چندین استودیو در کنار هم فعالیت می‌کنند تا یک پروژه بزرگ و حماسی را به ثمر برسانند. این نمایشگاه به احتمال قوی همچنین آخرین گردهمایی کمپانی‌های بزرگ برای ساخت عناوین AAA در نسل جاری کنسول‌های خانگی خواهد بود که سعی در کشیدن آخرین شیره قدرت از کنسول‌های این نسل دارند و تاریخ به ما ثابت کرده که توسعه دهندگان همیشه بهترین کارشان را در پایان یک نسل به دنیا نشان می‌دهند (سال ۲۰۱۳ و عرضه شدن عناوینی مانند The Last of Us و Grand Theft Auto V را به یاد بیاورید). در کل، کلی اتفاق بزرگ و به احتمال زیاد فراموش نشدنی قرار است در این نمایشگاه E3 امسال به وقوع بپیوندد و ما نیز نمی‌توانیم صبر کنیم تا با آن رو به رو شویم و کلی خاطره خوب برایمان به ثبت برسد. با در نظر گرفتن این نکته‌ها، این شما و این هم ۱۳ دلیل برای اینکه چرا نمایشگاه ۲۰۱۸ E3 تاریخ ساز خواهد شد و این گزینه‌ها انتخابات ما در این جریان خواهند بود.

رتبه سیزدهم: رونمایی از بازی Cyberpunk 2077

استودیوی CD Projekt RED با ساخت و انتشار بازی The Witcher 3: Wild Hunt در سال ۲۰۱۵، مرزهای صنعت بازی‌های ویدیویی را به طرز عجیبی جا به جا کرد و تبدیل به یکی از مورد اعتمادترین استودیوی‌های بازی سازی در دنیا شد که گیمرها می‌توانند با خیال راحت از کیفیت محصول ساخته شده توسط آن‌ها به تهیه بازی‌هایشان بپردازند. پس با این شرایط نیازی به گفتن این موضوع نیست که هایپ بازی جدید و در حال توسعه توسط این استودیو در حال حاضر و حتی پیش از معرفی کامل و درست، به سقف چسبیده و گیمرها از همین حالا این بازی را جزو بهترین‌های نسل آینده می‌دانند. بازی Cyberpunk 2077 کمی زودتر از آنچه که باید معرفی شد و همین موضوع تا به امروز شایعات، خبرها و گمانه زنی‌های بسیاری را برای این بازی به وجود آورده که قرار نیست آنطور که باید و شاید خوب از آب در بیاید؛ نمایشگاه E3 امسال می‌تواند فرصت خوبی باشد برای اعضای تیم استودیوی CD Projekt RED که خلاف این موضوع را برای همگان روشن کنند. این نمایشگاه همچنین می‌تواند فرصتی باشد که بتوانیم تصاویر و ویدیوهایی را از گیم پلی بازی و یا حتی اطلاعاتی از شخصیت‌ها و جهانی بازی در آن رخ می‌دهد بیاموزیم و در بهترین حالت ممکن، حتی یک تاریخ عرضه احتمالی نیز از بازی به دست بیاوریم (البته تاخیرهای فراوان را نیز نباید فراموش کرد). در ضمن در رابطه با تاریخ عرضه این موضوع را نباید فراموش کرد که در برنامه کاری استودیوی CD Projekt RED اعلام شده که آن‌ها دو بازی بزرگ تا سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته‌اند که اگر این موضوع را نیز در نظر بگیریم، یکی از این دو بازی تا سال ۲۰۱۹ باید منتشر شوند و این می‌تواند نوید از زمان انتشار بازی Cyberpunk 2077 به ما بدهد. جریان این بازی بر اساس عنوان رو میزی کلاسیکی ساخته شده توسط «مایک پونداسمیت» (Mike Pondsmith) به همین نام روایت می‌شود و اطلاعات زیادی نیز درباره بخش داستانی آن در دسترس نیست.

