تم تیره

۱۰ ایده فوق العاده هیجان انگیز هواداران برای Grand Theft Auto 6

استودیو بازیسازی راکستار سال هاست که با توسعه Grand Theft Auto نام و آوازه ای برای خود دست و پا کرده است و در این میان با انتشار عناوینی چون Max Payne و Red Dead Redemption برای خود حاشیه امنیتی ایجاد کرده است. از شانس خوب این استودیو، هر سه بازی نام برده به عنوان سه مورد از محبوب‌ترین عناوین تاریخ بازیسازی به حساب می آیند. همانطور که می‌دانید نسخه پنجم از سری GTA تا به این لحظه موفق ترین و بهترین ساخته‌ی راکستار به حساب می آید. هنوز چند ماهی تا انتشار نسخه دوم Red Dead فاصله داریم و هنوز مشخص نیست که نسخه ششم GTA در چه تاریخی عرضه می شود اما همانطور که از اخبار مطلع شدید، راکستار در حال ساخت این بازی می‌باشد و این یعنی هواداران و منابع آگاه شروع به شایعه پراکنی پیرامون این بازی کرده‌اند. با هم در این مطلب نگاهی به تعدادی از جالب ترین فرضیات هواداران پیرامون نسخه ششم GTA افکنده ایم. آن چه می خوانید صرفاً در حد شایعه است و تائید نشده؛ اما تاریخ نشان داده سازندگان توجه بسیاری به خواسته های مردم در فضای مجازی داشته اند.

  • تمام لوکیشن هایی که تاکنون در مجموعه GTA دیده ایم در بازی وجود خواهند داشت

ایده‌ی بازگرداندن لوکیشن هایی چون لیبرتی سی تی، وایس سی تی، سن فیه رو، لس سانتوس و لاس ونتوراس به بازی ششم به قدر کافی هیجان انگیز است. اولین شایعه منتشر شده برای GTA 6 آن است که گیمرها می‌توانند به تمام شهرها و لوکیشن‌هایی که راکستار در طول این سال‌ها ساخته سفر کنند.این ایده نخستین بار توسط گیمرهایی مطرح شد که در فضای مجازی آن ها را به عنوان خوره ی GTA می شناسند. آن‌ها گفتند که امیدوارند بتوانند در نسخه جدید تمام شهرها و مپ هایی که تاکنون بازی کرده‌اند را یکجا مشاهده کنند. تصور کنید بازی را در قلب سن آندریاس شروع کنید و سپس در جزایر لیبرتی سی تی به اتمام برسانید.

  • بازگشت شخصیت های قدیمی سری به بازی در نسخه ششم

طبق عادت نسخه های اخیر GTA شاهد آن بودیم که در نسخه پنجم نیز کارکتر های مختلفی که گیمر ها در طول بازی با آن ها ملاقات می کنند با شخصیت های اصلی تماس می گیرند و ماموریت هایی را به آن ها محول می کنند یا با کمک آن ها ماموریتی را به سرانجام می رسانند. جالب می شود اگر در نسخه ششم بازی دفترچه تلفن مان را بگشاییم و اسامی شخصیت هایی چون کارل جانسون، سالواتو لئون یا سانی فرل را از نسخه های مختلف GTA مشاهده کنیم.

  • تجربه آنلاینی هیجان انگیزتر

به لطف GTA V شاهد آن بودیم که دریچه ای جدید به سوی گیمر ها برای بازی گشوده شد. اتفاقی که مشابه هیچ کدام از اتفاقات قبلی مجموعه GTA نبود و تقریباً تمام طرفداران از بخش آنلاین GTA V رضایت کامل داشتند. این اتفاق نه تنها برای هواداران لذت بخش بود، بلکه سود هنگفتی را نیز متوجه سران راکستار نمود. طبق آخرین آمار این بازی تا به این لحظه ۵۰۰ میلیون دلار از طریق مغازه آنلاین GTA به جیب سران راکستار رفته است. گیمر ها اما هرگز متوجه چنین اتفاقاتی نیستند. ما تنها آپدیت ها و DLC های مختلف را دانلود می کنیم و در محیط آنلاین بازی مشغول به انجام کار های مختلف می شویم ولی آیا فکرش را می کردید ۵۰۰ میلیون دلار سود از طریق GTA Online به سازندگان بازی رسیده است؟ این مبلغ به قدری کافیست که راکستار می تواند دو نسخه جدید از GTA را با آن توسعه دهد و باز هم پولی در خزانه اش باقی بماند.

 

  • شخصیت اصلی مونث

یکی از شایعات قوی نسخه ششم احتمال حضور یک شخصیت اصلی مونث در بازی است. اتفاقی که تا پیش از این هرگز در دنیای GTA رخ نداده بود و با توجه به جریانات سیاسی و موج فمنیسمی که در غرب به راه افتاده وقوع چنین چیزی در بازی دور از تصور نیست. این اتفاق می تواند باب میل خیلی از مخاطبان GTA نباشد. راه حلی که راکستار می تواند برای بازی خود پیاده کند این است که به مانند نسخه پنجم باز هم شاهد اثری باشیم که بیش از یک شخصیت قابل بازی داشته باشد که یک یا دو تن از شخصیت ها مونث باشند. تصور کنید که یک نسخه مونث از شخصیت Trevor در بازی وجود می داشت. بدون شک میزان دیوانگی یک همزاد مونث برای ترور به مراتب بیشتر از آدم کله خری چون خود ترور می بود.

