avengers
بازی های ۲۰۲۰ بازی های ۲۰۲۰

بزرگ‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ که مخاطبان خود را ناامید کردند

بازی های مرتبط

در نهایت سال ۲۰۲۰ میلادی خود نزدیک می شود. به صورت کلی باید اعتراف کرد که این سال برای طرفداران صنعت بازی‌های ویدیویی، بسیار خوب و منحصر به فرد بود. در طی سال ۲۰۲۰ ، بازی‌های بسیار بزرگی عرضه شدند و توانستند مخاطبان را راضی نمایند. در کنار تمام بازی های خوش ساختی که عرضه شد، شاهد انتشار عناوین نا امید کننده و کم کیفیتی نیز بودیم. بسیاری از مورد انتظار ترین بازی های سال ۲۰۲۰ ، مخاطبان خود را ناامید ساختند. در این مطلب قصد داریم که به نا امید کننده ترین بازی های سال ۲۰۲۰ به پردازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب‌ سایت نوین اسپات باشید.

Marvel’s Avengers

Marvel’s Avengers

این لیست رتبه بندی خاصی ندارد اما هرگاه که صحبت از نا‌امید کننده ترین بازی ها می‌شود، بدون شک نام Marvel’s Avengers در ذهن طرفداران صنعت بازی های ویدئویی، پدیدار می گردد. متاسفانه بازی اونجرز به هیچ وجه نتوانست خوب عمل کند. ماموریت های تکراری و داستان نه چندان مناسب و کمپین کوتاه و ده‌ها مشکل دیگر، دست به دست هم دادند تا ساخته‌ی جدید کریستال داینامیکس با شکست مواجه شود. پیش از انتشار بازی انتقام جویان، مدیر کمپانی اسکوئر انیکس اظهار داشت که بازی، قصد کسب موفقیت‌های ساخته‌ی جدید اینسامنیاک گیمز یعنی اسپایدرمن را دارد اما اونجرز، حتی نیمی از موفقیت های اسپایدرمن را به دست نیاورد. رونمایی از Marvel’s Avengers به مراسم e۳ ۲۰۱۹ بازمی‌گردد. مارکتینگ بسیار منحصر به فرد و بزرگی برای این اثر تدارک دیده شد و توسعه دهندگان اظهار داشتند که بازی قصد دارد تا برای مدت زمان بسیاری، مخاطبان را سرگرم نماید. به هرحال از سرورهای خلوت Marvel’s Avengers می‌توان متوجه ناکامی توسعه‌دهندگان در تحقق این امر شد. بازی انتقام جویان به عنوان یک اثر لایف سرویس عرضه شد و می‌دانیم که پشتیبانی از این عنوان همواره ادامه دارد و شخصیت ها و حالات بیشتری در آینده، به آن اضافه خواهند شد. به هر حال امیدواریم که در ماه‌های آتی، شاهد بهتر شدن اوضاع برای طرفداران بازی انتقام جویان و کسانی که این عنوان را به اشتباه خریداری کردند، باشیم. یکی دیگر از مهم‌ترین معضلاتی که در Marvel’s Avengers دیده می‌شود، حضور باگ‌های پر تعداد و مشکلات فنی بسیار زیاد می باشد.

Marvel’s Avengers ماجراجویی عظیمی می‌رود. این عنوان به کمک دوربین سوم شخص روایت می‌شود. بازی کنندگان می توانند به صورت تک نفره و همچنین چند نفره به بازی انتقام جویان بپردازند. ابرقهرمانان قابل بازی دارای قابلیت‌های مخصوص هستند. با وجود اینکه بازی در ژانر اکشن ماجراجویی توسعه می‌یابد، اما توسعه دهندگان از قرار دادن عناصر نقش آفرینی در این اثر غافل نشده اند. شما با انجام ماموریت‌های اصلی و فرعی متعدد، لوت‌های مختلفی بدست خواهید آورد که هرکدام از آن‌ها دارای تایر بندی مخصوص به خود هستند. بازی دارای دو نوع ماموریت مختلف خواهد بود. ماموریت های داستانی که تحت عنوان hero missions شناخته می‌شوند، تنها به صورت تک نفره قابل بازی می‌باشند. این ماموریت ها حالت سینماتیک تری به خود دارند و روند از پیش تعیین شده ای برای آنها در نظر گرفته شده است.ماموریت های دیگری تحت عنوان War Zone در Marvel’s Avengers وجود دارند. بازی کنندگان می توانند به صورت تکی و یا به کمک دیگر کاربران (تا سقف ۴ نفر) به تجربه این ماموریت ها بپردازند.