نمایشگاه E3

رتبه دوازدهم: رونمایی از بازی Starfield (و همچنین احتمال اعلام تاریخ عرضه دقیق)

در دنیا استودیوهای بسیار اندکی وجود دارد که بتوانند از یک آی پی کاملاً جدید رونمایی کرده و در عین حال بتوانند گیمرها را تا سر حد مرگ به وجد بیاورند؛ همانطور که مطالعه کردید، استودیوی CD Projekt RED با رونمایی از بازی جدیدش یعنی Cyberpunk 2077 قرار است دست به همچین کاری بزند. بسیار بعید است که هیچ استودیویی بتواند امسال در نمایشگاه E3 موفق به انجام اینکار بشود، مگر اینکه نامش استودیوی Bethesda باشد. استودیوی بازی سازی Bethesda Game Studios اگر نه بهترین، قطعاً یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های موجود در جهت تولید بازی‌های ویدیویی تک نفره فوق العاده با کیفیت است که پشت مهم‌ترین عناوین تاریخ از جمله سری Fallout و The Elder Scrolls بوده است و در چند سال اخیر نیز توسط نمایشگاه E3 سر و صداهای زیادی به پا کرده است. در بهار امسال، سه سال از عرضه آخرین شاهکار نقش آفرینی بزرگ این استودیوی یعنی بازی ۴ Fallout می‌گذرد و تا بدین لحظه نیز خبری از یک نقش آفرینی با کیفیت بتسدایی نبوده است؛ با این وجود گویا انتظارات در حال پایان هستند زیرا خبر رسیده که کمپانی بتسدا در حال حاضر بیش‌ترین تعداد نیروی کاری را در تاریخ وجودش به کار گرفته است و شایعات بسیار زیادی وجود دارند که خبر از معرفی جدیدترین اثر این کمپانی تحت عنوان Starfield در نمایشگاه E3 می‌دهند. اگر این موضوع در نهایت با صحت و سلامت تایید و تکمیل شود، شاید بسیاری از طرفداران بزرگ این کمپانی ضربه بزرگی بخورند زیرا باری دیگر نمی‌توانند دست خود را به The Elder Scrolls VI برسانند و سازندگان نیز تایید کرده‌اند که عرضه بازی مذکور تا مدت ها امکان پذیر نخواهد بود. با این وجود Starfield که یک آی پی کاملاً جدید از این استودیوی بازی سازی آمریکایی است، از گزینه‌های پر رنگ در این نمایشگاه خواهد بود که عنوانی نقش آفرینی است که حول و محور داستان‌های علمی تخیلی و فضایی می‌گذرد و آمده تا رقیب اصلی Cyberpunk 2077 از CD Projekt RED و همچنین Anthem از استودیوی BioWare باشد. پس با این شرایط در آینده‌ای نزدیک شاهد رقابت بزرگی میان عناوین فضا محور خواهیم بود و خبرهای بزرگی در راه است.

نمایشگاه E3

رتبه یازدهم: رونمایی از گیم پلی بازی Death Stranding

قطعاً هر کسی که دستی در زمینه بازی‌های ویدیویی داشته باشد حداقل یک بار با نام «هیدئو کوجیما» (Hideo Kojima) بازیساز افسانه‌ای ژاپنی را شنیده است. این کارگردان مشهور مسئول ساخت یکی از مهم‌ترین فرنچایزهایی است که صنعت بازی‌های ویدیویی به خود دیده است یعنی سری بازی‌های Metal Gear Solid که از قدرتمندترین چیزهایی است که این صنعت برای ارائه دارد. حال که پرونده کوجیما با کمپانی ناشر این سری یعنی Konami با عرضه بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain به طور کلی بسته شد و کوجیما نیز به کمپانی Sony Computer Entertainment پیوست تا بر روی جدیدترین عنوانش که از خبر سازترین بازی‌های چند سال اخیر صنعت است، کار کند. از زمان معرفی بازی Death Stranding چند سالی می‌گذرد و هر سال نیز در نمایشگاه‌ها و مراسم‌های مختلف (از جمله همین نمایشگاه E3 و البته مراسم اهدای جوایز سالانه The Game Awards) شاهد نمایش یک تریلر سینماتیک بسیار خیره کننده و البته گیج کننده از داستان بازی هستیم که نه تنها کسی قادر به رمز گشایی آن‌ها نبوده، بلکه کلی ابهام نیز درباره آینده این بازی به وجود آورده‌اند. با در نظر گرفتن این موضوع که تا به حال هیچ گونه نمایشی از گیم پلی یا حداقل پرداخت به شخصیت‌ها و سایر موضوعات از بازی Death Stranding نشان داده نشده، طرفداران تشنه یک همچین ویدیویی هستند و چه فرصتی بهتر و به موقع تر از نمایشگاه E3 که یک بار برای همیشه قال این قضیه کنده شود؟ کوجیما به صورت رمز در توئیتی اعلام کرده که بازی یک سال قبل از سال وقوع اتفاقات در انیمه سینمایی مشهور Akira رخ می‌دهد؛ سالی که وی پیش بینی کرده ۲۰۱۹ می‌باشد، پس منطقی است که در سال ۲۰۱۸ و مخصوصاً نمایشگاه E3 شاهد یک نمایش اساسی و همچنین تاریخ عرضه‌ای دقیق از بازی باشیم. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این حرف در سال ۲۰۱۶ زده شد و از آن زمان امکان خورد تاخیری وجود دارد. با این حال بهتر است امید داشته باشیم که می‌توانیم خبری از این پروژه مرموز در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ بگیریم.