  • نسخه ای تماماً آنلاین

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی مردم به اینترنت بدون شک راکستار این احتمال را در نظر می گیرد که اگر بازی را تماماً آنلاین کند پولی به مراتب بیشتر نصیبش خواهد شد. در بین شایعات منتشر شده از بازی مشاهده می کنیم که به احتمال زیاد بخش تک نفره و آفلاین جای خود را به حالت تک نفره/چند نفره آنلاین خواهد داد. این استودیو می تواند با ترکیب شاخصه هایی که قبلاً بصورت آفلاین در دسترس بودند برای بخش آنلاین خود تنوعی به مراتب بیشتر از قبل ایجاد نماید. این اتفاق می تواند برای هواداران سرسخت GTA که ساعات زیادی از عمرشان را پای این بازی سپری کرده اند اتفاق ناگواری باشد.

  • پشتیبانی از قابلیت واقعیت مجازی

وقتی صحبت از بازی های نسل بعد دنیای گیمینگ می شود همه یک شاخصه مهم را در ذهن دارند و آن هم قابلیت پشتیبانی بازی ها از تکنولوژی واقعیت مجازیست. فناوری نوینی که باعث شده صنعت گیمینگ با تحولات گسترده رو به رو شود. گیمر ها همواره در رویای تجربه کردن GTA به صورت واقعیت مجازی بوده اند. آن ها در آرزوی آنند که با گذاشتن هدست واقعیت مجازی رو سرشان بتوانند عمیقاً غرق در دنیای بازی شوند. PS4 و XboxOne نخستین گام ها را برای پشتیبانی از این فناوری در بازی های شان برداشته اند و این دیگر به سازندگان بستگی دارد که بازی شان از این قابلیت ها استفاده  کند یا خیر.

  • داستان بازی در دهه ۷۰ میلادی روایت شود

با نگاه به تاریخچه GTA، بازی های این مجموعه در سال های مختلفی رخ داده اند. تاکنون با انتشار نسخه های مختلف بازی داستان هایی را در دهه های ۶۰، ۷۰، ۸۰ و ۹۰ میلادی دنبال کرده ایم. در GTA IV نیز به دهه اول هزاره دوم میلادی سفر کردیم و با انتشار GTA V به دورانی امروزی تر پا نهادیم. حال تصور کنید که با امکانات بازیسازی مدرن بخواهیم یک GTA تمام عیار را در دهه ۷۰ میلادی تجربه کنیم. این اتفاق می تواند برای کسانی که در این دهه میلادی متولد شده اند احساس فوق العاده نوستالژیکی دست دهد و احتمالیست که راکستار بدون شک نیم نگاهی به آن خواهد افکند.

  • نقشه ای به بزرگی آمریکای شمالی

آیا می توانید تصور کنید که در GTA تمام آمریکا زیر پای تان باشد؟ تا به این لحظه جزئیاتی درباره ساختار نقشه نسخه ی بعدی این بازی در اختیار کسی قرار نگرفته است ولی راکستار تائید کرده که نقشه GTA VI به قدری بزرگ است که کسی نمی تواند به سادگی از کنارش عبور کند.

  • بازی به عنوان پلیس یا خلافکار

GTAــی را تصور کنید که در آن بتوانید به جای خلافکار بودن، یک پلیس باشید. راکستار کافی است در یکی از بیانیه های خود اعلام کند که چنین چیزی را در بازی پیاده می کند. همین یک اتفاق کافیست که تمام ساختار های ذهنی ما از بازی فرو بپاشد و نتوانیم حدس بزنیم که چه چیزی در انتظارمان است. تاکنون تمام نسخه های GTA گیمر را در موقعیت یک خلافکار قرار داده اند. حال تصور کنید به جای مرتکب شدن خلاف های سازمان یافته و دزدی های بزرگ، این شما باشید که جلوی خلافکاران را می گیرید. این اتفاق به احتمال زیاد در نسخه بعد عملی شود چرا که تاکنون راکستار تقاضا های بسیاری مبنی بر ساخت یک DLC که به بازی این قابلیت را بیفزاید دریافت کرده است ولی تاکنون این اتفاق در بازی نیوفتاده است. شاید راکستار این ایده را برای استفاده در GTA6 نزد خود محفوظ نگه داشته است.

  • شخصیت اصلی داستان را خودتان بسازید

شایعه فوق العاده هیجان انگیز دیگر نسخه ششم بازی این است که به احتمال زیاد گیمر ها خودشان شخصیتی را که دوست دارند بازی کنند را طراحی کنند. شاخصه ای که در GTA Online شاهد آن بودیم و خیلی از بازی های  RPG و OpenWorld دیگر نظیر دارک سولز نیز از آن پیروی کرده اند و گیمر ها در ابتدای بازی کارکترشان را خودشان می سازند و هیچ کدام از شخصیت ها به گیمر تحمیل نمی شود.

شما چه ایده هایی برای GTA 6 به ذهن تان رسیده است؟ با ما به اشتراک بگذارید.

محمد

The most monstrous monster is the monster with noble feelings -Fyodor Dostoyevsky

ارسال دیدگاه