Marvel’s Avengers هم اکنون در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی و سرویس استریم گوگل استیدیا قرار دارد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Marvel’s Avengers از آخرین تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات، اخبار و …. مربوط به آن مطلع شوید.

Godfall

Godfall

عنوان دیگری که در لیست نا امید کننده‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ قرار خواهد گرفت، Godfall می‌باشد. گاد فال به عنوان اولین بازی معرفی شده برای پلی استیشن ۵ شناخته می شود ولیی به هیچ وجه نتوانست در حد و اندازه‌ی ادعاهای توسعه‌ دهندگانش برآید و نظر مخاطبان را جلب کند. این اثر در مراسم گیم آواردز سال ۲۰۱۹ معرفی شد. توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که بسیاری از المان های سبک های مختلف را با یکدیگر تلفیق کنند. به صورت منصفانه باید گفت که این تلفیق، موفقیت‌آمیز بود اما مهم ترین مشکلی که در پیکره‌‌ی گیم پلی این اثر مشاهده می‌گردد، ماموریت‌های تکراری و محتوای نسبتاً کم بازی می باشد. همچنین مکانیک های اصلی این عنوان از جزئیات نسبتاً کمی برخوردار می باشند و تمام این موارد دست در دست هم می دهند تا گادفال به عنوان یکی از نا امید کننده‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ به شمار رود. در هنگام عرضه‌ی بازی، مشکلات فنی بسیاری گریبانگیر این اثر شد. همچنین نیاز متداوم برای اتصال به اینترنت، سبب شد که Godfall مورد اعتراضات مختلفی قرار گیرد.

در گاد فال نقش یک جنگجوی افسانه ای را بازی می کنید. این جنگجو ملزم به مبارزه با دشمن بزرگی به نام مد گاد می‌باشد. کارگردان اجرایی این اثر در طی مصاحبه خود اظهار داشت که ۱۲ زره منحصر به فرد و مخصوص در بازی وجود دارد. هر کدام از این زره‌ها دارای قابلیت های منحصر به فرد خود هستند. رفتار هر کدام از زره ها متفاوت است و تاثیر بسیار زیادی در مبارزات خواهد گذاشت. وظیفه‌ی توسعه این اثر بر عهده‌ی استدیوی Counterplay Games می‌باشد و انتشار آن توسط کمپانی گیر باکس صورت خواهد گرفت. گاد فال در دنیای فانتزی رخ می‌دهد. طراحی محیط‌ها و همچنین دیگر المان‌های بازی، گویای این موضوع نیز می‌باشند. از طرفی اسلحه‌های بسیار زیادی برای بازی کنندگان در نظر گرفته شده. لازم نیست که پیش از به اتمام رساندن کمپین، تمام قابلیت‌های شخصیت اصلی را باز کنید. موضوع مهم دیگری که در سیستم پیشروی Godfall دیده می‌شود، ساخت و ساز می باشد. توسعه‌دهندگان نمی‌خواهند که شما را ملزم به انجام فعالیت هایی که به آن ها علاقه مند نیستید، کنند از همین رو شما می توانید به سرزمین جدیدی سفر کنید و در آنجا به ساخت و ساز آیتم های مورد نظر خود بپردازید. لازم به ذکر است که در اوایل روند داستانی با این سرزمین آشنا خواهید شد. هیچ اجباری برای انجام ماموریت های فرعی نیست و این فعالیت ها، تنها برای کسانی در نظر گرفته شده که قصد یافت لوت‌های بهتر را دارند. ترینکت‌های مختلفی برای شخصی سازی وجود دارد و با گشت و گذار در دنیای بزرگ گاد فال و یافت لوت های منحصر به فرد، می توانید آنها را بسازید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایلبازی Godfall از آخرین تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات، اخبار و …. مربوط به آن مطلع شوید.

Warcraft 3: Reforged

Warcraft 3

مجموعه بازی‌های وارکرافت از شهرت غیر قابل توصیفی برخوردار هستند. بدون شک قشر کثیری از کاربران پلتفرم کامپیوتر‌های شخصی، خاطرات بسیار زیادی را با وارکرفت ۳ رقم زده‌اند. وارکرافت ۳ کمک بسیار زیادی به تولد یکی از محبوب ترین فرنچایز‌های MMO دنیا یعنی ورلد آو وارکرافت کرد. در سال ۲۰۱۸، کمپانی بیلیزارد از بازسازی وارکرفت ۳ تحت عنوان Warcraft 3: Reforged خبر داد و قشر کثیری از طرفداران را هیجان زده کرد. توسعه دهندگان وعده دادند که تمام کاراکترها و محیط‌ها و موارد دیگر را از ابتدا طراحی کنند. همچنین آنها قصد داشتند که داستان را دستخوش تغییراتی جزیی کنند. نهایتاً بازی برای انتشار در سال ۲۰۲۰ تاخیر خورد. محصول نهایی بسیار ضعیف بود و از مشکلات تکنیکی بیشماری رنج می‌برد. طرفداران به بدترین شکل ممکن نسبت به این بازسازی واکنش نشان دادند و نمرات بسیار پایینی را به آن اعطا نمودهند. جالب است بدانید که Warcraft 3: Reforged در وب سایت متاکریتیک، پایین‌ترین میانگین نمره از سمت کاربران را دریافت کرده است (در کل صنعت بازی‌های ویدیویی!). از طرفی دیگر تمام خریداران نسخه‌ی اصلی وارکرافت ۳ مجبور بودند تا بازی را به Warcraft 3: Reforged آپگرید نمایند. فکر کنم که دلیل نا امید کننده بودن بازسازی وارکرافت ۳ را متوجه شده باشید.

Crucible

بازی های ۲۰۲۰

نهایتاً کمپانی بزرگ آمازون تصمیم گرفت تا در صنعت بازی‌های ویدیویی نیز به فعالیت بپردازد. بدین ترتیب عنوان Crucible معرفی شد. قرار بود که بازی مارکتِ شوتر‌های چند نفره را در دست بگیرد اما این اتفاق رخ نداد. در این اثر می توانستید کنترل شخصیت های مختلفی که دارای قابلیت های ویژه و منحصر به فرد خود بودند، در دست بگیرید و وارد حالات مختلفی شوید. Crucible به صورت رایگان عرضه شد تا بتواند نظر قشر کثیری از بازی کنندگان را جلب کند. پس از عرضه‌ی رسمی در مِی ماه سال ۲۰۲۰ ، مخاطبان اعتراضات خود را نسبت به این اثر اعلام کردند. در طی اقدامی عجیب و غیر قابل پیش بینی، توسعه‌ دهندگان اظهار داشتند که این عنوان را برای دفعه‌ی دوم، وارد فاز بتا خواهند کرد و دلیل نارضایتی مخاطبان، عرضه‌ی زودهنگام بازی بوده است. توسعه‌دهندگان معتقد بودند که عرضه‌ی زودهنگام بازی، سبب شده که نتوانند مهمترین ویژگی های گیم پلی را طراحی کنند. پس از آن، باز هم تغییرات چندانی در پیکره‌ی گیم پلی Crucible به وجود نیامد و نهایتاً در اکتبر سال ۲۰۲۰ تیم توسعه دهنده ، فعالیت خود را بر روی این اثر شکست خورده، به پایان رساند. در نهم نوامبر نیز شاهد خاموش شدن سرور های Crucible بودیم. راستش هیچ کس از خاموش شدن سرور های بازی ناراحت نشد!!!

XIII

بازی های ۲۰۲۰

پس از سالها غیبت، نسخه‌ی جدیدی از مجموعه بازی‌های محبوب و دوست داشتنی XIII در سال ۲۰۲۰ به میادین بازگشت. در حقیقت این نسخه از XIII ، ریمیک نسخه منتشر شده در سال ۲۰۰۳ به شمار می رفت و از جلوه های بصری کارتونی برخوردار بود. در ابتدا قرار بود که بازی در سال ۲۰۱۹ منتشر شود اما تاخیر یک ساله در انتشار بازی، XIII را به یکی از ناامید کننده ترین بازی های سال ۲۰۲۰ تبدیل کرد. محصول نهایی بسیار بدتر از آنچه تصور می‌کردیم، شد. طراحی ها به هیچ وجه نظر مخاطبان را جلب نکردند و نتوانستند خاطرات خوشِ نسخه‌ی اصلی را برای آنها تکرار کنند. از طرفی دیگر، مشکلات تکنیکی بسیار زیادی در بازی دیده می‌شد و همچنین باگ‌های مختلف، بازی کنندگان را به شدت آزار داد. یکی دیگر از بزرگ ترین نقاط ضعف این عنوان، هوش مصنوعی ضعیف دشمنان بود که سبب پدیدار شدن سکانس‌های خنده‌‌داری در مبارزات می شد. توسعه‌دهندگان متوجه اشتباهات خود شده بودند و در طی بیانیه‌ای، نسبت به عملکرد خود عذرخواهی کردند و مدعی شدند که به زودی مشکلات بازی را با آپدیت های مختلف، برطرف خواهند کرد.

NBA 2K21

یکی دیگر از نا امید کننده‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ ، مربوط به عنوان NBA 2K21 می باشد. مجموعه بازی‌های nba ۲k به صورت سالانه منتشر می شوند. لازم به ذکر است که NBA 2K21 با حجم عظیمی از مشکلات فنی و باگ‌های متعدد روانه‌ی بازار شد. همچنین پرداخت های درون برنامه‌ای نامناسب و بسیار زیاد بازی، سبب ایجاد نارضایتی کاربران همیشگی این مجموعه گشت. از طرفی دیگر بازی کنندگان در خصوص برچسب ۷۰ دلاری این عنوان نیز شاکی شده بودند. نسخه‌ی نسل نهمی NBA 2K21 دارای تبلیغات درون برنامه‌ای بود و بازی کنندگان ملزم به تماشای این تبلیغات بودند. از طرفی دیگر، ظاهر بسیاری از بازی کنندگان مطرح طراحی مناسبی نداشتند. تمام این موارد دست در دست هم داد تا NBA 2K21 به عنوان یکی از نا امید کننده‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ شناخته شود.

Madden NFL 21

بازی های ۲۰۲۰

عنوان Madden NFL 21 یکی از منفورترین بازی‌های تاریخ به شمار می رود و پس از بازسازی وارکرافت ۳، دارای پایین‌ترین میانگین نمره از سمت کاربران (در وب سایت متاکریتیک) می باشد. باز هم الکترونیک آرتز با استراتژی‌های حریصانه‌ی خود، سبب نارضایتی کاربران شد. بازی در هنگام انتشار خود، دارای بانک‌های غیر قابل تحمل و بسیار بدی بود. همچنین مشکلات تکنیکی مختلف، سبب شده بودند تا عرضه‌ی Madden NFL 21 با موفقیت صورت نگیرد. بدتر از هر چیز، توسعه دهندگان از اضافه کردن محتوای داستانی جدید به بازی خودداری کرده بودند و همچنین مکانیک های گیم‌ پلی نسبت به نسخه پیشین، تغییرات قابل توجهی نداشتند. اعتراضات مخاطبان نسبت به بازی شعله‌ور شد و حتی آوازه‌ی آن در شبکه های اجتماعی بزرگ همانند توییتر نیز پیچید.

Torchlight 3

Torchlight ۳

مجموعه بازی‌های تورچ لایت از طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا برخوردار می‌باشد و نسخه‌های اول و دوم آن، به شدت خوش درخشیدند. اما Torchlight 3 به هیچ وجه نتوانست روند را ادامه دهد. تغییرات جزئی و جلوه‌های بصری نه چندان زیبا و مکانیک‌های محدود، همه و همه از دلایل شکست این اثر بودند.

به صورت دقیق‌تر باید گفت که Torchlight 3 در ژانر ARPG توسعه یافت و شاید دوربین ایزومتریک آن، به مذاق برخی از بازی کنندگان، خوش نیاید. روند توسعه تورچ لایت 3 با مشکلات متعددی همراه بود. همچنین سازندگان تصمیم گرفتند که موارد کاملاً جدیدی را به این اثر اضافه کنند و همین موضوع سبب شد که نظرات ضد و نقیضی در خصوص این المان های جدید، به وجود آید.

شما می‌توانید به کمک دوستان خودتان و یا به صورت تکی، وارد دنیای بزرگ Torchlight ۳ شوید و به انجام ماموریت‌های مختلف بپردازید. در این دنیا غوطه ور شوید و با یافت مواد اولیه‌ی مختلف، تجهیزات منحصر به فرد خود را بسازید. همچنین در گوشه گوشه‌ی این دنیای بزرگ، لوت‌های مختلفی وجود دارند. با انجام فعالیت‌های چالشی‌تر، لوت‌های بهتری نیز بدست خواهید آورد و شخصیت خود را قدرتمندتر خواهید کرد. برای اولین بار در مجموعه‌ی تورچ لایت،‌Torchlight ۳ به شما اجازه می‌دهد تا قلعه‌ی مخصوص و منحصر به فرد خود را بسازید. در این قلعه می‌توانید قطعات و تجهیزات خود را آپگرید کنید و یا استبل برای نگه داری حیوانات دست آموز بسازید و هزاران مورد دیگر. همچنین می‌توانید قلعه‌ی خود را به دوستان و همچنین دیگر بازی کنندگان نیز نشان دهید. به صورت کلی، ۴ کلاس مخصوص و اصلی در تورچ لایت ۳ وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خود می‌باشند. هزاران قابلیت و انتخاب مختلف برای ساخت قهرمان خود، در دسترس قرار دارد. همیشه می توانید بر روی حیوان دست آموز خود حساب کنید و آن را با انواع و اقسام تجهیزات، آماده نبرد کنید. Torchlight 3 موارد بسیار زیادی را برای شخصی سازی کرکترتان ارائه می‌دهد. مدت بسیار زیادی از اتفاقات رخ داده در قسمت پیشین، می‌گذرد. برای باری دیگر سرزمین شما مورد حمله دشمنان قرار گرفته و این وظیفه شماست که از آن محافظت کنید.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Torchlight 3 از آخرین تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات، اخبار و …. مربوط به آن مطلع شوید.

Crysis Remastered

Crysis Remastered

یکی از دیگر از بازی های سال ۲۰۲۰ که سبب نا امید شدن مخاطبان شد، ریمستر کرایسیس بود. این ریمستر به هیچ وجه نتوانست جاه طلبانه ظاهر شود و بر خلاف مارکتینگ دروغین الکترونیک آرتز برای بازی، مملو از باگ‌ها و افت فریم‌ها و مشکلات دیگر در هنگام عرضه بود. همچنین عدم حضور بخش‌های حذف شده در این ریمستر (نسخه‌ی کنسولی دارای حذفیاتی نسبت به نسخه‌‌ی کامپیوترهای شخصی بود) سبب نارضایتی مخاطبان شد.

دوباره زمان آن رسیده که پا در کفش های جیک دان که با نام Nomad نیز شناخته می شود، بگذاریم و به تجدید خاطرات بپردازیم. در کرایسیس ملزم به مبارزه با نیروهای کره‌‌ی شمالی هستید. این نیروها در صدد به دست گرفتن کنترل آرتیفکتی فضایی می باشند. جیک به کمک لباس منحصربه فردی به نام nanosuit وارد ماجراجویی خطیر خود می شود. قابلیت های ویژه این لباس قدرت های مختلفی را در دسترس شخصیت اصلی قرار می‌دهد. از میان این قدرت ها می توان به استتار و همچنین زره ضد ضربه اشاره کرد. جیک به همراه سه سرباز دیگر که آنها نیز از Nano Suit بهره می‌برند، وارد ماموریت خطیر خود برای به دست آوردن این آرتیفکت فضایی و پرده‌برداری از رموز پشت پرده، می شود. اگر مجموعه کرایسیس را تجربه نکرده باشید نیز می‌دانید که شهرت این فرنچایز به دلیل جلوه های بصری واقع گرایانه و بسیار بالا می باشد. اما ریمستر این اثر جلوه‌های بصری خیره کننده‌ای را ارائه نداد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Torchlight 3 از آخرین تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات، اخبار و …. مربوط به آن مطلع شوید.

Disintegration

بازی های ۲۰۲۰

و در پایان بد نیست اشاره‌ای به آخرین عنوان این لیست داشته باشیم. این بازی چیزی نیست جز Disintegration . در حقیقت Disintegration ، اولین پروژه‌ی استودیوی V1 به شمار می رفت و توسعه‌دهندگان امید بسیار زیادی به آن داشتند اما متاسفانه تمام این امیدها، با عرضه‌ی بازی، نابود شدند. بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که این اثر همانند مجموعه بازیهای هیلو، توانایی روایت یک داستان تخیلی و منحصر به فرد را داشته باشد و این انتظارات برخاسته از اظهارات یکی از اعضای تیم توسعه دهنده (آقای مارکوس لتو که در گذشته بر روی فرنچایز هیلو فعالیت می‌کرد) بود. Disintegration قصد داشت تا المان های اکشن اول شخص تیراندازی و همچنین استراتژی همزمان را تلفیق کنند و محصولی کاملا تازه را به مخاطبان ارائه نماید اما در هنگام عرضه، با نظرات ضد و نقیضی مواجه شد. در حقیقت بسیاری از مخاطبان، ایده‌ی اصلی را جاه طلبانه و منحصر به فرد خطاب کردند اما پیاده سازی آن را ناامید کننده پنداشتند. شخصیت پردازی کاراکترهای این اثر، سطحی بود. دنیای بازی بی روح و خسته کننده طراحی شده بود و در نهایت بازی شما را سرگرم نمی‌کرد. درست پس از یک ماه از عرضه‌ی بازی، توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که پشتیبانی از بخش چندنفره به اتمام خواهد رسید و نهایتاً در اواسط ماه گذشته شاهد بسته شدن سرورهای Disintegration بودیم.

به نظر شما نا امید کننده‌ترین بازی های سال ۲۰۲۰ کدام عناوین بودند؟ مثل همیشه می‌تونید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`