نمایشگاه E3

رتبه دهم: رونمایی از بازی Shadows Die Twice و (یا) بازی Armored Core

استودیوی بازی سازی From Software در بین گیمرها با ساخت بازی Demon’s Souls، سری بازی‌های Dark Souls و البته شاهکار کنسول پلی استیشن ۴ یعنی بازی Bloodborne شناخته می‌شوند، توانسته‌اند نام خوبی از خود در بین گیمرهای حرفه‌ای و هاردکور به جا بگذارند که به دنبال یک تجربه بزرگ و خالص از عنوانی سنگین و نقش آفرینی هستند. بازی‌های ساخته شده توسط این استودیوی مهر تمام و کمال بودن و بزرگ بودن را در زمان عرضه بر روی خود ثبت کرده‌اند و ساخته‌های اخیر این استودیو نیز فضای جدید و البته انقلابی خاصی در میان بازی‌های اکشن و نقش آفرینی به وجود آورده که هر ساله شاهد ساخته شدن عناوین بسیار زیادی در دنیای بازی‌های ویدیویی هستیم که در بین بازیکنان با نام کلون Dark Souls به رسمیت شناخته می‌شوند. پس از اینکه بازی Bloodborne در سال ۲۰۱۵ توانست نام این استودیو را با ساخته بی‌مانندشان باری دیگر بر سر زبان‌ها بیاندازد و بازی ساز شهیر و خوش آوازه ژاپنی یعنی آقای «هیدتاکا میازاکی» (Hidetaka Miyazaki) باری دیگر به بازی بازان دنیا هنر و خوش ذوقی‌اش در خلق یک اثر بی‌نقص و وسواسی نشان دهد، حال همه دنیا در این فکر بوده و کنجکاوند که بدانند قدم بعدی این کارگردان و البته استودیو چه چیزی می‌تواند باشد. در طی مراسم اهدای جوایز سالانه The Game Awards در سال گذشته، یک تیزر چند ثانیه‌ای بسیار کوتاه و البته گنگ منتشر شد که در آن شاهد عنوانی هستیم که همانند سری Dark Souls از زره و شمشیر بهره می‌برد و در پایان تیزر نیز نام استودیوی From Software به چشم می‌خورد؛ حال اینکه اخبار پایان سری Dark Souls را نیز در نظر بگیریم و همچنین نسخه بازسازی اولین عنوان سری که راه نسل هشتم هست را نیز حساب کنیم، امکان ندارد که تیزر مورد نظر مربوط به یک Dark Souls باشد؛ در نتیجه برای اینکه متوجه شویم که چه چیزی قرار است توسط From Software پخته شود، باید تا نمایشگاه E3 امسال صبر کنیم. عنوان hadows Die Twice از احتمالاتی است که طرفداران پیش بینی می‌کنند که پروژه بعدی این استودیوی ژاپنی باشد.

نمایشگاه E3

رتبه نهم: رونمایی از بازی Metroid Prime 4

اگر با نام Metroid آشنایی ندارید، باید خدمتتان عرض کنیم که بازی مذکور از ابدا کنندگان سبک و از عناوین پایه گذار در تاریخ بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. عنوان Metroid که از بازی‌های کلاسیک کنسول قدیمی NES بود، در سال ۱۹۸۶ انقلابی بزرگ در زمینه گیم پلی و روایت در بازی‌های هم نسل خود به وجود آورده بود. تاثیر گذاری Metroid در میان بازی‌ها به حدی زیاد بود که پس از سال‌ها که از عرضه بازی می‌گذشت به همراه عناوین کلاسیک سری Castlevania سبکی مشترک به وجود آمد که در میان بازیبازان تحت عنوان Metroidvania شناخته می‌شد. بازی‌هایی که در سبک Metroidvania ساخته می‌شوند، متشکل از عناوینی هستند که قالب پلتفرمر بازی‌های دهه هشتاد را درون خود داشته با این تفاوت که می‌تواند درون آن‌ها به گشت و گذار در یک هاب بزرگ پرداخت و هدف تنها حرکت به سوی جلو نیست. سری Metroid نیز همانند هر بازی قدیمی و مشهور دیگر نینتندو پس از عبور از مرز ۱۶ بیتی، قرار بود تا ورودی به دنیای سه بعدی داشته باشد و همین باعث نگرانی بسیاری بود که خراب شدن این سری محبوب را شاهد باشیم؛ با این حال گویا نینتندو یک بار دیگر خلاف این موضوع را به همگان ثابت کرد و اولین حضور این سری در کنسول نسل ششمی نینتندو یعنی GameCube تبدیل به یکی از مهم‌ترین عناوین تیراندازی اول شخص تاریخ شد که همچنان به عنوان یک کلاسیک از آن یاد می‌شود و متاکریتیک ۹۷ را نیز در کارنامه درخشانش دارد. با وجود کنسول جدید و پرفروش نینتندو یعنی سوییچ که بسیاری از بازی‌های کلاسیک این کمپانی را نیز به شکل قدرتمدی بر روی خود پوشش داد، حال همه طرفداران سری در انتظار این هستند که قسمتی جدید از سری Metroid Prime  را در این کنسول تجربه کنند. وجود داشتن این عنوان در مراسم سال گذشته E3 آشکار شد و اینطور که مشخص است، امسال نینتندو باید نمایشی رسمی از این عنوان مورد انتظار در دست کار داشته باشد و در نهایت نیز در سال آینده میلادی شاهد عرضه یکی از قدرتمندترین عناوین این شرکت باشیم.

نمایشگاه E3

رتبه هشتم: رونمایی کامل از بازی Final Fantasy VII Remake

یکی از غافلگیرکننده‌ترین و البته خوشحال کننده‌ترین اتفاقات مراسم PlayStation Experience سال ۲۰۱۵ که همه دنیای بازی‌های ویدیویی را تحت تاثیر قرار داد، معرفی نسخه بازسازی شده از یکی از عناوین عظیم و کلاسیک کمپانی Square Enix، یعنی بازی Final Fantasy VII بود. بازی مذکور یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین عناوین موجود در میان صدها عنوان بزرگ اولین کنسول پلی استیشن به حساب می‌آید که به عقیده بسیاری بزرگ‌ترین نسخه موجود در سری Final Fantasy نیز محسوب می‌شود. هفتمین نسخه از این سری که هنوز پس از بیش از بیست سال، از خاطره انگیزترین عناوین دنیا برای بسیاری از طرفداران پروپاقرص سری به حساب می‌آید، چندین سال متعدی قرار است که در قالب یک بازی نسل هشتمی بازسازی و عرضه شود. آن طور که با خبر شده‌ایم، نسخه بازسازی قرار است که از سیستم مبارزات اکشن بهره ببرد و تنها شاهد مبارزات نوبتی نیستیم (مانند همان چیزی که در Final Fantasy XV مشاهده کردیم). با این حال از سال ۲۰۱۵ تا به امروز آنطور که باید شاید نمایش خاصی از این بازی مشاهده نشده و طرفداران نیز سردرگم باقی مانده‌اند که چه بلایی سر این عنوان آمد و آیا باید شاهد کنسل شدن آن باشیم؟ خب Square Enix می‌تواند با نمایش یک گیم پلی عظیم و قدرتمند در مراسم E3 امسال، این ایده از ذهن همگی خارج کرده و دوباره به طرفدران قوت قلب بدهد. اگر این اتفاق به وقوع بپیوندد، تاریخ عرضه بازی نیز بدون شک در سال آینده میلادی تخمین زده می‌شود و حتی شاید شاهد یک تاریخ عرضه دقیق نیز در مراسم باشیم.

ادامه دارد…

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot